Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerden nasıl affiliate geliri elde edebilirsiniz?

Yazar: | 12 Şubat 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerden nasıl affiliate geliri elde edebilirsiniz?Sosyal medya kullanımı her geçen gün daha da artıyor. Kullanıcılar devamlı olarak kendilerini ifade edecekleri alanlara yöneliyor. İnternet dünyasında artık en önemli rolün sosyal medya kullanıcıları olduğu göz önüne alındığında, onlarla etkileşim kurarak olaya dahil olmalarını sağlamanın ne denli önemli olduğu da ortaya çıkıyor.

Kullanıcıları, yayınlarınıza adeta takımın bir üyesi gibi dahil etmek affiliate gelirlerinizi önemli ölçüde etkileyebilir. Klasik içerik pazarlama yöntemlerinden çok farklı olmayan, ancak daha etkili olan bu yöntem ile kullanıcılar sizin adınıza içerik üreterek daha fazla kazanmanızı sağlayabilir. Bu yolla kazanç sağlamak için neler yapabileceğinize dair cevapları yazının devamında bulabilirsiniz.

Gönüllü marka elçileri edinin

Yayınınızda tek yönlü iletişim yerine çift yönlü bir iletişim benimsemeniz, kullanıcılarınızla aranızda temelleri sağlam bir bağ oluşturmanıza ön ayak olabilir. Kullanıcıların yorum yapmalarına, içerik girmelerine, soru sormalarına olanak veren içerikler üreterek etkileşim kurabileceğiniz gibi doğal yollarla kendi marka elçilerinizi yaratabilirsiniz. Gönüllü marka elçilerinin ise sizi kazanacağınız gelirden çok daha fazla mutlu etmesi mümkün.

Kendi içeriklerini üreten marka elçileriniz, böylece kendi kitlelerini de yaratma fırsatı elde edebiliyor. Bu da çok daha fazla potansiyel ziyaretçiye erişmek anlamına geliyor. Çok takipçiye sahip, özgün ve kaliteli içeriklere sahip olan yayınlar bu yöntem ile daha kalıcı hale geliyor.

Dönüşüm sağlayın

İnternet dünyasının sonu olmayan bir denize benzediğini söylersek abartmış olmayız. Yayınınızın hedef kitlesi de bu uçsuz bucaksız dünyanın herhangi bir yerinde dolaşıyor olabilir. Kitlenize onu ilgilendirebilecek bir şeyler olduğunu gösterebilmeniz hem onun hem de sizin için hayatı daha da kolaylaştırabilir.

İçeriklerinizi paylaşıma açmak, kullanıcılarınızın sizinle etkileşim kurması için bir anahtar olabilir. İçeriği beğenen bir ziyaretçinin, bunu diğer sosyal ağlarda paylaşabilmesi blog’un dönüşüm oranlarına doğrudan etki edecektir. Paylaşımların artması ile yayınınızı daha ulaşılabilir kılarak diğer kullanıcılara ulaşmanızı sağlayabilir. Yani iletişim yöntemlerini geliştirerek daha fazla dönüşüm ve daha fazla gelir elde etmeniz kolaylaşabilir.

Yaratıcılığınızı geliştirin

Bazen bir içerik, yeni bir fikir anlamına gelebiliyor. Kullanıcı içerikleri, onların ihtiyaçlarını fark ederek onlara yönelik yenilikler geliştirmek için bir fırsat olabilir. Bu tür fırsatları kaçırmayarak blog’unuzun canlı kalmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Kullanıcıların oluşturduğu içerikleri yorumlamak farklı bakış açıları geliştirmenizi sağlayarak yayınınızın geleceğine ışık tutabilir. Böylece günden güne gelişen dijital dünyayı organik değerlendirmelerle geliştirerek geleceğe yatırım yapabilir ve blog’unuzu farklılaştırabilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerden daha fazla verim sağlayabilmek için doğru kararlar vermek önemli. Bu önemli kararlardan biri de hangi affiliate ağı ile birlikte hareket edeceğiniz. ReklamAction, yayınınızdan daha fazla gelir elde etmeniz konusunda en iyi yardımcınız olabilir. Gelin siz de ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun ve kazanmaya hemen başlayın.

 

 

Bir Cevap Yazın