Seyahat Blogger’ları Affiliate Pazarlamadan Nasıl Faydalanabilir?

Yazar: | 16 Mart 2017
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

seyahat-bloggerlariGünümüzün en yoğun ilgi gösterilen blog kategorilerinden biri olan seyahat; gezmeyi, yeni dünyalar keşfetmeyi ve deneyimlerini diğer insanlarla paylaşmayı sevenler için mükemmel bir seçenek. Öte yandan seyahat etmek için uygun koşullara sahip olmayan internet kullanıcıları için  farklı dünyaların kapısını aralama fırsatı yaratan seyahat blog’ları, bu yönüyle de geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Affiliate pazarlama ise seyahat tecrübelerini blog yoluyla ölümsüz hale getiren kişilerin bu içeriklerle gelir elde edebilmesine imkan sağlıyor.

Hayatının büyük çoğunluğunu gezmeye adayarak yaşayan seyahatseverler için önemli bir gelir kaynağı olabilen affiliate pazarlama, blog takipçilerinin ilgisini çekebilecek reklamlara platformda yer verme esasına dayanıyor. Böylece blog’u ziyaret edenler ihtiyaç ve beklentilerine uygun reklamlar yoluyla isteklerine ulaşırken affiliate yayıncıları da bu yolla gelir sağlayabiliyorlar. Peki affiliate pazarlama, seyahat blogger’ları için başka ne gibi avantajlar sağlıyor?

Eski İçerikleri Yeniden Değerlendirme İmkanı

Seyahat blogger’lığının doğası gereği blog içerikleri sürekli güncellenmek durumunda. Bu da zamanla bir içerik yığını oluşması anlamına gelebiliyor.  Affiliate pazarlamada, emek ve zaman ürünü olan blog içeriklerinin zamanla önemini yitirmesi söz konusu değil. Örneğin, yeni kaleme aldığınız içeriklerinizde söz konusu eski yazılarınıza link vererek atıfta bulunabilir ve yeniden ilgi çekmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarına da katkıda bulunabilirsiniz. Buna ek olarak, eski içeriklerinizi sosyal medya hesaplarınız yoluyla paylaşarak trafik oranını kolaylıkla artırabilirsiniz.

Daha Geniş Kitlelere Ulaşabilme Olanağı

Seyahatlerinizi konu alan blog’unuza ait içerikleri sosyal ağlarda paylaşarak henüz ziyaretçiniz olmayan kullanıcılara ulaşabilmeniz mümkün. Ayrıca arama motoru optimizasyonu ile arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilir ve böylece diğer platformlardan farklılaşıp online kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Sonuç olarak affiliate gelirleri ile doğru orantılı olan trafik oranını artırmak için yapacağınız her çalışma ile blog’unuza yeni takipçiler kazandırabilmeniz söz konusu.

Zamandan ve Mekandan Bağımsız Kazanç Sağlama Fırsatı

Affiliate pazarlamanın seyahat blogger’larına sunduğu en önemli avantaj belki de dünyanın her köşesinde gelir elde edebilme imkanı. Üstelik internet bağlantısı zorunluluğu olmadan. Bunun için blog içeriğinizle ilişkili olabilecek markaların tanıtım çalışmalarını hazırlamanız ve yayına almanız yeterli.

Elbette affiliate kampanyaları için öncelikle reklamverenlerle iletişime geçmek gerekiyor. Fakat ReklamAction gibi güvenilir bir affiliate ağı ile çalışarak bu aşamayı da kolaylayabilirsiniz. Affiliate ağlarının portföyünde yer alan kampanya tekliflerini değerlendirip uygun olanlara başvurabilir ve onaylandığında blog’da söz konusu kampanya için tanıtım içeriklerine yer verebilirsiniz. Çalışmaları tamamladıktan sonra ise size sadece gezmek, daha fazla deneyim kazanmak ve tüm bunları yaparken elde ettiğiniz kazancı hesaplamak kalıyor. Eğer siz de seyahat ederken, dünyayı keşfederken ya da sadece uyurken bile blog’unuz sayesinde gelir elde etmek istiyorsanız zaman kaybetmeden ReklamAction hesabınızı oluşturun.

Bir Cevap Yazın