İçeriklerine daha çok yorum almak isteyen yayıncılara öneriler

Yazar: | 12 Ekim 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

İçeriklerine daha çok yorum almak isteyen yayıncılara önerilerAffiliate yayıncıların daha fazla kazanabilmeleri için orijinal içerikler üreterek, kaliteli trafik sağlamaları önem taşıyor. Ancak uzun soluklu bir başarı için tüm bunların yanı sıra ziyaretçilerle etkileşim kurmak ve onlarda güvenilir bir yayıncı izlenimi bırakmak da son derece önemli.

Performans yayıncılığında kalıcı ve yüksek dönüşüm oranı elde etmek için ziyaretçilerle kurulan iletişimin en önemli göstergelerinden biri de içeriklere yapılan ziyaretçi yorumları. Hem sosyal ağlarda hem de blog ya da web sitenizdeki içeriklere daha fazla yorum almanız dönüşüm oranını artırmanın yanında, ziyaretçilerle uzun süreli bir bağ kurmak açısından da önemli. Peki içeriklerinize daha fazla yorum almak için neler yapabilirsiniz?

Sorulan soruları takip etmek

Ziyaretçiler sitenizde yer alan içerikleri okuduktan hemen sonra akıllarında oluşan soruları size yöneltmek isteyebilirler. Yorum almanın en etkili yollarından biri olan sorulara kısa süre içinde cevap vermek okuyucuların size olan güvenini pekiştirebilir.

Özellikle kaynak niteliğindeki içeriklerin altına yapılmış yorumlar kimi zaman okuyuculara içeriklerden daha çok yardımcı olur. Bu nedenle kaliteli trafik almak ve dönüşüm oranınızı yükseltmek için içeriklerinize dair sorulan sorulara cevap vermeniz son derece önemli.

İçerikleri okuyucuyu yoruma yöneltecek şekilde bitirmek

Eğer içeriklerinize yeterince soru yöneltilmediğini düşünüyorsanız soruyu soran kişi siz olabilirsiniz. İçeriklerinizin en etkili bölümlerinden biri genellikle son cümlelerdir. Bu alanda herhangi bir call to action (CTA) kullanmayacaksanız içeriğinizi soruyla bitirmek yorum almanın etkili bir yolu olabilir. CTA kullanmayı tercih etseniz dahi içeriğinize dair bir not olarak okuyuculara soru sorabilirsiniz.

Sosyal ağlardan faydalanmak

Sosyal medya platformlarında site ya da blog’unuzda yer alan içerikleri paylaşırken, içeriğe dair ilgi çekici kısa bir özet oluşturmanız faydalı olabilir. Bu özet sosyal ağlardaki takipçilerinizi içeriğin tamamını okumaya yönlendirebilir. Ayrıca sosyal ağlar kullanıcıların yorum yapmaya daha alışık olduğu mecralar. Bu eğilimden faydalanarak içeriklerinize sosyal medya platformları yoluyla yorum alabilir ve kullanıcılarla etkileşim kurabilirsiniz.

Reklam amaçlı yorumları takip etmek

Site blog ya da sosyal ağlarda paylaşılan içeriklerin altına, reklam içerikli yorumlar yapıldığını sık sık görüyoruz. Bu tarz paylaşımlar, içeriğinize gerçekten yorum yapmak isteyen okuyucuların hevesini kırabiliyor. Bu nedenle içeriklerinize yapılan yorumları sık sık takip etmeniz, reklam içerikli ya da içerikle ilgisi olmayan bu yorumları zaman geçmeden silmenizi kolaylaştırabilir.

Yorum alanını tasarım açısından aktif hale getirmek

Site ya da blog tasarımları nedeniyle, içeriklerin yorum kısımları zaman zaman çok belirsiz olabiliyor. Bu nedenle eğer sitenizde yorum eklentisi kullanıyorsanız bu alanın tasarımını daha ilgi çekici hale getirmek daha fazla yorum almanızı sağlayabilir.

Okuyucu yorumları etkileşim, dönüşüm oranı açısından olduğu gibi SEO konusunda da son derece etkili bir araç. Ayrıca daha fazla yorum almak her yayıncıyı yeni ve daha başarılı içerikler hazırlamak konusunda motive eder. Eğer siz de affiliate yayıncı oalrak içeriklerinize daha fazla yorum almak istiyorsanız bahsettiğimiz önerilerden faydalanabilirsiniz.

Affiliate yayıncılık gelirlerinizi artırmak ve yüzde 100 yayıncı desteği sağlayan bir affiliate ağıyla çalışmayı düşünüyorsanız ReklamAction bu konuda sizin için doğru seçim olabilir. Gelin yayıncı hesabınızı oluşturarak ReklamAction ile hemen tanışın ve size neler sunabileceğimizi kendiniz tecrübe edin…

Bir Cevap Yazın