Cash back affiliate siteleri nedir, nasıl çalışır?

Yazar: | 07 Kasım 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Cash back affiliate siteleri nedir, nasıl çalışır? “Para iadesi” (Cash back) sistemi, reklamverenlerin sıkça tercih ettikleri, müşterilere avantajlı alışveriş hizmeti sunarken, marka bilinirliğini artıran pazarlama yöntemlerinden biri. Bir affiliate yöntemi olan cash back sisteminde siteler, potansiyel müşteri yönlendirdikleri firmalardan aldıkları komisyonları belli oranlarda müşterilerle paylaşıyor. Böylece müşteriler alışveriş yapacakları siteye cash back siteleri üzerinden giderlerse, yaptıkları alışverişe göre farklı indirim oranlarında para iadesi kazanabiliyor.

Sistem, alışveriş yapan kullanıcıların satın aldıkları ürün veya hizmetin fiyatına bağlı olarak, belli oranda geri ödeme alabilmelerini sağlayan bir algoritmaya sahip. ReklamAction olarak büyük ilgi gören cash back sisteminin ayrıntılarını sizler için bir araya getirdik…

Cash back nasıl çalışıyor?

Affiliate cash back sisteminde e-ticaret sitesinin ya da online satış yapan bir markanın, affiliate yayıncılarla belli bir yüzde üzerinden komisyon anlaşması bulunuyoor. Cash back sitelerinde bu oranın belli bir kısmı alışverişi yapan kişilere geri ödeniyor. Böylelikle 100 TL’lik alışverişte komisyon oranın bir kısmı müşteriye geri ödenirken, diğer bir kısmı ise cash back sitesinin gelirini oluşturuyor. Böylelikle müşteriler etkili bir indirim avantajı elde ediyor. Bu sitelerde yer alan markalar da hem farklı kaynaklar üzerinden sitelerine trafik sağlayarak satışlarını artırıyor, hem de indirim avantajı mantığıyla müşteri sadakati konusunda önemli bir adım atmış oluyor.

Nasıl kullanılıyor?

Cash back sistemi müşterilerin önce bir cash back sitesine üye olmasıyla başlıyor. Para iadelerinin banka hesaplarına yatırılabilmesi için kullanıcılar, kayıt esnasında gerçek bilgilerini belirtiyor. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra site üzerinden alışverişe başlayan kullanıcıların iade ödemeleri kayıt altına alınmaya başlıyor.

Cash back siteleri

Cash back siteleri de sistemin avantajlarından ve bu sistemin reklamverenler tarafından yoğun ilgi görmesinden fayda sağlıyor. Bir affiliate network’üne bağlı olarak çalışan bu siteler hem komisyon ödemelerini garanti altına alıyor hem de daha fazla reklamverene ulaşarak affiliate gelirlerini artırıyor.

Bazı cash back siteleri üyelik için küçük ücretler de talep edebiliyor. Cash back sitelerinin kullanıcılar tarafından talep görüyor olması, reklamverenler tarafından da tercih edilmelerini sağlıyor.

Cash back sistemi özellikle çok kanallı pazarlama stratejisini benimseyen firmalar ve affiliate gelirlerini artırmak isteyen yayıncılar için son derece avantajlı bir affiliate yöntemi. Eğer siz de ürünlerinize uygun bir kampanyayla farklı affiliate yöntemlerinden yararlanmak istiyorsanız ReklamAction hesabınızı oluşturarak size uygun reklamveren çözümlerimiz ile doğru zamanda, doğru yerde, doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Cash back sistemi ya da diğer affiliate yayıncılığı modelleriyle ilgileniyor ve internet yayıncılığıyla gelir elde etmek istiyorsanız tecrübesi ve uzman kadrosuyla ReklamAction her zaman yanınızda. Gelin siz de yayıncımız olun ve internetten para kazanmaya hemen başlayın…

Bir Cevap Yazın