Hediye rehberleri ile kampanya gelirlerinizi artırın

Yazar: | 06 Haziran 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

hediye-rehberiTatil sezonu ve özel günler, hediyelik ürün satışları için en uygun zamanlar. Bir yayıncı olarak bu dönemlerde kampanya dönüşümlerinizi artırmanın yollarından biri de, hediye rehberleri hazırlamak. E-ticaret sitelerinin sezonluk ürün satışlarını artırmak için sıklıkla başvurduğu bir pazarlama yöntemi olarak hediye rehberlerinin, eskisi kadar etkili olduğunu söylemek güç. Ancak siz promosyon çalışmalarında vereceğimiz ipuçlarından faydalanarak fark yaratabilir ve hediye rehberleriyle dönüşüm hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Blogunuza trafik sağlamak ve affiliate kampanyalarından gelir elde etmek için başvurabileceğiniz pek çok farklı strateji var. Hediye rehberleri de bunlardan biri. Satın alma öncesi araştırma yapan kullanıcıları sitenize bu yöntemle çekebilir, sosyal ağları ve e-posta pazarlamayı kullanarak izleyici kitlenizi genişletebilirsiniz.

İşte hediye rehberlerini kullanarak kampanya gelirlerinizi artırmanın yolları.

Popüler bir tema belirleyin

Alışveriş rehberinizi hazırlarken en büyük rakipleriniz e-ticaret siteleri olacaktır. Ürün listenizi popüler bir tema etrafında derlemek, size tahmin edebileceğinizin üzerinde bir fayda sağlayabilir. Örneğin “kedi” çoğu kullanıcıya sempatik gelebilecek, popüler bir tema olabilir. Üzerinde kedi resmi olan kupalar ya da gecelikler; terlikler, kırtasiye malzemeleri, takı ve kıyafetlerden oluşan bir ürün seçkisini tercih edebilirsiniz. Hdiye rehberinizi pati desenli bebek tulumları ile genişletebilir; yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz.

Pinterest panolarını kullanın

Hazırlayacağınız hediye rehberi görsel ağırlıklı olacağına göre, uygun sosyal ağlarda bunun tanıtımını en iyi şekilde yapabilirsiniz. Örneğin Pinterest’te hazırlayacağınız bir pano, yalnızca resim değil, aynı zamanda video paylaşımına da olanak sağlr. Panolarınızın alışveriş severler tarafından pin’lenmesi, potansiyel müşterileri sitenize çekmekte işinize yarayabilir. Panolarınızda yer verdiğiniz ürünler ile yayıncı olarak kendi bağlantınızı paylaşmaya dikkat etmenizi öneririz. Bu sayede trafiği reklamverene değil, kendi sitenize çekmeniz mümkün.

Sosyal medyanın erişim gücünden faydalanın

Hediye rehberlerinizin promosyonunu yaparken faydalanabileceğiniz tek mecra Pinterest değil. Farklı ağların kullanıcı sayısı ve erişim gücünü dikkate almak, ilgili topluluklara iletişime geçerek satışlarınızı artırmayı yardımcı olabilir. Hediye rehberlerinizin tema seçiminde de topluluk yönetiminden faydalanabilirsiniz. Yarışmalar sosyal medyada dikkat çekmenin ve sitenizi hareketlendirmenin iyi bir yoludur.

Son dakika kampanyaları ile heyecanı artırın

Yoğun iş temposu, birçok kişinin özel günleri unutmasına ve tatil fırsatlarını kaçırmasına yol açıyor. Bir yayıncı olarak, son dakika kampanyalarından ve indirimli hediyelerden okuyucularınızı haberdar edebilir; özel teklif ve indirimlerle satın alma sürecini kolaylaştırabilirsiniz. …

Hediye rehberleri özellikle tatil sezonunda ve özel günlerde site trafiğinizi artırmanın iyi bir yolu. Kaliteli içerik, yaratıcılık ve doğru kampanyalar ile hedef kitlenizi kısa sürede büyütebilir ve dönüşüm hedefleriniza ulaşarak yayınlarınızdan kazanç elde edebilirsiniz. Reklamveren ile yayıncıyı buluşturan güvenilir bir platform olan ReklamAction, ihtiyacınız olan desteği size sağlamaya hazır. Performans pazarlama ile kazanmaya hemen başlamak için yayıncı ağımıza bugünden katılın.

Bir Cevap Yazın