Online satışları hedeflenenin üzerine çıkaracak affiliate taktikleri

Yazar: | 06 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Online satışları hedeflenenin üzerine çıkaracak affiliate taktikleriTüm sektörlerde pazarlamanın dijital faaliyetlere yöneldiği günümüzde, affiliate pazarlama, satışlarını artırmak isteyen reklamverenlerin dikkatini çeken dijital pazarlama kanallarından biri haline geliyor. Reklamverenler için pek çok fayda sağlayan affiliate pazarlama, artık her alandaki işletmenin yatırım yaptığı dijital mecralardan biri.

Affiliate pazarlama sayesinde reklamverenler, pazarlamak istedikleri ürünü geniş bir potansiyel müşteri kitlesine ulaştırabiliyor. Affiliate network’lerinin sağladığı güvenlikli ortam sayesinde ürün sahipleri risksiz, ucuz ve etkili bir pazarlama olanağına kavuşuyor. Peki affiliate pazarlamaya yatırım yapan bir reklamverenin hedeflediği satış rakamlarına ulaşması gerçekten bu kadar kolay mı? ReklamAction olarak sizlere, affiliate pazarlama ile hedeflediğiniz online satış rakamlarınıza ulaşmanızı sağlayacak 4 ipucu hazırladık…

Emeklemeden koşmaya çalışmayın

Affiliate pazarlamaya yeni başlayan reklamverenlerin, hemen büyük bir satış hedefine ulaşmayı beklememesi gerekiyor. Eğer online dünyaya yeni adım atan firmaysanız, ilk aşamada marka bilinirliliğinizi oluşturmaya odaklanmanız ve sabırlı olmanız gerekiyor.

Bu anlamda öncelikle, affiliate yayıncılarla anlaşarak popülerliliğini kaybetmeyen ürünlerin tanıtımıyla işe başlayabilirsiniz. Böylelikle marka bilinirliğinizi artırma şansı da bulabilirsiniz.

Pazar araştırması ile etkiyi artırmak

Affiliate pazarlamaya yeni başlayan birçok reklamverenin yaptığı yanlışlardan biri de reklamlarının yayınlanması konusunda aceleci davranmak. Bu anlamda affiliate reklamlarınız yayınlanmadan önce iyi bir pazar araştırması yapmak son derece önemli. Hangi yayıncılarla çalışacağınıza karar vermekten, kampanyada yer alacak ürünlerin ve landing page seçimine kadar pek çok konuda kısa bir çalışma yapmak gerekiyor. Eğer başarılı bir affiliate ağıyla çalışıyorsanız yer aldığınız affiliate network’ü size bu konuda yol gösterebilir.

Etkileyici bir web sitesi

Affiliate pazarlamada satışları artırmak için kullanılan bir diğer araç da görsellik. Affiliate kampanyaların başarısında web site tasarımınızın satış odaklı olması bile etkili olabilir. Böylece affiliate yayıncıların paylaştığı içerikler yoluyla web sitenize gelen potansiyel müşterinizi web site tasarımınız ile ürün satın almaya ikna edebilirsiniz.

Doğru affiliate ağıyla çalışmak

Affiliate pazarlama ile satışlarınızı artırmak için; iyi bir pazar araştırması, doğru ürün seçimi, ürünü pazarlayacağınız web sitesi gibi pek çok önemli nokta var. Fakat bu konudaki belki de en önemli nokta başarılı bir affiliate ağı ile çalışmak. Siz de Türkiye’nin en çok kazandıran affiliate ağı ReklamAction ile tanışıp online satışlarınızı daha da artırmak istemez misiniz? Gelin siz de reklamveren olarak ReklamAction üyeliğinizi bugünden oluşturun ve size neler sunabileceğimizi kendiniz görün…

Bir Cevap Yazın