Performans yayıncıları için blog içeriklerinin etkinliğini artıracak 7 ipucu

Yazar: | 16 Şubat 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Performans yayıncıları içn blog içeriklerinin etkinliğini artıracak 7 ipucuPerformans bazlı blog reklamcılığı, reklamverenlere popüler sitelerde markalarını tanıtma olanağı sunarken, yayıncılara da oluşturdukları içerikler yoluyla gelir elde etmek ve büyük markalarla iş birliği yaparak güvenilirliğini artırma şansı veriyor.

Bu nedenle affiliate pazarlama yoluyla gelir elde etmek isteyen yayıncılar için kaliteli trafik alan bir blog olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Blog’larda paylaşılan etkili içerikler, dönüşüm oranını artırarak gelir sağlamanın yanı sıra yayınların sadık bir takipçi kitlesi oluşturmasına da destek oluyor. Böylece sürekli trafik alan içerikler yoluyla performans yayıncıları fazla çaba sarf etmeden uzun vadede para kazanmaya devam ediyor.

Peki blog’unuzun etkinliğini artırarak daha başarılı bir yayıncı olabilmek için neler yapabilirsiniz?

1. Blog tasarımına önem vermek

Blog’unuzu hazırlarken basit ve sade bir tasarım seçmeniz okuyucularınızın blog içerikleri arasında dolaşırken yorulmamasını ve blog’da daha uzun süre geçirmesini sağlayabilir. Etkili görsellerin yer aldığı iyi tasarlanmış bir blog, okuyucuların daha fazla içerik okumasına ve blog’unuzu tekrar ziyaret etmelerine neden olabilir. Bu şekilde içeriklerinizin etkinliğini artırarak daha yüksek bir dönüşüm oranına ulaşmanız da kolaylaşır.

2. Okuyucuları tanımak

Blog’unuzu takip kişilerin kim olduğunu bilmek ve daha da önemlisi onların ilgi alanlarını keşfetmek blog trafiğinizin artmasını sağlayabilir. Bu bilgiyi edinmek için blog takipçilerinize  hangi tür içerikleri görmek istediklerini doğrudan sorabilirsiniz. Ayrıca blog’unuzda yer alan diğer içeriklere yapılan yorumları analiz edebilir ya da sosyal medya ve diğer dijital platformlarda etkileşim oranı yüksek olan içerikleri inceleyebilirsiniz

3. Okuyucularla etkileşimde bulunmak

Paylaştığınız içeriklere yapılan yorumlara geri dönmek, takipçilerinizin Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan sordukları soruları cevaplamak, e-postalarını yanıtlamak sadık bir kitle oluşturmanızı ve blog’unuzun başka kişilere tavsiye edilmesini sağlayabilir.

4. İçerik planı yapmak

Ziyaretçilerinizin daha fazla okudukları ve etkileşimde bulundukları içeriklerin türlerini belirleyerek kendinizi haftalık ya da aylık bir yayın planı oluşturabilirsiniz. Böylece sürekli güncellenen kaliteli içeriklerle blog’unuzun daha etkin hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

5. Potansiyel takipçilerin dikkatini çekmek

Blog içerikleri hazırlamak, birileri sizi okuduğu zaman eğlenceli bir hal alır. Hele ki bir performans yayıncısı olarak oluşturduğunuz içeriklerden gelir elde ediyorsanız, daha fazla kişiye ulaşmak en önemli hedefleriniz arasında yer alabilir.

Blog’unuzu takip edecek bir kitle oluşturabilmek için başlıklarınızda ve içeriklerinizde anahtar kelimeler kullanarak blog’unuzun arama motorları içerisinde üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, sosyal medya platformlarını kullanarak içeriğinizi daha fazla kişiye ulaştırabilir ve blog’unuzun daha fazla kaliteli trafik almasını sağlayabilirsiniz.

6. Motivasyonunuzu yüksek tutun

Blog’unuzu istediğiniz hale getirmek zaman ve emek gerektirebilir. Ancak takipçi kitlenize uygun içerikler sunmanız, özgün ve güncel konulardan bahsetmeniz bu süreyi kısaltabilir. Takipçi kitlenizin büyümesi ve daha fazla tavsiye edilmeniz motivasyonunuzu artırır ve daha kaliteli paylaşımlar yapmanızı sağlayabilir.  Bu nedenle kısa sürede beklediğiniz başarıyı elde edememenin, motivasyonunuzu düşürmek yerine daha iyi işler yapmak için sizi teşvik etmesini sağlayabilirsiniz.

7. Diğer blog yazarlarıyla iletişimde olun

Diğer blog yazarlarıyla etkileşim içerisinde olmak alternatif konu başlıklarına ve önemli kaynaklara ulaşmanızı sağlayabilir. Ayrıca diğer performans yayıncılarının sosyal medya üzerinden hangi içerikleri paylaştıklarını takip etmek, etkileşimi yüksek olan içeriklerin neler olduğunu anlamanızı kolaylaşabilir.

Siz de yukarıda bahsettiğimiz ipuçlarından faydalanarak kaliteli bir blog trafiği sağlayabilir, performans bazlı blog reklamcılığından elde ettiğiniz gelirleri artırabilirsiniz. Eğer siz de performans yayıncılığıyla ilgileniyorsanız ya da yayınlarınızdan daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız ReklamAction yayıncı hesabınız hemen oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın