Sosyal medyadan daha çok kazanmak için 6 öneri

Yazar: | 05 Kasım 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-Sosyal medyadan daha çok kazanmak için 6 öneri Sosyal medya affiliate yayıncıların, site ya da bloglarına daha fazla kaliteli trafik sağlamak için kullandıkları en etkili araçlardan biri. Oluşturduğunuz içerikleri çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşarak çok daha geniş kitlelere ulaşmanız mümkün. Fakat sosyal medya paylaşımlarının gelirlerinizi artırmasına yardımcı olması için sosyal medya platformlarının çeşitliliğini ve insanların sosyal medya kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Sosyal medya aracılığıyla performans yayıncılığı gelirlerinizi artırmak için bazı püf noktalarına dikkat etmekte fayda var. Hedef kitlenize hitap eden ürün veya hizmetler tanıtmak, takipçilerinizle sürekli iletişimde olmak ve doğru call to action’lar kullanarak sosyal medya kullanıcılarını yönlendirmek sosyal mecralardan daha çok kazanmanızı sağlayacak en önemli püf noktaları arasında yer alıyor.

Sosyal medya yoluyla gelirlerinizi artırmanızı sağlayacak diğer önemli ipuçları ise şöyle…

1. Görselde URL kullanmak

Sosyal medya paylaşımlarınızda görsel kullanmak daha fazla kişinin ilgisini çekebilmek ve paylaşım oranlarını artırabilmek açısından son derece önemli. Bu nedenle kullandığınız görsellerin açıklama veya yorum kısımlarında okuyucuyu sitenize yönlendirecek URL’lerin kullanabilir ve görsellerin dönüşüm oranınızı artırmasını sağlayabilirsiniz.

2. Listeleme yöntemi

Liste halinde olan içerikler okuyucuların ilgisini çekebiliyor ve sosyal medyada oldukça fazla paylaşılıyor. Siz de sosyal medyada liste halinde oluşturduğunuz içerikler paylaşabilirsiniz. Bu içeriklere bağlantı (link) ekleyerek gelirlerinizi artıracak kaliteli trafiği ana sayfaya (landing page) yönlendirebilirsiniz. “En iyi 10 cep telefonu” veya “Sigorta satın almak için 7 neden” gibi içerikler, bahsettiğimiz listelere güzel bir kaç örnek olabilir.

3. İçerik-ürün eşleşmesi

Sosyal medyada paylaştığınız içeriklerin bağlantı verdiğiniz ürünle tamamen eşleşmesine dikkat etmek gerekiyor. Eğer içerikle ürün birbiriyle alakalı değilse okuyucuları siteye yönlendirmek mümkün olmayabilir.

4. E-bülten formu

Sosyal medyadaki paylaşımlarınıza yorum olarak ekleyeceğiniz e-bülten formuna ilişkin bağlantı, takipçilerinizin sizinle e-posta adreslerini paylaşmasını sağlayabilir. Böylece daha sonra yapacağınız e-posta pazarlaması için sosyal medya kullanıcılarına ilişkin veri elde edebilirsiniz.

5. Sosyal medya paylaşım butonları

Web sitenizde ya da blogunuzda kullanacağınız sosyal medya paylaşım düğmelerini okuyucuların beğendikleri içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşmasını kolaylaştırıyor. Siz de içeriklerinizde bu paylaşım düğmelerini kullanarak, çok sayıda sosyal medya kullanıcısına ulaşabilir, site veya blogunuza sağlanan kaliteli trafiği artırabilirsiniz. Ayrıca bu düğmeleri site tasarımında daha kolay görünebilir yerlere yerleştirmeniz de iyi bir fikir olabilir.

6. Sosyal medya yoluyla müşteri hizmetleri

Sosyal medyada kullanıcılarının beğendiği ya da şikayet ettiği konudan o kişinin arkadaşları ve takipçileri hemen haberdar oluyor. Bu yüzden sosyal medya takipçilerinizi mutlu edecek, onların ihtiyacı olan içerikler paylaşmak, sorularını yanıtlamak yani sosyal medyayı bir tür müşteri hizmetleri platformu olarak kullanmak faydalı olabilir. Böylece bir kişiye yardımcı olurken çok daha fazla kullanıcının bundan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sosyal medya yoluyla gelirlerinizi artırmak için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri.

Sosyal medya kullanıcısı olmak ile sosyal medyayı gelir kaynağı olarak kullanmak arasında önemli farklar var. Siz de paylaştığımız ipuçlarını dikkate alarak, sosyal medya yoluyla, performans yayıncılığı gelirlerinizi artırabilirsiniz.  İnternette yayıncılıkla gelir edinmek için doğru sosyal medya kullanımı ve akılcı pazarlama stratejilerinin yanısıra, doğru bir reklam ağına dahil olmak büyük önem taşıyor. Gelin siz de ReklamAction yayıncıları arasına katılın ve kazanmaya bugünden başlayın.

Bir Cevap Yazın