Başarılı affiliate yayıncıların sırrı Long Tail (uzun kuyruk) anahtar kelimeler

Yazar: | 05 Aralık 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Başarılı affiliate yayıncıların sırrı Long Tail (uzun kuyruk) anahtar kelimelerAnahtar kelimeler performans yayıncılarının organik aramalardan trafik elde etmelerini sağlayan en etkili araçlardan biri. Yayınlarınıza uygun ve internet kullanıcılarının sık kullandığı anahtar kelimelere içeriklerinizde yer vermeniz, sitenize uzun süreli ve yüksek bir trafik sağlamanıza yardımcı olabilir.

Anahtar kelime seçilirken genellikle arama motorlarında en çok aranan kelimeler tercih ediliyor. Ancak sadece en popüler kelimeleri kullanmak yayınlarınızın yoğun bir rekabet içinde kaybolmasına neden olabilir. Bu anlamda performans yayıncısı olarak size rekabet avantajı sağlayabilecek bir strateji de “long tail keyword’lerden yani uzun kuyruk anahtar kelimelerden faydalanmak. Bu yöntem tanıtımını yaptığınız ürün ve hizmetlere ilişkin daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyen kullanıcılara ulaşmak açısından da son derece etkili.

Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki arama motorunda gerçekleşen aramaların yüzde 70’i birçok kelimenin bir arada kullanıldığı cümlelerden oluşuyor. Ancak uzun kuyruk anahtar kelimeleri oluştururken, popüler kelimelerin seçimi, kelimelerin doğru yazılması gibi pek çok dikkat edilmesi gereken nokta var.

ReklamAction olarak uzun kuyruk anahtar kelimelerle ilgili aklınıza takılabilecek sorulara yönelik cevaplar hazırladık…

Uzun kuyruk anahtar kelimeler ne kadar uzun olmalı?

Uzun kuyruk anahtar kelime belirlerken içeriğinizde yer alan konu veya ürünü en dolaylı şekilde ifade edebilecek kelime grupları yerine, kullanıcıların aramayı tercih edecekleri kelimeleri düşünerek seçim yapmak gerekiyor.

Örneğin, kahve kupaları hakkında hazırladığınız bir içerik için “dayanıklı kahve kupası” ya da “kırılmayan kahve kupası” gibi bir anahtar kelime seçmeniz faydalı olabilir. Ancak, “yere düştüğünde kırılmayacak kadar dayanıklı kahve kupası” bir kelime grubunun aranma ihtimali düşük olacaktır.

Yalnızca uzun kuyruk anahtar kelime yeterli mi?

Uzun kuyruk anahtar kelimeler size rekabet avantajı sağlasa da popüler anahtar kelimeleri de tamamen saf dışı bırakmamak gerekiyor. Bu anlamda popüler anahtar kelimeleri uzun kuyruk anahtar kelimelerle birlikte kullanmak avantaj sağlayabilir. Farklı kelime kombinasyonları deneyerek hangi tür kelimelerin size kaliteli trafik sağladığını inceleyebilir ve içeriklerinizde kullanacağınız anahtar kelimeleri belirlerken daha önce elde ettiğiniz bu analizleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Uzun kuyruk anahtar kelimeleri nasıl belirlemeliyim?

Uzun kuyruk anahtar kelime seçimi yaparken öncelikle arama motorlarında birlikte aranan kelimeleri inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra içeriğinizle ilgili arama yapan bir kullanıcı olsanız en kısa sürede istediğiniz bilgiye ulaşmak için hangi kelimeleri bir arada kullanacağınızı düşünebilirsiniz. Bu strateji size uzun kuyruk anahtar kelime belirlemek için fikir verebilir. Ayrıca bu konuda çeşitli anahtar kelime belirleme araçlarından da yararlanabilirsiniz.

Siz de yayınlarınızda uzun kuyruk anahtar kelimelere yer vererek, rekabet avantajı kazanabilir ve içeriklerinize kaliteli trafik sağlayabilirsiniz. Eğer SEO açısından güçlü ve düzenli trafiği olan bir siteye ya da blog’a sahipseniz, hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun ve yayınlarınızdan gelir elde etmeye başlayın…

One thought on “Başarılı affiliate yayıncıların sırrı Long Tail (uzun kuyruk) anahtar kelimeler

  1. www.ileriduzeyseo.com

    önemli bir konu long tail keyword seo yapan herkesin dikkat etmesi gerek .

    Reply

Bir Cevap Yazın