Yılbaşı dönemine özel affiliate ipuçları

Yazar: | 08 Aralık 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Yılbaşı dönemine özel affiliate ipuçlarıYılın en önemli satış dönemine yaklaşmaya başladık. Yılbaşı, affiliate sektörü için de önemli bir dönem. Reklamverenler ve yayıncılar, bu dönemde pazarlama stratejilerini geliştirmek için büyük bir çaba içerisinde. Bu nedenle, içinde bulunduğumuz dönem affiliate kampanyaları için son rötuşların yapıldığı bir zaman dilimi olarak değerlendiriliyor.

Peki, reklamveren olarak yılbaşı öncesi çalışmalarınızı tamamladınız mı? Eğer yılbaşı öncesi satışlarınızı artırmak istiyorsanız ReklamAction olarak sizlere bazı ipuçları hazırladık. İşte reklamverenlerin affiliate kampanyalarla yılbaşı döneminden karlı çıkmasını sağlayacak stratejiler…

İyi bir teklif her zaman işe yarar

Reklamveren olarak sizce performans yayıncılarının site ya da blog’larında yer alan ürünleriniz yayınlanan haliyle ne kadar cazip? Kendinizi hedef kitlenizin yerine koyarak, bu içeriklerde yer alan ürünlerin size ilgi çekici görünüp görünmediğini değerlendirebilirsiniz. Yayıncıların sönük görünen, çekici olmayan ürünleri çeşitli görseller ya da banner’larla desteklenmesi için ihtiyaç duyarsanız ReklamAction’dan da destek alabilirsiniz.

Bu anlamda yılbaşının getirdiği satış potansiyelini unutmamak gerekiyor. Bu durumu avantaja çevirebilmek için doğru stratejileri izlediğinizden emin olmanızda yarar var. Örneğin, kampanyanızın açılış sayfanızın kampanyanın açısından en önemli ürünlerin yer almasını sağlayabilirsiniz. Özellikle de açılış sayfasında yılbaşı temasını kullanmak dönüşüm oranının artması açısından da etkili olabilir.

Yayıncıları teşvik etmek

Affiliate kampanyalarınızda yer alan ancak sitenize trafik sağlama konusunda çaba harcamayan  pasif durumdaki yayıncıları teşvik etmek için çeşitli stratejiler geliştirebilirsiniz. Yılbaşı döneminden daha karlı çıkmak için, küçük komisyon artırımları yaparak yayıncıları teşvik etmek iyi bir fikir olabilir. Bu tür kampanyalar, affiliate ortaklıklarınızı tekrar harekete geçirmenize yardımcı olabilir.

Eğer siz de yılbaşı gibi önemli satış potansiyeli taşıyan dönemleri avantaja çevirebilmek ve sektördeki varlığınızı, kazancınızı arttırarak sürdürmek istiyorsanız, hemen ReklamAction reklamverenleri arasına katılabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın