Reklamverenleri etkileyecek bir affiliate sitesi oluşturmanın sırları

Yazar: | 31 Ekim 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Reklamverenleri etkileyecek bir affiliate sitesi oluşturmanın sırlarıPerformans pazarlama, internet yayıncılar için en karlı iş alanlarından biri. Ancak affiliate pazarlamada düzenli gelir elde edebilmek için plan dahilinde çalışmak gerekiyor. Birçok farklı markanın sunduğu kampanyayı farklı hedef kitlelere duyurmak, hem reklamverenler, hem de okuyucular için tercih edilen bir yayıncı olabilmek için kaliteli içerik oluşturmak başta olmak üzere birçok noktaya dikkat etmek önem taşıyor.

Özellikle performans yayıncılığına yeni başladığınız dönemde bir anda fazla sayıda reklam verenlerle çalışmanız mümkün olmayabilir. Bu dönemde sitenizin içeriklerini ve tasarımını affiliate pazarlamaya uyum sağlayacak şekilde oluşturmaya odaklanabilirsiniz. ReklamAction olarak reklam verenleri etkileyecek bir affiliate sitesi oluşturmanızı sağlayacak ipuçlarını bir araya getirdik…

1. Reklamverenlere uygun içerikler oluşturmak

Eğer bir affiliate ağı ile çalışıyorsanız bu ağın reklam verenlerini incelemek ve içeriklerinizi onları etkileyecek şekilde oluşturmanız faydalı olabilir. Firmaların web sitelerini inceleyerek müşteri yorumlarını okumak, marka imajlarına yönelik bilgiler edinmek, bu konuda size fikir verebilir. İçeriklerinizin reklam verenlerde, markanın satışlarını artırabileceği, yeni hedef kitlelere ulaşmasına destek olacağı ve marka bilinirliğini artıracağı yönünde bir algı uyandırması onların gözünde daha değerli bir yayıncı olmanızı sağlar.

2. Site tasarımında dikkat edilmesi gereken noktalar

Site ya da blog tasarımızın sade, kolay okunur olması, içeriklerinizin çeşitli kategorilerle gruplandırılması ve bu kategorilerin reklamını yapmak istediğiniz markaların bulunduğu sektörlere uygun olması tercih edilmeniz açısından son derece önemli.

Eğer mümkünse site tasarımınızı markaların istekleri doğrultusunda güncellemek de iyi bir fikir olabilir. Bu tarz çalışmalar özellikle de reklam verenlerin ilk deneyimlerinde etkileyici bir affilite sitesi olarak akılda kalmanızı sağlayabilir.

3. İhtiyaçlara odaklanmak

Etkileyici bir yayıncı olarak bilinmenizi sağlayacak diğer bir nokta da reklam verenlerin ihtiyaçlarını önceden tespit ederek onlara özel bir içerik hazırlamanız olabilir. Bu nedenle markalarınn affiliate pazarlamadan beklentilerine odaklanarak, çalışmalarınızı bu doğrultuda sürdürmenizde fayda var.

4. Affiliate network’ü ile yakın çalışmak

Bir affiliate yayıncısının en büyük gücü birlikte çalıştığı affiliate network’ünden gelir. Siz de çok sayıda kampanyayı en sağlıklı şekilde sürdürebilmek için ReklamAction ile her zaman iletişime geçerek size özel yayıncı yöneticisi desteği yardımıyla gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Eğer siz de lider affiliate ağı ile çalışarak riskinizi en aza indirebilir ve kazançlarınızı artırabilirsiniz. Gelin siz de hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun ve affiliate’ten kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın