Kısa sürede kaliteli içerik oluşturmak isteyen affiliate yayıncılar için 3 etkili teknik

Yazar: | 19 Ocak 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Kısa sürede kaliteli içerik oluşturmak isteyen affiliate yayıncılar için 3 etkili teknikKaliteli içerik üretmek, başarılı bir affiliate kampanyası oluşturmanın en önemli noktalarından biri.  Değerlendirme, video, makale, grafik, görsel veya sosyal medya paylaşımı…. Hangi türde olursa olsun kaliteli ve orijinal içerik performans yayıncılarının site ya da blog’larına daha fazla kaliteli trafik çekmesini sağlıyor.

Ancak bu içerikleri üretmek kolay değil. Yayıncıların içerik oluşturmak dışında araştırma, tasarım, optimizasyon, pazarlama gibi birçok işi var. Tüm bunların yanı sıra içerik oluşturmak için de zaman ayırmak gerekiyor. Peki daha az zamanda daha etkili içerikler üretmek için neler yapılabilir?

İşte meşgul affiliate yayıncıları için etkili içerik üretmenin yolları…

Faydalı içeriklerden esinlenmek

Affiliate yayıncıları için sektörü ve tanıtımını yapacağı ürünlere ilişkin gelişmeleri yakından takip etmek son derece önemli. Bu hem ürün veya sektör hakkında fikir almak hem de yayınlanan içeriklerden esinlenmek için son derece önemli.

Performans yayıncısı olarak bir mobil cihazın tanıtımını yapacağınızı düşünelim. O sırada okuduğunuz birkaç içeriğin, sizin sitenizde yer vereceğiniz üründe de yer alan herhangi bir özellik hakkında ayrıntılı bilgi verdiğini fark ettiniz. Affiliate kampanyanız için bu içeriklerden esinlenebilirsiniz. Örnek içeriklerde yer alan farklı noktaları kendi içeriğiniz için temel almanız bu konuda size yardımcı olabilir.

Bu anlamda esinlenmenin içeriği kopyalamaktan çok farklı olduğunu bilmek gerekiyor. Başka içeriklerden esinlenerek kısa sürede oluşturduğunuz içerikler kopya içeriklerden farklı olarak hem kaliteli hem de orijinal olur.

İçerik listesi oluşturmak

Affiliate pazarlama önemli ve büyük bir sistem. Performans yayıncısı olarak bu sistem içindeki değerli bir parça olmak için ne tür içerikler oluşturmanız gerektiğine ve bu içerikleri hedef kitlenize nasıl ulaştıracağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Bu anlamda kapsamlı bir çalışma yaparak bir içerik listesi oluşturmanız faydalı olabilir. Ayrıca bu içerikleri blog veya sitenizde yayınlamanın yanı sıra e-posta pazarlaması yoluyla da okuyuculara ulaştırabilirsiniz.

Hangi dönemde hangi içeriğinizi yayınlayacağınıza karar verdikten sonra zaman buldukça bu içerikleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. Böylece planlı bir çalışmayla affiliate kampanyaları için elinizde önceden oluşturulmuş kaliteli birçok içerik bulunur.

Değer katmak

Performans yayıncılarının en çok dikkat etmesi gereken noktalardan biri de içerikleriyle okuyucularına fayda sağlamaları. Bu nedenle içeriğin türü ne olursa olsun yayıncının kendine “Bu içerik okuyucuya ne yarar sağlıyor?” ya da “Ben okuyucu olsam bu içeriği okumak ister miydim?” sorularını sorması gerekiyor. Öncelikle bu noktaya odaklanmanız daha kısa sürede daha etkileyici içerikler üretmenizi kolaylaştırabilir.

Eğer okuyucuların hayatına değer katan içerikler üretmeyi başarırsanız affiliate kampanyalarınızdaki başarının da arttığını görebilirsiniz.

Affiliate pazarlama, son yıllarda internetten gelir sağlamak isteyen yayıncıların yoğun olarak tercih ettiği bir yöntem. Eğer affiliate yayıncılığı sizin de ilginizi çekiyor veya bu alandaki gelirlerini artırmak istiyorsanız gelin siz de Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun ve kazanmaya bugünden başlayın…

 

Bir Cevap Yazın