Performans yayıncılarının blog’larına kaliteli trafik kazandırmalarını sağlayacak 5 ipucu

Yazar: | 03 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans yayıncılarının blog’larına kaliteli trafik kazandırmalarını sağlayacak 5 ipucuBlog’lar performans yayıncılarının, paylaştıkları içerikler sayesinde gelir elde etmelerini sağlayan önemli mecralardan biri. Blog sahibi olan yayıncılar, okuyucularına fayda sağlayan içerikler yoluyla, trafik sağlayarak ve bu trafiği reklamverenlerin sitelerine yönlendirerek affiliate gelirlerini artırıyor.

Fakat başarılı bir blog yayıncısı olmak göründüğü kadar kolay değil. Hem artan rekabet hem de hedef kitlenin ilgi göstereceği güncel içerikler paylaşarak blog trafiğini artırmak için pek çok konuda çalışma yapmak gerekiyor. Peki, bir performans yayıncısı olarak affiliate yayıncılığından daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayacak kaliteli trafiği artırmak için neler yapılabilir?

1. Hedef kitleyi tanımak

İçeriklerinize daha fazla trafik sağlayabilmek için hedef kitlenizi yani ulaşmak istediğiniz okuyucu kitlesini yakından tanımanız, onların istek, beğeni ve beklentilerine yönelik içerikler hazırlamanız son derece önemli.

Bu anlamda site ziyaretçilerine yönelik yaptığınız analizleri sık sık incelemeniz hangi içeriklerin hangi okuyucular tarafından ilgi gördüğünü tespit etmeniz önem taşıyor. Blog’unuzun ziyaretçileri hakkında edineceğiniz her türlü bilgiyi anlamlı veriler haline getirerek bu doğrultuda içerik stratejileri oluşturabilir, böylece blog’unuzun ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz.

2. İlgi çekici içerik hazırlamak

Blog ziyaretçilerinin dikkatini çekebilecek kaliteli, güncel ve ilgi çekici içerikler oluşturarak blog’unuza kaliteli trafik çekebilirsiniz. Bu anlamda içerik konusunu ve türünü belirlerken affiliate kampanyalarını göz önünde bulundurmanın yanı sıra hedef kitlenizin ilgi alanına girdiğini düşündüğünüz konulardan da faydalanabilirsiniz.

Paylaşılan içeriği düzenli takip eden bir ziyaretçi kitlesi oluşturmak, yayıncılar için son derece önemli. Okuyucusunu ve reklamverenin hedef kitlesini iyi tanıyan bir performans yayıncısı sektördeki rakiplerinin önüne geçerek, blog’u için hem kaliteli hem de kalıcı trafik elde edebilir.

3. Okuyucularla iletişim kurmak

Okuyucuların blog içeriklerine yaptığı yorumlardan yola çıkarak onlarla iletişim kurmanız da kaliteli ve kalıcı trafik sağlamak için önem taşıyor. Okuyucuların periyodik olarak blog’unuzu ziyaret ederek, düzenli bir trafik oluşturması ve içeriklerinize güvenerek ürün satın alması için onlarla iletişim kurmaya zaman ayırmanız gerekiyor. Bu iletişim de okuyucuların sorduğu soruları cevaplamak ve yorumlarına karşılık vermek de önemli bir yer tutuyor.

4. Tasarıma önem vermek

Blog’unuzda yer alan içeriklerin kalitesi gibi, blog sayfalarının tasarımı da okuyucuları etkileyebilir. Bu noktada sade fakat ilgi çekici bir tasarım, rahat okunan yazı karakteri, farklı görsellerle desteklenmiş anlaşılır içerikler, başarılı bir tasarımın ayrılmaz parçaları olarak düşünebilir.

5.  Hep daha fazlasını yapmak için motive olmak

Bir blog yönetmek zaman ve azim isteyen bir iş. Eğer bıkmadan tutku ile çalışmaya devam eder ve ziyaretçilerinize kaliteli içerikler sunmaya devam ederseniz bu çabanın karşılığını almanız da zor olmaz. Bu nedenle hep daha fazla çalışmaya motive olabilmek için kişisel olarak ilgilendiğiniz ve size ilham veren konular hakkında yazmaya başlamanız işinizi kolaylaştırabilir.

Blog yayıncılığı görüldüğü gibi birbirinden farklı ayrıntılara dikkat edilmesi gereken ciddi bir yayıncılık çeşidi. Siz de bu ipuçlarını kullanarak blog’una kaliteli ve kalıcı bir trafik sağlayabilirsiniz. Tüm bu çalışmalardan sonra ReklamAction’ın geniş reklamveren veri tabanı sayesinde blog’unuzla kazanmaya başlayabillirsiniz. ReklamAction’ın profesyonel desteğinden yararlanmak için yayıncı hesabınızı hemen oluşturun ve yayınlarınızdan sürekli gelir elde etmeye başlayın.

Bir Cevap Yazın