Performans yayıncılarının daha fazla kazanmasını sağlayacak ipuçları

Yazar: | 15 Aralık 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans yayıncılarının daha fazla kazanmasını sağlayacak ipuçlarıİnternet yayıncılığı para kazanma konusunda çok cazip bir sektör. Ancak internet yayıncılığının rekabetçi doğasında ayakta kalabilmeniz için sektörü yakından takip ederek daha çok kazanmanızı sağlayacak stratejiler oluşturmanız gerekiyor.

Affiliate pazarlamaya giderek daha çok önem veren reklamverenlerin çok farklı türdeki ürün ve hizmetleri arasından hangisine yönelmek gerektiği gibi konular, performans yayıncılarının seçenekler arasında kaybolmasına neden olabiliyor. Profesyonel yayıncılar, kazandıkları tecrübeyle bu işin üstesinden gelebiliyor. Peki, kaynakları sınırlı olan, sektörü yeni tanımaya başlayan affiliate yayıncılar, dönüşüm oranını artırmak ve daha çok kazanmak için neler yapabilir?

Rakip analizi

Affiliate yayıncı olarak önce sektörde uzun süredir yer alan ve yüksek kazanç elde eden yayıncıların en iyi 5 tanesinin sitelerini ve yöntemlerini inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Tecrübeli yayıncıların kullandığı teknikleri ve tercih ettiği ürünleri analiz ederek bunları daha sonra size yol göstermesi adına not olabilirsiniz.

Aynı zamanda rakiplerinizin ne tür bir okuyucu kitlesine hitap ettiğini incelemenizde de fayda var. Okuyucuların yaptıkları yorumlar ve içeriklerin yayınlanma sıklığı dikkat edeceğiniz noktalar arasında yer alıyor.

Bu tür bir analiz için kullanabileceğiniz çeşitli araçlar da bulunuyor. Örneğin, SimilarSites ile sitenize benzeyen diğer yayıncıları kolayca bulabilirsiniz. Buzzsumo ile de herhangi bir içeriğin internet üzerinde ne kadar paylaşıldığını ve ne tür bir etkileşim yarattığını görebilirsiniz.

Strateji oluşturmak

Performans yayıncısı olarak ilk adımda gelirlerinizi artırmayla ilgili bazı stratejiler belirlediniz ancak hala hangi ürün veya hizmetlere yöneleceğinize karar vermeniz gerekiyor. Bunu belirlemek için kullanabileceğiniz iki etkili yöntem var; bunlardan biri karşılaştırma listesi hazırlamak diğer ise emek ve etki karşılaştırması yapmak. Bu iki yönteme kısaca göz atalım…

- Karşılaştırma listesi hazırlamak

Performans yayıncılığı gelirlerinizi artıracağını düşündüğünüz ürün veya hizmetleri çeşitli özelliklerine göre karşılaştırmanız için bir karşılaştırma listesi hazırlayabilirsiniz. Bu listeyi hazırlarken hangi içerik için ne kadar vakit harcayacağınızı ve ön gördüğünüz kazancı belirleyebilirsiniz. Bu tür bir liste size hem kısa vadede hem de ileride en uygun yöntemi bulma ve analiz etme konusunda yardımcı olabilir.

- Emek ve etki karşılaştırması yapmak

Oluşturacağınız içerikler için ne kadar emek harcayacağınızı ve kazancınızı karşılaştırabilmek için de bazı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu karşılaştırmayı yapabilmek için bir X-Y doğrusu oluşturarak işe başlayabilirsiniz. X doğrusunda harcanan  emeği düşükten yükseğe doğru sıralayabilir, Y doğrusundaysa elde edilen etkiyi düşükten yükseğe doğru belirtebilirsiniz. Böylece 4 parçadan oluşan bir tablo oluşturmuş oluruz. Y doğrusunun üstünde sol taraftaki bölme bize etkisi yüksek ve konu hakkında bilgi sahibi olduğunuz ürün veya hizmetleri gösterir. Öncelik vermeniz gereken stratejiler bu bölüme düşenler olabilir. Tüm bu aşamalarda size destek olacak ve yol gösterecek bir affiliate ağıyla çalışmak da işinizi kolaylaştırabilir.

Performans yayıncılarının daha fazla kazanmasını sağlayacak ipuçları

Performans yayıncılığında önceliklerinizi belirleyerek strateji oluşturmanız önem taşıyor, aksi takdirde aynı anda birçok ürün veya hizmete yönelmek başarısızlığa sebep olabilir. Adım adım ilerlemek, işe yeni başlayanlar için iyi bir yöntem. Araştırma yapmak, bir yol haritası çıkarmak ve yavaş yavaş ilerlemek performans yayıncılığında başarının formülünü oluşturur. ReklamAction tüm bu süreçte ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda. Siz de profesyonel ve tecrübeli ekibimizden faydalanarak internet yayıncılığıyla gelir elde etmek için ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın.

 

Bir Cevap Yazın