3 Madde ile Neden Affiliate Yayıncılığı Tercih Etmeli?

Yazar: | 05 Nisan 2018
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-300318-affiliate-marketing-300Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte sadece internet üzerinden bile birçok farklı yöntem ile gelir elde etmek mümkün hale geldi. Bunlardan biri de hem reklamverenler hem de yayıncılar için pek çok avantaj sunan affiliate marketing. Satış ortaklığı anlamına gelen affiliate marketing ya da affiliate pazarlama, temelde reklamveren marka ve satış ortağı yayıncı olmak üzere iki özneden oluşuyor. Ancak bu iki özne arasında köprü kuran affiliate ağları da affiliate kampanyalarının başarısında önemli bir rol oynadığı için üçüncü bir özne olarak görülebilir.

Herkesin kazandığı bu pazarlama yönteminde yayıncılar kendi platformları üzerinde, reklamverenlerin teklifleri doğrultusunda kampanyaya konu olan ürün ve hizmetler hakkında içerik sağlamakla sorumlular. Affiliate çalışmaları kapsamında gerçekleşen satışlardan komisyon alarak gelir elde etme imkanına sahip olan yayıncılar, ek çabalar ile gelir oranlarını da artırabiliyorlar. Affiliate pazarlama elbette yayıncılara bunların yanı sıra başka pek çok fayda da sağlıyor. İşte affiliate yayıncılığına hemen başlamak için 3 neden…

1) Mesai Sınırlaması Olmadan Kazanç Sağlamak

Bir affiliate yayıncısı olarak 24 saat boyunca gelir elde etme imkanına sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik bunun için sadece kendi web platformunuza sahip olmanız yeterli. İlgi çekici ve zengin içerik dağarcığına sahip bir online platform oluşturduktan sonra ise bu platformu ziyaretçilerle buluşturmak için izlenecek adımlar dışında başka bir şeye ek bir bütçe ayırmaya da gerek kalmıyor.

Platformunuzun konsepti ve ziyaretçi kitlenizin ilgi alanı doğrultusunda değerlendireceğiniz affiliate tekliflerine karar verdikten sonra size, kampanya dahilinde ürünlerin tanıtımına yönelik içerik oluşturup ziyaretçilerin beğenisine sunmak ve dönüşüm oranlarını izlemek kalıyor. Bu noktada dijital dünyanın sağladığı en büyük avantajlardan biri, platformunuzun online kullanıcılar tarafından 7/24 erişilebilir olması. Yani dışarıdayken, meşgulken ve hatta tatildeyken dahi platformunuz üzerinden affiliate kazancı elde etme fırsatına sahip olabilirsiniz.

2) Bilinirliği Artırmak

Affiliate marketing ile markaların yanı sıra yayıncılar da online platformlarının bilinirliğini artırabilirler. Halihazırda örneğin bir web siteniz veya kişisel blog’unuz bulunuyorsa, yayımlayacağınız içerikler ve paylaşımlar sayesinde sayfa değerinizi ve trafiğinizi yüksek oranda artırabilirsiniz. Elbette bu doğrultuda platformunuzun konseptine ve mevcut ziyaretçilerin ilgi alanlarına uygun ürün veya hizmetleri tanıtmayı tercih etmekte fayda var.

Diğer yandan, kullanıcıları direkt ürünün sayfasına yönlendiren bağlantılar sayesinde hem onların satın alma sürecini kolaylaştırabilir hem de dönüşüme hizmet ederek gelirlerinizi artırabilirsiniz. Bu sayede hedef kitleniz ile verimli bir etkileşimde bulunarak platformunuzun bilinirliğini etkili bir yöntemle artırma imkanı yaratabilirsiniz.

3) Mekandan Bağımsız Çalışmak

Affiliate yayıncılığı, kendi kurallarıyla hareket etmeyi tercih edenler için oldukça uygun. Çünkü bir ofis ortamına gerek duymadan serbest çalışabilen affiliate yayıncıları, kendi iş programlarını belirleyerek kontrolü ellerinde tutabiliyorlar. Bu durumda geriye yalnızca affiliate dünyasına katılmaya karar vermek ve uygun affiliate programlarını araştırmak kalıyor.

Bunun yanı sıra birçok reklamvereni ve affiliate tekliflerini bulmak adına büyük kolaylık sunan affiliate ağlarının da desteğine başvurabilmek mümkün. Böylece platformun içerik akışına ve ziyaretçilerin odak noktalarına en uygun teklifler değerlendirilip zaman kaybetmeden affiliate çalışmalarına başlanabilir ve dolayısıyla herhangi bir mekana bağlı kalmaksızın kazanç elde edilebilir.

Eğer siz de bir affiliate yayıncısı olmak istiyorsanız bir an önce ReklamStore hesabınızı oluşturabilir  ve ReklamStore’un affiliate servisindan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın