Yayınınızda video kullanmak size neler kazandırabilir?

Yazar: | 10 Aralık 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Yayınınızda video kullanmak size neler kazandırabilir?İçeriğin en özgün biçimi olan video, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş bir izleyici kitlesi tarafından takip ediliyor. Gerçekte internette pazarlama ve tanıtım amacıyla yıllardır kullanılan video, internet kullanıcıları tarafından hala yenilikçi bir araç olarak görülüyor ve algılanıyor. Performans yayıncılığında ise video, belli bir dikeydeki uzmanlığınızı sergilemenin en güçlü yollarından biri.

Ülkemizde geçtiğimiz yıllarda bilgisayar ve internet kullanım alışkanlıklarını inceleyen bir araştırmanın sonuçları, film ve video izlemenin, internet bağlantısına sahip hanelerin yüzde 66′sının internet kullanım amaçları arasında 6. sırada yer aldığını gösteriyor. GSM operatörlerinin 3G bağlantı hızları ve indirimli tarifelerin de etkisiyle, geçtiğimiz yıl her 10 aboneden 1’inin, telefon ve tabletlerinden video izlediği belirtiliyor. Kesin olan bir şey var ki; videolar online itibarınızı ve site trafiğinizi artırmanıza yardımcı oluyor. Bu önemli gücü, performans yayıncıların kendi sitelerinde en iyi şekilde değerlendirmesine yardımcı olacak için birkaç önemli ipucu için yazımızı okumayı sürdürün.

Teknik gereksinimler

Ziyaretçilerinize kaliteli video içerik sunmak için gereken teknik donanımın maliyeti, aslında tahmin edildiği kadar yüksek değil. Harici mikrofona sahip bir kamera veya akıllı cep telefonunuzun kamerası, pekala işinizi görebilir. Işığı ve sesi doğru kullanarak, kendi ofis ortamınızda bile profesyonel görünümlü kısa videolar hazırlayabilirsiniz.

Ekran yakalama programları

Kamera önünde konuşmayı beceremediğinizi düşünüyor veya kendi bilgisayar ekranınızdan görüntü alarak üzerine konuşmak istiyorsanız, bunun için küçük bir yazılıma ihtiyacınız olacak. İnternette ücretli ve ücretsiz pek çok ekran yakalama programı bulmanız mümkün. Bu yöntemle ziyaretçilerinizle, konunuzla ilgili orijinal içerikli sunumlar da paylaşabilirsiniz.

İçerik hakkında

Araştırmalar, video izleyicisinin algı süresine ilişkin önemli bulgular ortaya koyuyor. Aşırı uzun videolar, izleyicinin bir süre sonra dikkatini yitirmesine ve dönüşüm hedefi gerçekleştirilemeden siteden ayrılmasına neden oluyor. Bu nedenle hazırlayacağınız videoları, ideal süre olarak nitelendirebileceğimiz 3 ila 5 dakika arasında tutmanızı öneririz. Eğer konunuz bu süreye sığdırılamayacak kadar geniş bilgi içeriyorsa, bunları bölerek yayınlamayı tercih edebilirsiniz.

Videolar hakkında dikkate alınması gereken önemli bir bilgi de, izleyicilerin bunu ne amaçla izledikleridir. Hazırlayacağınız videoların, ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek; onların sorularını yanıtlayabilecek özellikte olması tercih edilir. Bunun için de elbette, kitlenizi iyi tanımanız ve onların ihtiyaçlarını biliyor olmanız gerekiyor. Her videonun sonunda izleyicilerinize, kampanya hedefinize ilişkin bir iki cümle söyleyerek onları harekete geçmeye teşvik edebilirsiniz.

Video = Görünürlük + Prestij

Hazırladığınız videoları yalnız web sitenizde değil, YouTube ve Vimeo gibi sosyal platformlarda paylaşarak görünürlüğünü artırabilirsiniz. Videonun gücünü doğru şekilde kullanarak web sitenize trafik sağlayabilir, arama motorlarında üst sıralara yükselebilir ve dönüşüm hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Videolar, sizi alanınızdaki rakiplerinizden hızla ayrıştırabilecek güce sahiptir. Performans pazarlamacıların daha çok yazılı içeriğe ağırlık veriyor olduğu düşünüldüğünde, video içeriğin site itibarınızı artırmada etkili bir araç olacağını söyleyebiliriz.

Yayıncılar için sitelerine daha fazla ve nitelikli trafik sağlarken kazanmanın sayısız yolu var. Siz de vakit kaybetmeden ReklamAction yayıncı ağına katılın, düşük rekabetle yüksek dönüşüm sağlayan yayıncılarımız arasında yerinizi alın. Kazanmaya bugünden başlayın!

Bir Cevap Yazın