Çok kazanan affiliate yayıncılarının dönüşüm oranlarını nasıl artırıyorlar?

Yazar: | 25 Mart 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Çok kazanan affiliate yayıncılarının dönüşüm oranlarını nasıl artırıyorlar?Günümüzde internet üzerinden para kazanmanın çok çeşitli yöntemleri var. Bunlar arasında en çok ilgi görenlerden biri de affiliate yayıncılığı. Düşük bir yatırım sermayesi ile web sitesi, sosyal medya hesapları veya e-posta ile affiliate yayıncısı olmak son derece kolay.

Affiliate yayıncılarının bir kısmı bu işi ek iş olarak yapıyor ama bu işten çok ciddi gelirler elde edenlerin sayısı da hiç az değil. Üstelik çok kazanan yayıncıların bu işe ayırdıkları zaman da çok farklı değil.

Peki, bunu nasıl yapıyorlar dersiniz? İşte çok kazanan affiliate profesyonellerin dönüşümü artırmak için kullandıkları yöntemler…

Karşı konulmaz başlıklar

Her şeyin eskiye göre çok daha hızlı olup bittiği günümüzde okuyucuların herhangi bir içeriği okuyup okumayacaklarına karar verme hızları da baş döndürücü. Bir içeriğin kaç kişiye ulaşacağı artık o yazının başlığının ne kadar iyi olduğuna bağlı. İlgi çeken başlıklar daha çok okuyucuya ulaşmayı sağlarken, sıradan başlıklar belki de üzerinde saatlerce uğraştığınız bir içeriğin gözlerden kaçmasına neden oluyor.

Eğer çok kazanan affiliate yayıncılarına bakacak olursanız çoğunun başlıklarının okuyucunun duygularına hitap edecek şekilde hazırlanmış olduğunu görebilirsiniz. Eğer siz de kullandığınız başlıklar ile hedef kitlenizin duygularını hareketlendirebilirsiniz dönüşüm oranlarında gözle görünür bir artış elde edebilirsiniz.

İçeriği daha geniş bir kitleye ulaştırmak

Affiliate yayıncılıkta yüksek trafikten daha önemli olan şey kaliteli trafik. Yani dönüşüm oranınızı artırmaya aday olan trafiği elde etmek, niteliksiz trafiğe kavuşmaktan çok daha önemli. Tabi ki bu affiliate yayıncılarının trafiklerini artırmalarına gerek yok anlamına da gelmiyor. Daha fazla kaliteli trafik daha fazla dönüşüme sağlayacağı için kazancınızı da artırabilir.

Bu anlamda sosyal medyayı aktif kullanmanız, paylaşımlarınızı doğru zamanlamanız önemli. Ayrıca arama motoru optimizasyonu çalışmalarınızı artırmak da çok aranan kelimelerde arama sonuçlarının daha üst sıralarında yer alarak sürekli yüksek ilgili trafik kazanmanızı sağlayabilir. E-posta abone sayınızı artırmak da yüksek trafik ve yüksek dönüşüm için son derece etkili olacaktır.

Dönüşüm oranı optimizasyonu

Çok kazanan yayıncıların fark yarattık belki de en önemli nokta dönüşüm oranı optimizasyonu. Call to action’larınızı çeşitlendirmek ve aralarından daha iyi performans gösteren yöntemleri belirlemek dönüşüm oranını artırmanızı sağlayabilir. Ayrıca sunduğunuz teklifleri çeşitlendirmek, beklentileri ve alışkanlıkları farklı kullanıcılara ulaşmak için işinizi kolaylaştırabilir.

Başarılı bir affiliate yayıncısı olmak ve çok kazananlar arasında yer alarak bir süper affiliate olmak için ReklamAction yanınızda. Gelin yayıncı hesabınızı oluşturun ve kazanmaya başlayın…

Bir Cevap Yazın