Performans yayıncısı olmak için 5 neden

Yazar: | 22 Temmuz 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans yayıncısı olmak için 5 nedenArtık internet kullanıcıları dijital mecraların sunduğu olanakları sadece iletişim kurmak, alışveriş yapmak ve bilgiye hızlı erişmek için kullanmıyor. Hemen her kullanıcının önemli zaman harcadığı internet, bu alanı iş olarak değerlendirmek isteyenlere de pek çok fırsat sunuyor.

Performans yayıncılığı internet yoluyla para kazanmak isteyenlerin faylanabileceği en etkili iş alanlarından biri. Üstelik zaman, yer kısıtlaması olmadan internetin olduğu her yerden bu işi yürütmek son derece kolay.

Eğer yazı yazmayı seviyor, ilgilendiğiniz sektörlere ilişkin kaliteli içerikler hazırlayabileceğinizi düşünüyorsanız affiliate yayıncılık size göre olabilir. Hali hazırda bir blog ya da site yönetiyorsanız ve belli bir ziyaretçi trafiğiniz varsa affiliate yayıncılığa başlamanız çok daha kolay. ReklamAction olarak sizler için affiliate yayıncılığın avantajlarını ve bu alanda işinize yarayacak bazı ipuçlarını bir araya getirdik…

1. Kaliteli trafik ile sürekli kazanmak

Affiliate pazarlamada kaliteli trafik elde ettikten ve bu trafiği kalıcı hale getirdikten sonra çok fazla çaba harcamadan sürekli kazanç elde etmek mümkün. Eğer başarılı bir tanıtım ve pazarlama stratejisi oluşturabilirseniz site ya da blog’unuza düzenli bir ziyaretçi trafiği kazandırabilirsiniz. Böylece sadece tek bir kampanya süresince değil, içeriğinize trafik aldığınız sürece sürekli kazanabilirsiniz.

2. Risksiz kazanç

Birçok kişi için yeni bir mecrada çalışmanın en önemli noktası düşük riskle para kazabilmek. Tam bu noktada affiliate yayıncılık vadettiği risksiz kazançla pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Affiliate pazarlamada bir yayıncı olarak kaybedeceğiniz bir sermayenin olmamasının yanı sıra emeğini boşa harcamak istemeyen yayıncıların; site trafiğini artıracağına emin oldukları ve ilgi alanlarına yakın ürün ve sektörlerini tercih etmesi de mümkün.

Bu durum zamanını ve emeğini boşa harcamak istemeyen yayıncıların herhangi bir kayıp yaşamadan gelir elde etmesini garantiliyor.

3. Sınırsız ürün seçme avantajı

Performans yayıncıları içeriklerinde yer vermek istedikleri ürün ve kampanyaları istedikleri gibi belirleyebilirler. Daha fazla trafik kazanacaklarını düşündükleri ya da bilgi sahibi oldukları alana ilişkin ürünler de tercih edebilirler. Eğer belli bir dikeye yönelik site ya da blog’a sahiplerse niş bir alan da belirleyebilirler.

Böylece yayıncılar reklamverenler için işinin uzmanı olarak algılanabilir. Uzun soluklu kampanyalar için firmaların tercih ettikleri mecralar haline gelebilirler. Sektöre adım attıktan ve tecrübe sahibi olduktan sonra birden fazla blog ya da site oluşturarak farklı nişler belirlemeleri de mümkün olabilir.

4. Sıfıra yakın maliyet

Affiliate yayıncılığın en önemli avantajlarından biri de neredeyse sıfıra yakın maliyetle bu işe başlanabilmesi. Yayıncılar; web site oluşturmak, hosting, e-posta pazarlaması ve sosyal medya reklamları gibi alanlarda çok düşük ücretlerle bazı noktalarda ücretsiz çalışmalar yapabilir.

5. Analiz fırsatı

Affiliate yayıncılık geliri gerçekleştirilen eylemler üzerinden elde edilir. Bu da yayıncıların başarısının kolayca ölçümlenmesini sağlar. Ayrıca yayıncılar müşteriye dönüşmemiş olan ziyaretçilerin davranışlarını izleyerek optimizasyon yapılması gereken noktaları belirleyebilir.

Paylaştığımız fırsatları değerlendirmek ve kısa sürede başarılı bir affiliate yayıncısı olmak istiyorsanız hemen yayıncısına en çok kazandıran affiliate ağı ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın