Yayınlarınız için ücretsiz görsel bulabileceğiz 10 site

Yazar: | 26 Eylül 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Yayınlarınız için ücretsiz görsel bulabileceği 10 siteDijital çağda hedef kitlenin dikkatini çekmek, tüm pazarlama faaliyetlerinin odak noktası haline geliyor. Bir performans yayıncısı olarak kullanıcıların, paylaştığınız içerikleri ilgi çekici bularak, site veya blogunuzda vakit geçirmesi ve hedeflediğiniz dönüşümü gerçekleştirmeleri son derece önemli. Bu amaca ulaşmak için de içeriklerinizi kaliteli görsellerle desteklemek faydalı olabilir. Görsel kullanımı; site, blog ve sosyal medya paylaşımlarınızın ilgi çekici olmasını sağlayabileceği gibi, kullanıcı etkileşimi oluşturma konusunda da son derece etkili. Yapılan araştırmalar görsel içeriklerin web sitelerindeki dönüşüm oranını yüzde 86 oranında artırdığını gösteriyor. Bunun nedenlerinde biri de insan beyninin görsel bilgileri yazıdan çok daha hızlı algılayabilmesi. Algılama konusundaki çalışmalar insan beyninin görsel içerikleri 60 bin kat daha hızlı işlediğini gösteriyor. Ancak orijinal ve kaliteli görsel oluşturmak her zaman kolay değil. Lisanslı görsel satın almak da, yayıncılar için ekstra maliyet oluşturabilir. Bu durumda içerikleriniz için, telif hakkı konusunda problem yaşamadan, ücretsiz görsel bulabileceğiniz sitelerden faydalanmak işinize yarayabilir. İşte içerikleriniz için ücretsiz görsel bulabileceği 10 site…

1. Free Images:  350 binden fazla fotoğrafın bulunduğu bu sitede, aradığınız özellikte bir görsel bulmak için fazla zaman harcamanız gerekmeyecek.

2. Stockvault: Fotoğrafçıların, tasarımcıların veya bu alanlarda eğitim alan öğrencilerin kendi fotoğraflarını, grafik ve görsel çalışmalarını paylaştıkları bu sitede içeriğinize uygun görseller bulabilirsiniz.

3. Ancestry Images: Eğer tarihi konular, haritalar ve eski görsellere ihtiyacınız varsa bu site işinize yarayabilir.

4. BigFoto : Amatör fotoğrafçıların ücretsiz fotoğraf paylaşımında bulunduğu en geniş arşive sahip sitelerden biri olan BigFoto’dan fotoğraf indirebilmek için üye olmanız bile gerekmiyor. Sitede şehir ve ülkelere göre coğrafi bölgelere göre ayrılmış fotoğraf koleksiyonlarına ulaşmak bile mümkün.

5. PicJumbo: Farklı kategorilere ayrılmış binlerce fotoğrafa ulaşabileceğiniz bu sitede arama bölümü fonksiyonu yok. Ancak kategorilerden yola çıkarak içeriğinize uygun görseller bulmanız son derece kolay.

6. Dreamstime: Ücretsiz fotoğraf araması yapabileceğiniz ve sürekli güncellenen bir site olan Dreamstime, içeriklerinize uygun görsel bulmak için yararlanacağınız kaynaklardan biri olabilir.

7. Wikimedia Commons : Wikimedia’nın veri tabanında yaklaşık 22 milyon görsel içerik bulunuyor. Böylece Vikipedi artık, yazılı içerikleriniz için bilgi edinmenizin yanı sıra görsel konusunda da yardımcınız olabilir.

8. Google Advanced Image Search: Google’da arama çubuğunuzu özelleştirerek ücretsiz görsel bulmanız mümkün. Arama yaptıktan sonra Arama Araçları ve Kullanım Hakları sekmelerinden kullanabileceğiniz görsellerin lisans durumlarını da kontrol edebilirsiniz.

9. Image Finder: Bu site Flickr’da paylaşılan ücretsiz görsellere çeşitli kategoriler yardımıyla ulaşmanızı sağlayabilir.

10. Canva: Ücretsiz görsel kullanmak yerine kendi görselinizi en kolay şekilde oluşturmayı tercih ediyorsanız bu araç tam size göre. Canva, kolayca özelleştirilebilir tasarımlar oluşturmak için kullanışlı bir grafik tasarım aracı. Tasarım yaparken ücretsiz kütüphanesinden resimler, arka planlar veya temalar ekleyebileceğiniz gibi kendi bilgisayarınızdan da resim yükleyebilirsiniz. Fotoğraf paylaşımı, takipçileriniz ve okurlarınızla iletişim kurmanın en hızlı ve etkili yöntemlerinden biri. Etkili görsel kullanımıyla takipçilerinizde yayınlarınıza ilişkin bir aşinalık duygusu oluşturabilir ve bu etkiyi zaman içerisinde sadakat boyutuna taşıyabilirsiniz.   Sitenizin veya blogunuzun, kampanyalarınız ve sunduğunuz affiliate tekliflerinin güvenilirliği için site veya blogunuzda ya da sosyal medya paylaşımlarınızda, fotoğraf kullanımına özen göstermek iyi bir fikir olabilir. Eğer siz de oluşturduğunuz içeriklerle online reklam geliri elde etmek istiyorsanız Türkiye’nin performans pazarlama ağı ReklamAction ile tanışabilirsiniz. Güvenilir satış ortaklıkları için ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun.

One thought on “Yayınlarınız için ücretsiz görsel bulabileceğiz 10 site

Bir Cevap Yazın