Daha etkili bir ana sayfa hazırlamak için 5 öneri

Yazar: | 06 Ağustos 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Daha etkili bir ana sayfa hazırlamak için 5 öneriPerformans yayıncılığı internet üzerinden para kazanmanın en etkili yollarından biri. Performans yayıncıları internet yoluyla gelir elde etmek için farklı araçlar kullanıyor. Web siteleri de bu araçların en önemlileri arasında. Oluşturulan kaliteli içerikler, internet kullanıcılarının web sitelerini daha çok ziyaret etmesini sağlıyor. Böylece yayıncılar dönüşüm oranlarını artırarak daha çok kazanma fırsatı yakalıyor.

Siz de bir internet kullanıcısı olarak herhangi bir ürün veya hizmet hakkında internette arama yapıyorsunuzdur. Peki bu aramalar sırasında hangi sitelerde dolaşmaktan keyif aldığınızı ve bu sitelerin özelliklerini hiç düşündünüz mü? Kullanıcıların web sitenizde öncelikle ana sayfayı görüntülediğini düşündüğümüzde ana sayfanızın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Peki ana sayfanızın daha fazla trafik oluşturmasını sağlamak için neler yapılabilir?

İşte web sitenizin trafiğini artırmanıza yardımcı olacak ana sayfa özelliklerine ilişkin 5 öneri..

1. Kullanıcıların aklındaki sorulara cevap vermek

Bir internet kullanıcısı ana sayfanızı görüntülediğinde genellikle şu sorulara cevap arar:

  •  Bu site ne hakkında?
  •  Bu sayfadan sonra nereye gitmeliyim?
  •  Bu sitedeki yenilikler ne?

Web sitenizin ana sayfası bu sorulara cevap verici özellikte olmalıdır. Web sitenizi ilk kez görüntüleyen ziyaretçi ana sayfada bu sorulara cevap bulduğu takdirde sitenizde kalmaya karar verebilir. Sitenizde daha çok vakit geçiren kullanıcıların da, paylaştığınız bağlantıları tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirme ihtimali artacaktır.

2. Etkili giriş paragrafı

Web sitenizi ilk kez ziyaret eden kullanıcıları ilk olarak kısa bir tanıtımla karşılayabilirsiniz. Ancak bu tanıtımın uzun bir metin olmaması gerekiyor. Mümkün olduğunca kısa birkaç cümle ile sitenin ne ile ilgili olduğunu aktarmanız uygun olabilir.

3. Anahtar kelime kullanımı

Web sitenize organik trafik sağlamak için anahtar kelimelere yer vermek son derece önemli. Ancak arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarının bir parçası olan anahtar kelimeleri okuyucunun özellikle dikkatini çekecek kadar çok kullanmanız rahatsız edici olabilir. Bu nedenle anahtar kelimeleri yazı bütünlüğünü bozmayacak ve fark edilmeyecek şekilde kullanmak gerekiyor.

4. Blogunuzun görünür olması

Eğer içeriklerinizi yayınlamak için farklı dijital platformlar kullanıyorsanız bu mecraların birbiriyle bağlantılı olması son derece önemli. Web sitenizi ziyaret eden okuyucularla ilişki kurmak ve kalıcı bir trafik sağlamak için blog oluşturmak kullanılan yöntemlerden biri. Bloglarda okuyucularla web sitesinden daha samimi bir diyalog kurmak mümkün. Bu nedenle yayınlarınızda kullandığınız ürün veya hizmetlerle ilgilenen ziyaretçileri blogunuza yönlendirerek onlarla diyalog kurabilir ve kaliteli trafik elde edebilirsiniz.

5. Opt-in form kullanmak

Ana sayfanın ziyaretçilerin en fazla görüntülediği alan olması nedeniyle ana sayfada ziyaretçilerin e-posta adreslerini paylaşabilecekleri bir opt-in form kullanmanız faydalı olabilir. Böylece zamanla elinizde oluşacak e-posta listesini e-posta pazarlaması ve e-bülten paylaşımı için kullanabilirsiniz. Böylece web sitenizin ana sayfası size kalıcı trafik sağlayacak bir veri kaynağı haline gelebilir.

Performans yayıncıları için web sitelerine kaliteli trafik sağlayarak, oluşturdukları içeriklerden gelir elde etmek son derece önemli. Web sitenizin ana sayfasının ilgi çekici olması olması ziyaretçilerin sitenizde daha uzun vakit geçirmesine ve dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Eğer siz de bu ipuçlarına dikkat ederek ana sayfanız ile elde ettiğiniz kaliteli trafikten daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturarak kazanmaya bugünden başlayabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın