Başarılı bir affiliate yayıncısı olmak için 5 etkili ipucu

Yazar: | 24 Kasım 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Başarılı bir affiliate yayıncısı olmak için 5 etkili ipucuAffiliate yayıncılığı, internetin hayatımızın neredeyse tamamını kapladığı günümüzde, en cazip iş alanlarından biri olarak görülüyor. İster ofisinizde, isterseniz evinizde, kısacası internetin olduğu her yerde kolaylıkla yürütebileceğiniz affiliate yayıncılığı işinizle kısa bir süre içinde önemli gelirler elde edebilirsiniz.

Affiliate pazarlamanın her geçen gün büyüyen bir mecra olması tüm yayıncılara rahatlıkla kazanç sağlayabileceği büyüklükte bir alan sağlıyor. Reklamverenlerin affiliate pazarlamaya ayırdıkları bütçenin artmasıyla birlikte performans yayıncılığı giderek daha kazançlı bir iş haline geliyor. Peki, bir performans yayıncısı olarak affiliate yayıncılığından nasıl daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. ReklamAction olarak performans yayıncılığı gelirlerinizi artırmanın yollarını 5 başlık altında topladık…

Doğru firma seçimi

Sizin yayınlarınız aracılığıyla tanıtımını yaptığınız ürün veya hizmetleri satın almaya yönelmiş olan müşterilerin sorun yaşamaları ve bu sorunlara reklamveren tarafından çözüm bulunmaması, sizin güvenirliğinizi de sorgulatabilir. Bu durum da uzun vadede bir performans yayıncısı olarak sağladığınız dönüşüm oranını ve affiliate kazancınızı olumsuz etkileyebilir.

Bu nedenle performans yayıncısı olarak gelirlerinizi artırmak için doğru reklamverenlerle çalışmanız son derece önemli. Özellikle müşteri ilişkileri ve marka imajı açısından olumlu bir geçmişe sahip olan firmalarla çalışıyor olmanız sizin de yayıncı olarak kazancınızı ve itibarınızı etkileyebilir. Bu anlamda profesyonel bir affiliate ağı ile çalışmanız önem taşıyor. Doğru reklamveren-yayıncı eşleşmeleriyle her iki tarafından da kazançlı çıkmasını sağlayacak bir affiliate network’ü ile çalışmanız gelirlerinizin artmasını sağlayabilir.

Doğru ürün seçimi

Performans yayıncısı olarak iyi bir kazanç hedefliyorsanız, ürün veya hizmeti nasıl tanıttığınızın dışında hangi ürün veya hizmeti tanıttığınız da önem taşıyor. Eğer ürün, özellikleri açısından talep görecek bir ürün değilse, ziyaretçilerinizi satışa yönlendirmek için ne kadar uğraşırsanız uğraşın işe yaramayabilir.

Sitenizin düzenli ziyaretçisi varsa, tanıtımını yapacağınız ürünle ilgili bir online anket yapabilirsiniz. Böylece hedef kitlenizin ilgi alanını doğru şekilde tespit ederek, dönüşüm oranınızı artıracak ürün veya hizmetler hakkında içerikler oluşturabilirsiniz.

Belirli sayıda ürün

Bir affiliate yayıncısı olarak, tanıtımını yaptığınız ürünün sitenizin ziyaretçilerinin ihtiyaçlarına cevap vermesi önem taşıyor. Bunun yanı sıra, sadece daha fazla gelir elde etmeyi hedefleyerek, ilgi duymadığınız ve bilgi sahibi olmadığınız ürün veya hizmetlere sitenizde yer vermemeye dikkat etmeniz de gerekiyor. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların yüzlerce bağlantı ve banner arasında kaybolması hedeflerinize ulaşmanızı engelleyebilir. Bu durumda hiçbir ürünün tanıtımını etkili bir şekilde gerçekleştiremezsiniz. Ayrıca bu durum yayıncı olarak güvenilirliğinizin sorgulanmasına da yol açabilir. Yüksek bir affiliate kazancı için iyi seçilmiş, belirli sayıdaki, iyi ürünün tanıtımını yapmaya odaklanmanız faydalı olabilir.

Etkili tanıtım stratejisi bulmak

Ürün tanıtımı yaparken farklı stratejileri denemekten çekinmemek gerekiyor. Tanıtımını yaptığınız ürünlerin, kullandığınız satış stratejilerine göre dönüşüm oranı ve etkileşim oranlarını takip etmenizde fayda var. Böylece hangi stratejinin kaliteli trafik sağladığını ve performans yayıncısı olarak kazancınızı artırdığını bulabilirsiniz.

Ürün tanıtımı için farklı trafik kaynakları keşfetmek

Affiliate yayıncısı olarak kazancınızı artırmanın yollarından biri de doğru trafik kaynaklarını sitenize yönlendirmek. Örneğin online reklamlar hedeflenmiş trafik kaynağını site sayfalarınıza yönlendirmede kullanabileceğiniz yöntemlerden biri. Ayrıca diğer yayıncılar ile link değiş tokuşu yapmak da ücretsiz ve etkili bir yöntem olabilir.

Yenilikleri takip etmek

Affiliate pazarlama alanında her gün yeni bir gelişme yaşanabiliyor. Performans yayıncısı olarak, bu rekabetçi sektörde tutunabilmek için yenilikleri takip etmeniz, gelirlerinizi artırmak için önem taşıyor.

ReklamAction olarak, affiliate yayıncısı olarak kazancınızı artırmanızı destekleyecek bazı ipuçlarını sizlerle paylaştık. Siz de içeriklerinizden daha fazla gelir elde etmeyi hedefliyorsanız, taleplerinizin önemsendiği ve size özel çözümler geliştirildiği ReklamAction ile tanışabilirsiniz. Yayıncı hesabınızı hemen oluşturarak kazanmaya bugünden başlayabilirsiniz.

One thought on “Başarılı bir affiliate yayıncısı olmak için 5 etkili ipucu

Bir Cevap Yazın