Pinterest’ten affiliate yayıncılarına beyaz bayrak

Yazar: | 02 Haziran 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Pinterest'ten affiliate yayıncılarına beyaz bayrakPerformans pazarlamacıların çoğunun bildiği üzere popüler paylaşım ağlarından Pinterest, geçtiğimiz yıl affiliate bağlantılarını engelleyeceğini duyurmuştu. Birçok Pinterest kullanıcısı bu karardan dolayı tepkilerini ortaya koymuş, ancak paylaşımlarına affiliate bağlantıları eklediklerinde engellerle karşılaşmalarının önüne geçememişlerdi. Bu durum da affiliate gelirlerini önemli ölçüde sarsmıştı. Pinterest, kuşkusuz ki bu kararı uygun olmayan içerikler barındıran veya içeriği kaldırılmış bağlantılardan dolayı almıştı. Ancak çok sayıda üyesi bulunan bu paylaşım platformu; yeni yerler, markalar, ürünler ve daha birçok şey keşfeden kullanıcılarının bu imkanını da ellerinden almıştı.

Sosyal medya platformu Pinterest, geçtiğimiz günlerde affiliate bağlantılarına açtıkları savaşı sonlandırdıklarını ve yeniden bu bağlantıların paylaşımına izin vereceklerini duyurdu. Uygunsuz içerikleri engellemeye yönelik teknolojilerinn geliştirildiğini ve bu nedenle affiliate bağlantılarını paylaşmanın önüne bir engel koyulmayacağını duyuran paylaşım devi, kullanıcılarının güvenilir kaynaklara erişebilmeleri için bu önlemi almaları gerektiğini de bildirdi. Pinterest’in bu geri adımı birçok performans pazarlamacının da yüzünü güldürmüş oldu. Böylece bir kanal daha affiliate pazarlama kazancını artırmak için kullanıma sunuldu.

Peki siz affiliate’tan gelir elde etmek için Pinterest’ten nasıl faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? İşte affiliate bağlantıları için Pinterest’i kullanma rehberiniz…

Pinterest ile affiliate pazarlamaya başlayın

Öncelikle Pinterest’in ticari paylaşımlarla ilgili blog’u üzerinden bu konuya dair yaptığı duyuruya göz atarak işe başlayabilirsiniz. Bu, paylaşımlar açısından genel anlamda hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği konusunda faydalı olabilir. Daha sonra Pinterest üzerindeki yayınınızın panosunda manuel olarak paylaştığınız bir pin’inizi düzenleyerek affiliate bağlantınızı yerleştirin. Son olarak arkanıza yaslanın ve Pinterest’in affiliate gelirlerinize olan etkisini izleyin.

Olumlu bir izlenim bırakın

Paylaştığınız bağlantıların birbiriyle ilgili alanlarda olmasında büyük fayda var. Çok sayıda ve birbirinden bağımsız konularda yapılan affiliate paylaşımları yayınınızın değerini düşürebileceği gibi kullanıcıların güvenini de sarsabilir. Pinterest’in affiliate bağlantılarıyla ilgili endişeleri olduğu için bu kazanç yöntemini engellediğini unutmayın. Bu nedenle uzun vadeli bir başarı için hedef kitlenizin sadakatini kazanacak ilgili ve güvenilir bağlantılara yer vermeniz önemli.

Kuralları göz ardı etmeyin

Pinterest, her ne kadar bir sosyal paylaşım platformu olsa da yayınlayacağınız affiliate bağlantılarının pazarlama aracı olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Dolayısıyla pin’lerinizin diğer pin’lerden farklı olarak belli kurallar çerçevesinde ve Pinterest’in pazarlama ilkelerine aykırı olmayacak türde hazırlanmış olması oldukça büyük önem taşıyor.

Affiliate yayıncıları için hedef kitlelerine daha kolay yollardan ulaşabilecekleri kanallar bulmak oldukça önemli. Mininmum riskle maksimum kazanç elde edebilmenin en etkili yolu olan performans pazarlamada doğru kitleyi hedef alan her mecra, yayıncılar için önem kazanıyor. Dolayısıyla Pinterest’in affiliate bağlantıları ile ilgili aldığı bu yeni karar affiliate yayıncıları açısından gayet sevindirici. Ancak affiliate kazancını daha kolay artırabilmenin bir diğer yolu da güvenilir bir affiliate ağı ile birlikte çalışmaktan geçiyor. Eğer siz de affiliate gelirlerinizin artmasını istiyorsanız, hemen bir ReklamAction hesabı oluşturabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın