Etkili Bir PPC Kampanyası İçin Nasıl bir Açılış Sayfası Oluşturmalı?

Yazar: | 11 Mayıs 2017
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

ppc-kampanyalariPPC (Pay Per Click – Tıklama Başına Ödeme) kampanyaları, affiliate çalışmaları kapsamında online kullanıcıların bağlantıya tıklayarak yayıncıya doğrudan trafik sağladıkları bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ziyaretçilerin bağlantıya tıkladıktan sonra yönlendirildikleri açılış sayfasının içeriği, hedeflenen davranışın gerçekleştirilmesi, yani affiliate kampanyasının başarıya ulaşması açısından oldukça önemli.

En sık başvurulan tanıtım yöntemlerinden biri olan PPC modelinden daha yüksek verim sağlamak için uygulanabilecek pek çok farklı açılış sayfası türü mevcut. Ancak hangi açılış sayfası konseptinin daha uygun olduğuna karar verebilmek için öncelikle yürütülecek affiliate çalışmasının amacına odaklanmakta fayda var. İşte amacınıza ulaşmanızı sağlayacak başlıca açılış sayfası türleri…

Tek Bir Ürüne/Hizmete Odaklanılan Açılış Sayfası

Affiliate çalışmalarına konu olan ürün/hizmetin hakkındaki detayları ziyaretçilere iletmek amacıyla hazırlanan açılış sayfaları bu türe örnek oluşturuyor. Söz konusu model, genellikle marka bilinirliği yüksek ürünlerin tanıtımı için tercih ediliyor. Bu yöntemle belli bir marka özelinde ürün araştırması yapan ve dönüşümü gerçekleştirmeye eğilimli kullanıcılar hedefleniyor.

Tek bir ürün veya hizmetin odağa alındığı açılış sayfalarında çoğu zaman satış yapmak hedefleniyor. Bu doğrultuda sayfa içeriğinde, ürünlerin satın alındığı takdirde kullanıcılara sağlayacağı faydalar, ürün özellikleri gibi ayrıntılara istendiği gibi yer ayrılabiliyor.

Birden Fazla Ürün/Hizmet İçeren Açılış Sayfası

Bir markaya ait birden fazla ürün ve hizmetin tanıtımının yapıldığı açılış sayfaları, belli bir kategoriyle ilgili olarak kullanıcıları bilgilendirmek veya karşılaştırma yaptırmak adına oldukça uygun. Bu tür açılış sayfalarında her bir ürünün kısa tanıtımı yapılır ve bir diğerinden ayrışan özellikleri açıklamada belirtilir.

Form Doldurma Hedefli Açılış Sayfası

Satış yapmak yerine ziyaretçi bilgilerine ulaşma amacına daha uygun olan form doldurma hedefli açılış sayfaları, uzun dönemli satış ve pazarlama planlarını gerçekleştirmek açısından daha faydalı olabilir. Örneğin e-posta aboneliği için ziyaretçilerin bilgilerini almak ve daha sonra düzenli aralıklarla tanıtım bültenlerinin onlara iletilmesini sağlamak için bu tür açılış sayfalarından yararlanılabilir.

Form içeriğine sahip olan açılış sayfasında ziyaretçilerin doldurması için genellikle ad-soyad, ilgi alanları, e-posta adresi gibi alanlar yer alıyor. Böylece hedef kitleyi segmentlere ayırmak ve onlara ilgilenme olasılıklarının yüksek olabileceği ürün tanıtımları yapmak mümkün olabiliyor.

Affiliate yayıncıları, kaliteli trafik sağlamak ve affiliate gelirlerini artırmak adına sıklıkla PPC kampanyalarına başvuruyorlar. Bu çalışmaların istenen seviyede başarıya ulaşabilmesinde ise ziyaretçilerin yönlendirileceği açılış sayfalarının kurgusu önemli bir rol oynuyor. Eğer siz de affiliate performansınızı artırmak ve daha yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız hemen ReklamAction hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın