CPA modelini tercih eden reklamverenlere ve yayıncılara ipuçları

Yazar: | 07 Eylül 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

CPA modelini tercih eden reklamverenlere ve yayıncılara ipuçlarıAffiliate pazarlamada en sık kullanılan fiyatlandırma modellerinden biri olan CPA (Cost Per Action) reklamverenlerin yayıncılara, hedeflenen eylemin gerçekleşmesi sonucu ödeme yaptıkları bir yöntem.

CPA modelinde ödemenin ürün satışı, üyelik formu doldurma, tıklama ya da katalog indirme gibi önceden belirlenmiş bir hedefin gerçekleşmesi halinde yapılıyor. Bu da, reklamverenlerin başarısını net olarak bildikleri bir faaliyete yatırım yaptıklarını gösteriyor. Yayıncılar da CPA reklam modelinde dönüşüm oranlarını kesin olarak belirleyebilme avantajı yakalıyor. Yüksek bir site trafiğine sahip olan yayıncılar bu yöntem ile son derece yüksek bir affiliate geliri elde edebiliyor.

Peki reklamverenler ve yayıncılar CPA modelini nasıl daha karlı hale getirebilir? Gelin CPA modelinin avantajlarına bakalım ve bu soruya birlikte cevap arayalım…

Hangi yayıncılar CPA gelir modelini tercih etmeli?

Eğer yüksek site trafiğine sahip bir performans yayıncıysanız CPA gelir modeli sizin için kolay ve kârlı bir tercih olabilir. Hali hazırdaki trafiğinizi kaliteli affiliate içerikleri yoluyla reklamverenlerin sitesine kolayca yönlendirerek gelir elde edebilirsiniz.

Bu anlamda CPA modeli, bilinirliği ve potansiyeli yüksek potansiyeli olan ve kendini kanıtlamış yayıncıların önemli miktarda gelir elde etmesini sağlar.

CPA’de başarının yolu hedef kitleden geçiyor

Reklamverenlerin affiliate pazarlamaya yatırım yapmalarını sağlayan en önemli nedenlerden biri markaların bu yolla geleneksel reklam yöntemlerine oranla daha küçük bütçelerle geniş kitlelere ulaşabiliyor olması.

Ancak CPA modeliyle başarılı kampanyalar oluşturmak için doğru hedef kitle belirleme, hem reklamverenlerin hem de yayıncıların dikkat etmesi gereken önemli bir nokta. reklamverenler için başarılı bir kampanyanın ilk adımında yer alan hedef kitle belirlemeyi doğru yayıncı tercihleri izliyor. Bu noktada başarılı bir affiliate ağıyla çalışarak, hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak yayıncıları kolayca belirleyebilirsiniz.

Yayıncılar için kaliteli içerik yüksek dönüşüm demek

CPA gelir modeliyle çalışan yayıncılar için hayati önem taşıyan bir diğer ayrıntı da kaliteli içerik. Yayıncıların hedef kitlenin beklentilerine yönelik kaliteli içerikler oluşturmaıs yüksek dönüşüm oranı elde etmek için son derece önemli.

Kaliteli içerik bu kapsamda hem yayıncıların hem de reklamverenlerin doğrudan etkileyebilen bir ayrıntı. Reklamverenlerin potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek içerikler oluşturulabilmesi için yayıncılara ürün ya da hizmetle ilgili ayrıntılı ve yeterli bilgi vermesi, yayıncıların da etkili bir ifade ve doğru call to action’larla okuyucuları satın almaya yönlendirmesi başarılı bir kampanya sürecinin önemli aşamalarını oluşturuyor.

Bahsettiğimiz ipuçları CPA gelir modelinin hem yayıncılar hem de reklamverenler için başarılı bir yöntem olduğunu gösteriyor. Eğer siz de CPA modeliyle gelirlerinizi artırabileceğinizi düşünüyorsanız ve sizi bu konuda başarıya ulaştıracak özelliklere sahip bir siteye ya da blog’a sahipseniz, kaliteli içeriklerle, affiliate yayıncılıktan kazanç elde etmek için ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturabilirsiniz.

Eğer CPA modeliyle düşük yatırım bütçeleriyle yüksek kar sağlamak isteyen bir markaysanız, affiliate pazarlamadan faydalanarak satışlarını artırabilirsiniz. Reklamverenlerimiz arasına katılarak hedefinize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın