Yayıncıların gözden kaçırmaması gereken 5 affiliate ipucu

Yazar: | 26 Ocak 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Yayıncıların gözden kaçırmaması gereken 5 affiliate ipucuAffiliate pazarlama, kazan-kazan ilişkisine dayalı iş modeliyle; hem reklamveren, hem de yayıncılara sunduğu avantajlar sayesinde, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Sektörün gelişen bir mecra olması tüm yayıncılara rahatlıkla kazanç sağlayabilecekleri büyüklükte bir alan sağlıyor.

Peki, bir performans yayıncısı olarak affiliate yayıncılığından daha fazla kazanç elde etmek için gözden kaçırılmaması gereken ne gibi noktalar var? ReklamAction olarak bu konuda tüm performans yayıncılarının göz önünde bulundurması gerekenleri bir araya getirdik…

1. Güven vermek

Tıpkı geleneksel ticarette olduğu gibi dijital dünyada da satış yapabilmenin ya da kullanıcıları satışa yönlendirmenin en etkili yolu güven oluşturmak. Eğer sitenizi ziyaret eden kullanıcılar içeriklerinizin ve sitede yer alan reklamların güvenilir olduğunu düşünürlerse, içeriklerinizde yer alan bağlantılar yoluyla ana sayfaya yönelebilir ve hedeflenen eylemi (satış, üyelik vb.) gerçekleştirerek site ya da blog’unuzun dönüşüm oranını artırabilir.

2. Reklamını yaptığınız ürün ya da hizmeti tanımak

Affilite kampanyaları için içerik oluştururken, kişisel olarak kendinize yakın bulduğunuz, site ya da blog’unuzun genel içeriğine uygun ürün ya da hizmetleri tercih etmenizde fayda var. Elbette içeriğini oluşturacağınız, her ürünü kullanmış olmak zorunda değilsiniz. Ancak en azından ürün ya da hizmet hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak o ürünü doğru şekilde tanıtabilmek için son derece önemli.

3. Değer sunmak

İnternet kullanıcıları ve müşteriler artık sadece reklam amacıyla oluşturulmuş içeriklere ilgi göstermiyor. Kullanıcıya bir değer sunan, bilgi veren, ihtiyacına karşılık olabilecek ya da en azından keyifli vakit geçirmesini sağlayacak bir içerik hazırlamak bu anlamda son derece önemli. Okuyucuya değer sunan bu tarz içerikler oluşturmanız, hem siteniz için kalıcı bir trafik sağlamanızı hem de okuyucularda güven oluşturmanızı kolaylaştırabilir.

4. Sayfa tasarımı ve içerik dengesi

Affiliate yayıncı olarak sitenizde banner reklamlar ve yazılı içerikler birlikte yer alıyor olabilir. Bu anlamda banner reklam ve yazılı içeriklerin doğru şekilde konumlandırılmasına dikkat etmenizde fayda var. Bu anlamda banner reklamlarla, yazılı içeriklerin sitenizin sayfalarında dengeli şekilde yer alması ve yazılı içeriklerin gölgede kalmaması önem taşıyor.

Ziyaretçilerin dikkatini çekecek şekilde hazırlanmış faydalı içerikler, sadık okuyucu kitlesi yaratma konusunda yayıncılara yardımcı olabilir. Sonuç olarak tüm dijital pazarlama stratejilerinin odak noktası olduğu gibi, performans yayıncıları için de içeriğin “kral” olduğunu unutmamak gerekiyor.

5. Doğru affiliate ağıyla çalışmak

Performans yayıncıları için kullanıcılarla ilişki kurmak kadar, reklamverenlerle iyi bir ilişki kurmak yani iyi bir affiliate ağıyla çalışmak da önem taşıyor. İyi bir affiliate ağı sadece yayıncıya en iyi komisyonun verilmesini sağlamaz aynı zamanda reklamveren ve yayıncı arasında da uzun dönemli bir ilişki kurulmasına yardımcı olur.

Eğer siz de performans yayıncılığına ilgi duyuyorsanız ya da affiliate yayıncı olarak elde ettiğiniz gelirleri artırmak istiyorsanız gelin Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun ve kazanmaya bugünden başlayın.

 

Bir Cevap Yazın