Sitenize kaliteli trafik kazandıracak 4 farklı içerik türü

Yazar: | 02 Temmuz 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Sitenize kaliteli trafik kazandıracak 4 farklı içerik türüİçerik pazarlama, affiliate yayıncılarının sitelerine daha fazla kaliteli trafik sağlayabilmek için kullandıkları en etkili araçlardan biri. İlgi çekici ve kaliteli içeriklerin dönüşüm oranına katkısının farkında olan performans yayıncıları dönüşüm oranlarını artırmak için farklı türde içeriklerin etkisinden yararlanıyorlar.

Sitelerin dönüşüm oranlarını artırmak için en etkili yollarından biri olan kaliteli içerik, başarılı ve para kazanan blog ve sitelerin de ortak özellikleri arasında. Bugün internette var olan bütün büyük markalar, küçük işletmeler, bireysel kullanıcılar ve performans yayıncıları içerik pazarlamanın öneminden yararlanmaya çalışıyor. Ayrıca İçerik pazarlama, okuyucuları sadık izleyicilere dönüştüren en önemli yöntemlerden biri. Peki hangi tür içerikleri okuyucuların ilgisini daha çok çekiyor.

ReklamAction olarak dönüşüm oranını artırarak yayınlarından daha fazla gelir elde etmek isteyen performans yayıncıları için 5 farklı içerik türü derledik…

1. Test (Quiz) içerikleri

Son günlerde hemen hemen her dijital platformda karşımıza kısa sorular ve seçenekli cevaplardan oluşan eğlenceli tesler çıkıyor. “Bir müzik aleti olsanız hangisi olurdunuz?”, “Hangi ülkede yaşamalısınız?” gibi başlıklar altında hazırlanmış testler okuyucuların ilgisini çekmek için son derece etkili. 2013 yılında Newyork Times’ın sitesinde en fazla okunan yazının test şeklinde hazırlanan bir içerik olduğu belirtiliyor. Ayrıca Buzzfeed sitesinde yayınlanan “Aslında hangi şehre aitsiniz?” başlıklı test içeriğinin tam 40 milyon kez tıklandığı da konuya ilişkin diğer çarpıcı rakam.

Siz de ürün ve hizmet tanıtımını farklı içerikler kullanarak gerçekleştirmek istiyorsanız bu yönetimi kullanabilirsiniz.

2. Sunumlar

SlideShare sitesinin her ay yaklaşık 60 milyon ziyaretçisi olduğunu 215 milyon sayfa görüntülenme rakamına ulaştığını biliyor muydunuz? Sunumlar okuyucuların ilgisini çeken en önemli içerik türlerinden biri. Siz de konuya ilişkin temel bilgileri sistematik ve eğlenceli şekilde okuyucularınıza aktarmak istiyorsanız sitenizde sunum şeklinde içerikler paylaşabilirsiniz. Sunumlarda kullanacağınız call to action’lar (CTA) da dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

3. Karikatür

Karikatürler her ne kadar sadece komik konulara değinen görsel içerikler olarak algılansa da okuyucuların ilgisini çeken bir içerik türü. Her konuya uygun olarak oluşturabilecek olan karikatürler okuyucuların eğlenmelerini ve konuya ilgi duymalarını sağlayabilir.

4. İnfografikler

Son dönemin en çok kullanılan içerik türlerinden biri de infografikler. Özellikle çok fazla rakam ve bilgi içeriği aktarmanız gereken konuları ilgi çekici hale getirmenizi sağlayan infografikler okuyucular tarafında da talep görüyor. Özellikle son zamanlarda kullanılmaya başlanan animasyonlu infografikler “Nasıl yapılır?” tarzındaki içerikler için son derece uygun olabilir.

Yayınlarınızda farklı ve trend içerikler kullanarak sitenizin kaliteli trafiğini artırabilir dönüşüm hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Size en uygun kampanyalar ve yüksek komisyon gelirleri elde edebilmek için ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun ve sunduğumuz avantajlardan hemen yararlanmaya başlayın.

Bir Cevap Yazın