Mobil kullanıcılara yönelik affiliate yayıncılığı için önemli bilgiler

Yazar: | 15 Ocak 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Mobil kullanıcılara yönelik affiliate yayıncılığı için önemli bilgilerTeknolojinin yaşamımızı derinden etkilediği su götürmez bir gerçek. Alışkanlıklarımızı kökünden değiştiren teknolojinin bu önlenemez yükselişine ayak uydurmak ise rekabetin gerisinde kalmamak açısından kaçınılmaz.

İnsanların gelişen teknoloji ile dönüşen alışkanlıklarının belki de en başında mobil internet kullanımına olan talebin hızla artması geliyor. Masaüstünden internete erişen kullanıcılardan farklı olarak mobil cihaz sahiplerinin internette geçirdikleri saatlerin çok daha uzun olduğu da bir gerçek. Bu durum da özellikle affiliate yayıncıları için mobil kullanıcılara yönelik kampanyalar sunmanın önemini çok net bir şekilde ortaya koyuyor.

İşte affiliate çalışmalarınızı genişletmek ve sitenizin mobil trafiğini artırarak daha yüksek dönüşüm elde etmek için ipuçları…

1. Sitenizin mobile hazır olduğundan emin olun

İşe web sitenizi mobile uyumlu hale getirmekle başlayın. Fakat bunu yaparken mobil kullanıcıların bilgisayar kullanıcılarından farklı alışkanlıklara sahip olduklarını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Mobil kullanıcılar için zaman önemli bir kavram. Bu açıdan mobil sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak adına daha basit ve kullanışlı hale getirmek üzerinde çalışmanız gereken ilk detay. Kullanıcıların aradıklarını bulmak için çok fazla zaman harcamamaları memnuniyetlerini kazanmanıza da yardımcı olabilir.

Halihazırda pek çok telefonun Flash ile oluşturmuş web öğelerini sağlıklı bir şekilde görüntülemiyor olduğunu düşünerek eğer hala devam ediyorsanız mobil sitenizde Flash kullamayı bırakmanızda fayda var.

Ayrıca pop-up reklamlar kullanmak da mobil kullanıcılar için kullanım sorunlarını doğurabiliyor. Ufak bir ekran üzerinden pop-up’ları aşmaya çalışmak yerine çoğu mobil kullanıcı siteyi terk etmeyi tercih edebiliyor.

2. Mobilin dostu e-posta

Kullanıcıların mobil cihazlarını internete erişmek ve çeşitli konularda araştırma yapmak için kullandıkları bir gerçek. Fakat diğer önemli nokta, mobil cihazların giderek artan bir oranda e-posta okumak için kullanılıyor olduğu.

Hali hazırda mobil cihazlarında çok vakit geçiren kullanıcılara yönelik hazırlayacağınız e-posta kampanyaları beklentilerinizin de üzerinde affiliate geliri elde etmenizi sağlayabilir.

3. Mobil trafiği artırmak

Doğru anahtar kelime kullanımı sitenizin ilgili mobil aramalar sayesinde daha fazla trafik elde etmesini sağlayabilecek önemli bir etmen.  Bu açıdan sitenizin bilinirliğini artırmak ve sitenizi arama motorlarında üst noktalara taşımak için konunuzla ilgili anahtar kelimelerin doğru şekilde kullanımına özen göstermenizde fayda var. Böylelikle hem sitenizin trafiğinin artmasına yardımcı olabilir, hem de ulaşacağınız kullanıcı sayısını da artırma şansına sahip olabilirsiniz.

Doğru anahtar kelime seçimi ile ilgili olarak ReklamAction’ın blog’un da yer alan diğer makalelere de göz atmanızı öneririz.

4. Mobile uygun kampanyalar

ReklamAction’ın yayıncılarına sunduğu kampanyalar arasında çok farklı özelliklere sahip olanlar bulunuyor. Mobile özel kampanyalardan bunlar arasında. Size de sitenizi artacak mobil trafiğe hazır hale getirdikten sonra Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction’ın sunduğu birbirinden avantajlı kampanyalarla gelirlerinizi kolaylıkla artırabilirsiniz.

Tabi ki bunun için öncelikle ReklamAction yayıncı hesabına başvurmanız gerekiyor. Gelin hesabınızı hemen oluşturun ve ReklamAction’ın çok kazanan affiliate yayıncıları arasında yerinizi alın…

 

 

Bir Cevap Yazın