ReklamAction 2013 Yayıncı Etkinliğinden

Yazar: | 15 Mart 2013
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

SONY DSCReklamstore’un Kurucu Ortağı Şencan Özen; 2007 yılında ReklamStore çatısı altında kurulan ReklamAction’ın hangi aşamalardan geçerek, nasıl bu günlere geldiğine dair bir konuşma ile günün açılışını yaparken, katılımcılara affiliate marketing hakkında Türkiye ve dünya geneli üzerine güzel birçok detay verdi.

Özen’in açılış konuşması, ReklamStore Global Satış Direktörü Cem Eroğlu’ nun moderatörlüğünde gerçekleşen reklamveren paneli ile devam etti. Panelde Sigortam.net Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Sevil Mert, Trendyol Online Marketing Direktörü Mustafa Kemal Temel ve Evim.net Pazarlama Müdürü Gizem Yücel sahne aldı. Panel affiliate marketing üzerine olup, konuşmacılar hem affiliate marketinge verdikleri önemi hem de affiliate marketing 2013 beklentileri üzerine sohbet ettiler. Eroğlu, kuruldukları günden bu yana hızla artan günlük tekil kullanıcı ve reklam gösterimlerine değinirken , yayıncı bazlı stratejilerini de katılımcılar ile paylaştı.

Panelde Sevil Mert performans yaratan tüm yayıncılarına sonuna kadar destek verdiklerini ve affiliate kanallarının sigortam.net için büyük oranda önem taşıdığını belirtti. Trendyol Online Marketing Direktörü Temel 2013 mobilde ciddi yatırımlar gerçekleştireceklerini belirtirken, neden ReklamAction ile çalışmayı tercih ettiklerini de sözlerine ekledi.

Evim.net olarak hedef kitlelerinin daha çok kadınlar olduğunu anlatan Yücel ise yayıncıların daha çok görsel ögeler ve videolar üzerine durmasını önemle belirtti.

5Reklamveren panelinin ardından ReklamAction Performans Pazarlama Müdürü Erman Ünal, ReklamAction organizasyon yapısı, 2012′de gerçekleşen hedefler ve 2013 beklentileri üzerine güzel bir sunum düzenledi. Ünal ReklamAction’ın yenilenen web yüzü , mobil ekranı, RaBlog ve XML panelleri ile ilgili tüm yayıncıları bilgilendirdi. Ünal konuşmasında yapılacak olan bir sonraki etkinlikten de yayıncılara küçük ipuçları verdi.

Webrazzi.com ve reklamstore.com üzerinden canlı yayınlana günün sonunda Milli Piyango İdaresi başkanlığında düzenlenen araç çekilişi ile de şanslı 1 ReklamAction yayıncısı büyük ödülün sahibi olurken; katılımcılar twitter üzerinden #reklamactionetkinlik hashtagi üzerinden günü ayrıntıları anı anına sosyal medyada paylaştı.

Yayıncı, marka ve ajansların bir araya geldiği bu günde katılımcıların ReklamAction standlarında çekildikleri fotograflar ve yapılan röportajlar da bu özel güne renk kattı.

Çekiliş Talihlisi

1. S. Koçak

Yedek Talihliler

1. S. Afacan
2. F.Gürbüz

ETKINLIK ILE ILGILI FOTOĞRAFLAR:

One thought on “ReklamAction 2013 Yayıncı Etkinliğinden

Bir Cevap Yazın