Daha çok kazandıracak affiliate içerikleri hazırlamanın 6 yolu

Yazar: | 18 Şubat 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Kusursuz içerik hazırlamanın 6 yoluPerformans yayıncılığı internet üzerinden kolay şekilde gelir elde etmenizi sağlayacak iş modellerinden biri olsa da, affiliate pazarlama sektörünün her geçen gün gelişmesi yayıncılar için rekabetin artması anlamına geliyor. Yüksek rekabet ortamında diğer yayıncılar arasından öne çıkmak için daha kaliteli ve kusursuz içerikler oluşturarak, dönüşüm oranını artırmak önem taşıyor.

Performans yayıncılığı gelirlerinizi artırmak için izlediğiniz içerik stratejisini değiştirmek ve farklı içerikler oluşturmak durumunda kalabilirsiniz. Peki kusursuz bir içerik oluşturmak için neler yapabilirsiniz? ReklamAction olarak sizlere kaliteli içerikler oluşturarak performans yayıncılığı gelirlerinizi artırmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları hazırladık…

1. Görsel kullanımı

İyi yazılmış ve akıcı yazılar bile görsel kullanıldığında daha keyifli bir biçimde okunabilir. Yazı ağırlıklı içerikleri görsel kullanarak daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Görsel kullanırken internette bulunan standart fotoğraflar yerine farklı ve orijinal görseller seçmeniz faydalı olabilir. Böylece içeriklerinizin kolayca farklılaşmasını ve diğer yayıncıların paylaşımları arasından sıyrılmasını sağlayabilirsiniz.

2. Dikkat çekici başlık

İçerikleriniz için kullandığınız başlıkların vurucu olması yazının devamının okunmasını sağlamak için önem taşıyor. Bununla birlikte, kullandığınız başlıklar arama motoru optimizasyonu çalışmalarınızı da destekliyor. Anahtar kelimelerin yer aldığı başlıklar arama sonuçlarında içeriklerinizin daha üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Ayrıca kullandığınız etkileyici başlıklarla sosyal medya platformlarından daha fazla ve kaliteli trafik almanız da mümkün. Bu anlamda içerikte kullandığınız başlığın fazla uzun olmaması ve orijinalliği önem taşıyor.

3. Yeni şeyler söylemek

Yayınladığınız içeriklerde tekrara düşmek ve sürekli aynı bilgileri aktarmak okuyucular için sıkıcı olabilir. Bu nedenle içeriklerinizde yer alan ürün ya da hizmetlerin farklı yönlerinden ve yeniliklerinden bahsetmek ya da mevcut bilgiler ışığında yeni bir bakış açısı sunmak içeriklerinizin ilgili çekici olmasını sağlayabilir.

4. Yakınlık kurmak

Performans yayıncılığında blog ya da web site ziyaretçilerinizin sadece rakamlardan ibaret olmadığını unutmamak gerekiyor. Onlarla bağ kurmanızı sağlayacak, faydalı içerikler paylaşmanız bu anlamda son derece önemli. Bu bağı kurabilmek için paylaştığınız içeriklerde samimi bir dil kullanarak onlara seslenebilirsiniz. İçeriği paylaşan kişinin yazı sonunda bir fotoğrafının yer alması ve yine aynı kişinin bırakılan yorumlara geri dönüşlerde bulunması da ziyaretçilerle yakınlık kurulmasını sağlayabilir.

5. Call to action kullanmak

Call to action (CTA) kullanımı içeriği okuyan kişileri harekete geçirerek onları hedeflenen eylemi gerçekleştirmeye yönlendirebilir. İçeriklerinizde yer alan CTA’ların ön planda olması bu  etkiyi artırabilir. Kullanacağınız renkli butonlar, daha büyük bir yazı stili, kelimelerin altını çizmek gibi ilgi uyandırıcı özellikler ile CTA’ların görünürlüğünü artırabilirsiniz.

6. Kolay okunan, sade içerikler hazırlamak

Hazırlayacağınız içeriğin fazla uzun olmaması ve kolay okunması içeriklerin daha kolay anlaşılabilmesini sağlar. İçeriğinizi oluşturmak için; konu/ürün/marka/kampanya ile ilgili bir giriş paragrafı, konunun detaylandırıldığı gelişme bölümü ve bir sonuç paragrafı yeterli olabilir. Yazı ağırlıklı içeriklerde paragrafların ara başlıklarla ayrılması, içeriğin daha kolay okunmasını ve konuların birbirinden ayırt edilmesini sağlayabilir.

Paylaştığımız ipuçları ile siz de kaliteli içerikler hazırlayabilir ve hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz. Böylelikle performans yayıncılığı gelirlerinizi daha kısa sürede artırabilirsiniz. Siz de performans yayıncılığı ile içeriklerinizden gelir elde etmek istiyorsanız, gelin hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun ve kazanmaya başlayın…

One thought on “Daha çok kazandıracak affiliate içerikleri hazırlamanın 6 yolu

Bir Cevap Yazın