Neden performans yayıncısı olmalısınız?

Yazar: | 14 Ocak 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Neden performans yayıncısı olmalısınız?Affiliate pazarlama, karşılıklı fayda sağlama üzerine kurulu bir sistemi olduğu için, hem online içerikleri üzerinden para kazanmak isteyen yayıncılara hem de daha düşük maliyetlerle daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak isteyen reklamverenlere çeşitli avantajlar sunuyor.

Herhangi bir ofise ihtiyaç duymadan, istedikleri saatte ve diledikleri kadar çalışabilen affiliate yayıncılar, herhangi bir affiliate ağına katılmak için ücret ödemeden kendi blog ya da web site içerikleri üzerinden para kazanmaya başlayabiliyor.

Peki affiliate yayıncılığının başka ne gibi avantajları var? ReklamAction olarak neden performans yayıncısı olmanız gerektiğini inceledik…

1. Sürekli kazanç sağlama

Genellikle alanında en çok kazanan kişilerin her dakikasının, para olduğu söylenir. Çünkü kazandıklarıyla, bankada ve borsada sürekli gelir elde etme üzerine kurulu bir sistem kurarlar. Hayal gibi görünen bu ihtimal, performans yayıncısı olduğunuz sürece sizin için de geçerli. Siz de affiliate ile böyle bir sisteme sahip olabilir, sürekli gelir elde edebilirsiniz. İçeriklerinizi bir kez hazırladıktan sonra doğru bir pazarlama stratejisi yürüttüğünüz takdirde sürekli kaliteli trafik sağlayabilirsiniz. Böylece sadece, belli bir zaman dilimi için değil, sürekli kazanırsınız.

2. Düşük risk

Her sektörde olduğu affiliate yayıncılıkta da hiç kimse emek ya da zamanını riske atmayı istemez. Çünkü iş hayatında risk almak herkesin tercih edeceği bir durum değil. Ancak, affiliate bunu en aza indirgemek üzerine kurulu bir sistem.

Affiliate yayıncılar; site trafiğini artıracaklarını bildikleri ürünleri seçerken, sitelerine daha az kaliteli trafik sağlayacaklarını düşündükleri ürünleri tercih etmeyebilir. Böylece yayıncılar, zaman ve emek konusunda büyük kayıplar yaşamadan, üstelik sürekli kazanma olasılığıyla içeriklerini hazırlamaya devam edebilirler.

3. Düşük maliyet

Dijital platformlarda, reklamveren ve yayıncı için önemli konuların arasında harcamaları yönetebilmek yer alıyor. Zaten risk almaktaki en büyük endişeler arasında finansal kayıplar yer alıyor. Ancak, affiliate yayıncılık sizi bu anlamda hiç zorlamıyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık yayıncı olarak; alan adı, hosting ve sınırsız e-posta hesabı gibi ihtiyaçlarınızı ücretsiz veya çok düşük maliyetlerle elde etmeniz mümkün.

4. Limitsiz ürün seçeneği

Depolama yok, ürün stoğu yok. Affiliate yayıncılıkta sitenizin trafiğini artırdığına inandığınız istediğiniz markanın her kampanyasına sitenizde yer verebilirsiniz. Reklemverenin de sitenize inanması ve bu işbirliğinden fayda sağlaması uzun soluklu kampanyaların aranılan yayıncısı olmanızı sağlayabilir.

Performans yayıncılığının tüm bu fırsatlarından yararlanmak için doğru affiliate ağıyla çalışmanız da son derece önemli. Eğer siz de bir satış ortaklığı ağı ile çalışarak performans pazarlamadan gelir elde etmek istiyorsanız ReklamAction size yardımcı olabilir. Geniş yayıncı-reklamveren ağı, detaylı analiz-raporlama imkanı ve yüzde 100 yayıncı desteği ile siz de affiliate pazarlama dünyasında kolayca yerinizi alabilirsiniz. Performans yayıncılığındaki hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacak sayısız özellikler için ReklamAction yayıncı hesabınızı bugünden oluşturun.

 

One thought on “Neden performans yayıncısı olmalısınız?

 1. mustafa karakaya

  Merhaba..
  Yayıncı olduğumuz zaman bizden kdv ve stopaj gibi kesintiler yapılıyor mu yoksa bu işlemleri bizim mi takip etmemiz gerekiyor?
  İkinci sorum:
  Mesela web siteme aynı anda sekiz farklı firmanın reklamını ekleyebilir miyim?

  İyi çalışmalar..

  Reply

Bir Cevap Yazın