Daha kısa sürede kaliteli içerik oluşturmanızı sağlayacak 5 öneri

Yazar: | 23 Eylül 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Daha kısa sürede kaliteli içerik oluşturmanızı sağlayacak 5 öneri  Performans yayıncılarının zamanla kaliteli içeriklerin sayısı artırmak ve düzenli olarak organik trafik sağlayabilmeleri için blog ya da web sitelerini sürekli olarak güncellemeleri gerekiyor. Bu nedenle affiliate yayıncılar vakitlerinin önemli bir kısmını kaliteli ve orijinal içerik oluşturmak için harcıyor.

Bu anlamda düzenli ve programlı şekilde güncel içerikler üretmek için her yayıncının farklı bir stratejisi var. Peki daha kısa sürede kaliteli içerik oluşturmak mümkün mü? Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction olarak bu konuda yayıncıların işine yarayacak bazı ipuçları hazırladık…

1. İlgi çekici içerik fikirleri

Her yayıncının bildiği gibi blog ya da web sitesi için sürekli güncel ve kaliteli içerik oluşturmak, planlı çalışmayı gerektiriyor. Bu anlamda her içerik için o anda fikir araştırmasına girmek yerine daha önce belirlemiş olduğunuz bir fikir listesinden faydalanmak işinize yarayabilir.

Öncelikle sitenize ve planladığınız içerik tarzına ilişkin konular belirleyebilir, trendleri takip edebilir ve oluşturmak istediğiniz içeriğe dair konu başlıkları listesi hazırlayabilirsiniz. Bu plan güncel içeriğe ihtiyaç duyduğunuzda kısa bir zaman içerisinde yazılarınızı hazırlamanızı sağlayabilir.

2. Rakip analizi

İçerik fikirleri aşamasında başvuracağınız kaynaklar arasında rakipleriniz yani diğer yayıncı siteler ilk sırada yer alabilir. Böylece yayıncı sitelerde yer alan hangi içeriklerin daha fazla okunduğunu, ne tarz konuların dikkat çektiğini kolayca belirleyebilirsiniz.

3. Hedef kitle araştırması

Kullanıcıların daha fazla okudukları ve etkileşimde bulundukları içeriklerin türlerini belirlemeke için sıradaki çalışma hedef kitle araştırması olabilir. Hedef kitlenin ilgisini çeken içeriklerle blog ya da sitenizin daha etkin hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal ağlar, forumlar hatta kendi sitenizin analizleri bu konuda size yol gösterebilir.

4. İçerikler için kısa notlar hazırlamak

Bu aşamaya kadar hazırladığınız planda yer alan konular ve konu başlıklarına ilişkin küçük araştırmalar yaparak, içeriği hazırlarken size fikir verecek ve tekrar kaynak araştırmasına girmekten sizi kurtaracak kısa notlar alabilirsiniz.

5. Call to action alternatifleri oluşturmak

Performans yayıncılarının affiliate pazarlamadan gelir elde edebilmesi için, oluşturulan içeriklerin, site ziyaretçilerini hedeflenen eyleme yönlendirmesi kısacası onları harekete geçirmesi gerekiyor. Böylece dönüşüm oranı artarak yayıncının daha fazla gelir elde etmesi sağlanıyor.

Bu konuda okuyucuyu hedefe taşıyan en önemli araç bilindiği gibi içeriklerde yer alan etkileyici call to action’lar. Özellikle kısıtlı zaman uyarısı yapan, fayda odaklı, dikkat çekici tasarıma sahip call to action’lar (CTA) kullanmak son derece önemli. Bu nedenle içeriklerinizde yer alabileceğini düşündüğünüz farklı CTA alternatifleri oluşturarak yazılarınızı daha kısa sürede tamamlayabilir, CTA hazırlamak için kullanacağınız süreden kazanabilirsiniz.

Bahsettiğimiz önerilerden yola çıkarak siz de daha kısa sürede daha etkili içerikler oluşturabilir, daha az ve planlı çalışarak performans yayıncılığı gelirlerinizi artırabilirsiniz. Eğer siz de içerikleriniz yoluyla gelir elde etmek istiyorsanız hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın