İçerik üretmekte zorlanan affiliate yayıncılara 4 öneri

Yazar: | 07 Ağustos 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

İçerik üretmekte zorlanan affiliate yayıncılara 4 öneri Affiliate pazarlamada düzenli olarak kaliteli içerikler üreterek bunları paylaşmak, yayıncılar için işin en önemli kısımlarından birini oluşturuyor. Ancak konu ve sektör hakkında bilgili olan yayıncılar için dahi bu işin sürekliliğini sağlamak zaman zaman zor olabilir.

Sadece blog ya da web sitesinde yayınlanacak içerikler için değil sosyal medya ve diğer dijital kanallar üzerinden paylaşılacak özgün içerikler üretmekten dolayı ortaya çıkan yoğunluk, yayıncıların daha yavaş üretmesine ve içerik kalitesinde düşüşlere neden olabilir.

Peki yayıncıların kaliteli içerikler üretmekte zorladıkları dönemlerde kaliteden ödün vermeden ve işlerini aksatmadan çalışmaya devam etmeleri için neler yapılabilir?

Liste yapmak

Yeni içerik üretmenin en zor yanı yeni konu bulabilmektir. Bu nedenle eğer belirli periyodlarla bir konu listesi oluşturursanız, yoğun dönemlerinizde konu araştırması yapmak zorunda kalmadan doğrudan içeriğinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Hangi konuları yazacağınıza karar verdikten sonra boş zamanlarınızda içerikleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. Böylece sistemli çalışarak değerlendireceğiniz affiliate kampanyaları için önceden hazırlanmış içerikleriniz elinizde bulunur.

Eğer bir ekiple çalışıyorsanız konu belirlerken beyin fırtınası yapmak ve onların görüşlerini almak da ufkunuzu açabilir.

Okuyuculardan fikir almak

Üretmekte zorlandığınız zamanlarda en büyük yardımcınız okuyucularınız olabilir. Aslında düzenli olarak okuyuculara, okumak istedikleri içeriklere ilişkin sorular sormanız hiçbir zaman konu sıkıntısı çekmemenizi sağlayabilir. Bu yöntem hem okuyucularla olan ilişkinize olumlu etki eder hem de okuyucularınıza daha çok okumak isteyecekleri içerikler hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Fazla ayrıntıcı olmamak

Yayıncıları içerik üretme konusunda zorlayan konulardan biri de mükemmelliyetçi olmak. Yayıncılar daha çok kazanmak ve sektörde kalıcı olmak için paylaştıkları içeriğin son derece yüksek kalitede olmasını istiyor ve bunun için ekstra çaba harcıyor. Fakat bu konuda eğer fazla hassas düşünüyorsanız bu sizin üretiminizin yavaşlamasına da neden olabilir.

Fazla ayrıntıcı olmadan kaliteli işler ortaya çıkarmak için çok düşünmeden yazmaya başlamak işe yarayabilir. Çünkü yazmaya başladığınızda aklınıza gelecek yeni fikirler ile içeriğiniz daha kaliteli hale gelebilir.

Kaliteli içeriklerden esinlenmek

Affilitae yayıncıların sektörü ve rakipleri yakından takip etmesi daha başarılı olmak ve geleceğe dair yol haritası çizerek şu an bulunduğu yeri görme açısından son derece önemli. Ayrıca yayıncılar sektördeki farklı içerikleri takip ederek, onlardan esinlenebilir ve ortaya farklı ve kaliteli işler çıkarabilirler.

Örneğin bir performans yayıncısı olarak bir tablet bilgisayarın tanıtımını yapacaksınız. Ürüne ilişkin araştırma yaparken bazı sitelerde bu ürüne ilişkin bazı özellikler hakkında ayrıntılı bilgilere rastladınız. Sizin değinmeyi düşünmediğiniz bu içerikler affiliate kampanyanızı farklı bir şekilde şekillendirmek için bir esin kaynağı olabilir.

Ancak farklı içeriklerden esinlenmenin, onları birebir kopyalamak anlamına gelmediğini unutmamak gerekiyor. Esinlendiğiniz içerikleri kendinize göre değerlendirmeniz ve orijinal bir içerik oluşturmanız, başta dönüşüm oranı olmak üzere size çok fazla şey kazandırabilir.

Bunlar içerik üretmekte zorlandığınız dönemlerde işinize yarayabilecek bazı ipuçları. Fakat yayınınız siz yazmakta zorlansanız bile okuyucularınıza ulaşmaya devam ediyor. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa Türkiye’nin en büyük affiliate ağı ReklamAction yanınızda. Gelin siz de ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın