Reklamverenlerin dikkate alması gereken varış sayfası alternatifleri

Yazar: | 02 Ocak 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Reklamverenlerin dikkate alması gereken varış sayfası alternatifleriBir reklamveren olarak yer aldığınız affiliate kampanyaları dolasıyla sitenize her gün birçok kullanıcı ulaşıyor. Firmaların bu konuda yaptıkları hatalardan biri de yayıncıların içeriklerinde yer alacak bağlantıları (linkleri) marka bilinirliğini artırmak ya da ziyaretçilerin daha fazla ürün veya hizmetle tanışabilmesi için, web sitelerinin ana sayfasına yönlendirmesi. Affiliate içeriklerinde varış sayfası (landing page) olarak web sitenizin ana sayfası dışında farklı alternatifler de bulunuyor.

Eğer belirli bir ürün veya kampanyaya yönelik başarı sağlayabilmek adına affiliate pazarlamadan yararlanıyorsanız o ürünün veya kampanyanın bulunduğu sayfaya ait linke odaklanmanız bu anlamda çok daha faydalı. Peki marka bilinirliğinizi artırmayı hedefliyorsanız web sitenizin ana sayfası dışında hangi sayfayı “landing page” yani varış sayfası olarak belirleyebilirsiniz? ReklamAction olarak reklamverenlere bu konuda fikir verebilecek bazı öneriler hazırladık…

Blog içeriği

Eğer affilite kampanyasıyla doğrudan ürün ya da hizmet satışlarınızı desteklemek yerine markanızın dijital dünyadaki bilinirliğini artırmayı hedefliyorsanız, web sitenize oranla daha fazla bilgi paylaşabildiğiniz ve müşterilerinizle daha samimi bir ilişki kurmanıza yardımcı olan blog’unuzdan faydalanabilirsiniz.

Affiliate yayıncıların içeriklerinde blog’una ait bağlantılar paylaşması bu anlamda işinize yarayabilir. Aynı şekilde blog’unuzda yer alan ve e-posta listesi oluşturmak için kullandığınız opt-in formlara trafik sağlamak için de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Ürün sayfası

Affiliate içeriklerinde yaygın olarak kullanılan ürün bağlantıları, reklamverenlerin yeni ürün ve hizmetlerini, hedef kitlesine tanıtabilmesi için etkili bir yöntem. Bu anlamda performans yayıncılarının paylaştığı içeriklerden yola çıkarak sitenize ulaşan kullanıcılara doğrudan içerikte bahsi geçen ürüne yönlendirmek gerekiyor. Böylece affiliate yayıncıların hazırladığı içeriği okuyarak etkilenen ve sitenize ulaşan kullanıcıları müşteriye dönüştürmenizi de kolaylaşıyor. Bu açıdan affiliate pazarlama sadece gelirlerinizi artırmakla kalmıyor, müşterilerinize ihtiyacı olan bilgileri ayrıntılı şekilde sunduğunuz için markanızla müşteriler arasında sağlam bir bağ oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Eğitim videosu

Ürün ya da hizmetlerinizi tanıtmak için video içerikler, oluşturuyor ve bu videoların daha fazla izlenmesini mi istiyorsunuz? Eğer cevabınız evetse bu içeriklere trafik sağlamak amacıyla affiliate bağlantılarını bu videoların yer aldığı web sitesi sayfanıza ya da sosyal medya hesaplarınıza yönlendirebilirsiniz.

Kullanıcıları, web sitenizin ana sayfası yerine bu tarz fayda sağlayan görsel içeriklerin yer aldığı sayfalara yönlendirmeniz marka imajınızı desteklemek ve ziyaretçilerinizin satın alma kararını vermesinde etkilemek açısından son derece önemli. Videonuzun yer aldığı sayfada bu ürünü veya hizmet hakkında fiyat bilgi vermeniz ve kolay satın alma butonlarının yer alması da faydalı olabilir.

Bahsettiğimiz önerileri değerlendirerek siz de affiliate kampanyalarınızı çeşitlendirebilir ve farklı varış sayfalarıyla dijital reklam faaliyetlerinizin başarısını artırabilirsiniz. ReklamAction hedef kitlelerine en etkili şekilde ulaşmak isteyen reklamverenler ile  zamanlarını kazanca çevirmek isteyen yayıncıları güvenilir bir platformda buluşturuyor. Gelin siz de reklamveren olarak ReklamAction üyeliğinizi bugünden oluşturun ve size neler sunabileceğimizi kendiniz görün…

Bir Cevap Yazın