Reklaverenler affiliate marketing’i nasıl daha verimli kullanabilirler?

Yazar: | 01 Şubat 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Reklaverenler affiliate marketing'i nasıl daha verimli kullanabilirler?Performans pazarlama, faaliyet alanı ve bütçesi ne olursa olsun her türlü reklamveren için son derece ideal bir yöntem. “Sonuç garantili” bir model olduğu için, reklamverenler açısından ulaşmayı bekledikleri hedefleleri tanımladıktan sonra, tek yapmaları gereken affiliate komisyonlarına karar vermek. Bundan sonrasında, ReklamAction gibi bu alanda uzman bir affiliate ağı, gerisini sizin yerinize hallederek, kampanyalarınızın en doğru kanallarda yayınlamasını sağlıyor.

Bu anlamda, kampanyalarını kurguladıktan sonra reklamverenlere çok fazla iş düşmüyor. Bununla beraber, affiliate marketing’den daha yüksek fayda sağlamak isteyen reklamverenlerin, hesaba katabilecekleri bazı detaylar da var.

Gelin, reklamverenlerin affiliate marketing’den daha yüksek verim almasını sağlayacak yaklaşımlara bir göz atalım…

Affiliate’ten beklentinizi netleştirin

Performans pazarlamanın en güzel yanlarından biri de markaların farklı beklentilerine cevap verebiliyor olması. “Affiliate beklentisi” denildiğinde, genellikle akla ilk olarak satışları artırmak geliyor ve bu elbette doğru bir yaklaşım. Affiliate pazarlamada reklamverenler, doğru affiliate network’ünde bulunan affiliate yayıncılar sayesinde satışlarını kolaylıkla artırabilirler.

Fakat tek seçeneğiniz bu değil. Kazançları artırmak kadar, özellikle yeni oluşturulan veya yeni ürünler sunan markalar için aynı zamanda büyümeye yönelik çalışmalar yapmak da mümkün.

Yeni e-ticaret sitenizin üye sayısını mı artırmak istiyorsunuz? Ücretsiz uygulamanızın daha çok kullanıcıya ulaşmasını mı istiyorsunuz? En önemli pazarlama araçlarınızdan biri olan e-kitabınızın hızla yayılmasını mı istiyorsunuz? Siz beklentinizi netleştirdikten sonra bunlara uygun bir kurgu oluşturmak mümkün.

Sizin için en uygun kampanya modeline karar verin

ReklamAction ile tanıştıktan sonra pek çok farklı kampanya modeli seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz. Bunlardan hangisini veya hangilerini tercih edeceğiniz de sizin affiliate’ten beklentilerinizle ilgili.

İçerik üreten yayıncıların web siteleri üzerinden kampanyalarınızı duyurmak, seçeneklerden biri. Bir diğeri ise, geniş bir izinli e-posta alıcı listesi olan affiliate yayıncıları ile iş birliği yapmak. Sosyal medyada güçlü olan yayıncılar veya sizin için reklam vererek kampanyalarınızı duyuracak yayıncılar da olabilir. Hedeflerinize en uygun kurguyu oluşturduktan sonra işiniz çok kolaylaşacak.

Daima ölçümleyin ve geliştirin

Tabi ki hangi kampanya kurgusunun sizin için en doğrusu olduğunu en baştan belirlemek de her zaman çok kolay olmayabilir. Bunun için hedefleriniz ve seçenekler doğrultusunda yola çıkıp, sonuçları sürekli gözlemlemeniz gerekiyor.

Geridönüşleri daha iyi olan yaklaşımları belirledikten sonra, hem var olan diğer kampanyalarınızı, hem de bütçenizi buna göre yeniden gözden geçirmek ve affiliate pazarlama çalışmalarınızı sürekli olarak geliştirmek, daha çok verim elde etmenize yardımcı olacaktır.

Yardım isteyin

Bu sırada, tüm bunları tek başınıza yapmak zorunda da değilsiniz. Affiliate pazarlama konusunda yılların tecrübesiyle ReklamAction daima yanınızda. ReklamAction sizlere doğru hedefleri belirlemekten en uygun kampanya kurgusunu oluşturmaya kadar her konuda yardımcı olabilir. Gelin, size nasıl yardımcı olabileceğimizi kendiniz tecrübe edin

 

 

Bir Cevap Yazın