Babalar Günü ve affiliate yayıncılarına sunduğu fırsatlar

Yazar: | 09 Haziran 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Babalar Günü'nde affilliate marketing için fırsatlarAffiliate pazarlama en çok kazandıran pazarlama yöntemlerinin başında geliyor. Yılın belli başlı zamanlarında kutlanan özel günler ise affiliate performansının zirveye taşınmasında oldukça etkili olabiliyor. Kullanıcılar, kendileri için özel anlam taşıyan günlerde markaların önerilerine ve teşviklerine çok daha fazla açık hale geliyorlar. Bu durum da affiliate yayıncıları açısından birçok fırsatı da beraberinde getiriyor. Tüm dünyada aynı gün kutlanan ve aynı anlamı taşıyan Babalar Günü de bu özel günlerden biri. Dolayısıyla bu dönemde takvimler, hem reklamverenler hem de yayıncılar için hedef kitleleriyle buluşmalarını daha da kolaylaştıran bir dönemi işaret ediyor.

Geçtiğimiz yıl yapılan bir araştırmaya göre müşterilerin yüzde 44’ü babalarını sevindirmek için sunacakları hediyeyi Babalar Günü’nden bir hafta önce satın almayı düşündüklerini, yüzde 22’si ise Babalar Günü’nden bir gün öncesine kadar bekleyip son anda karar vereceklerini söylediler. Bu insanların hediye seçeneklerini değerlendirme ve satın alma süreçlerinde online kanalların oldukça büyük bir etkisi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Yılın bu gibi önemli günleri yayıncılar için dönüşümleri artırmak veya farkındalık düzeyini yükseltmek gibi birçok açıdan önem taşıyor. Eğer siz de platformunuzun Babalar Günü’nde affiliate pazarlama yoluyla daha fazla kazandırmasını istiyorsanız özel gün fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Peki Babalar Günü yayıncılar için ne gibi fırsatlar sunuyor?

Ulaşılabilirlik

Platformunuzun sahibi olduğu hedef kitleye ulaşabilmesi için ne gibi çalışmalar yaptığınızı şöyle bir gözden geçirin. İşte özel günler, ulaşılabilirliğinizin bir anda birkaç kat artmasına ön ayak olabilir ve görünürlük seviyenizi artırmak için gösterdiğiniz çabaya da katkıda bulunabilir. Çünkü özellikle Anneler Günü, Babalar Günü gibi duygusal bir yanı bulunan günlerde kullanıcılar araştırma yapmaya çok önceden başlıyor. Bu araştırmaların büyük bir kısmını da internet üzerinden gerçekleştiriyorlar. Bu noktada yayıncıların arama motoru optimizasyonu yapmanızda oldukça büyük fayda var. Hedeflediğiniz kitleye bu günle ilgili ilgilerini çekebilecek ve faydalı içerikelr sunduğunuzu gösterebilmeniz için Babalar Günü’ne özel SEO yönetimi yapabilir ve platformunuzun ulaşılabilirlik düzeyini daha üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Trafik artışı

Affiliate yayıncısı olarak sahip olduğunuz içeriklerin hedef kitlenizin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olması önem taşıyor. Kullanıcıların Babalar Günü’nde hediye önerilerine ve sürpriz fikirlere oldukça açık olduğu göz önüne alndığında hem kaliteli hem de dikkat çekici içerikler oluşturmanız sizi birkaç adım öteye götürebilir. Trafik oranlarınızın yükselmesi için özel günlere yoğunlaşan, kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek tarzda içerikler sunmanız dönüşüm oranlarınızın artmasında da etkili olabiliyor. Dolayısıyla güncel ve değer sunan içerikler üretmenizde Babalar Günü kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor.

Potansiyel kullanıcılar

Affiliate gelirlerinizin artmasını doğrudan etkileyen faktörlerden biri de ziyaretçi sayınız. Hedeflediğiniz kitleye ulaşabilmek için çeşitli yöntemler uyguluyor olabilirsiniz. Hatta çabalarınızın sonucunda kullanıcıları sadık birer ziyaretçiye bile dönüştürmüş olabilirsiniz. Ancak daha geniş kitlelere ulaşmak için farklı noktalara da özen gösterebilirsiniz. Babalar Günü, sahip olduğunuz kitleyle birlikte birçok kullanıcının ilgisini çekebilecek bir konu. Bu nedenle affiliate yayıncılarının bu gibi özel günleri es geçmemesi ve daha çok kişiye erişebilmek için özel bir iletişim çabası içine girmesinde fayda var. Çünkü potansiyel kullanıcılara erişmeniz, ziyaretçi sayınızın artmasına yol açacağından affiliate kazancınızı da büyük ölçüde etkiliyor.

Yaklaşan Babalar Günü ve sonrasında hedef kitlenizin de önemseyeceği özel günlerle ilgili fırsatları değerlendirerek affiliate performansınızı artırabilir ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Ancak yayıncıların hedeflerine daha kolay ulaşabilmelerinde güvenilir bir affiliate ağı ile çalışmaları da etkili olabilir. Siz de daha etkili affiliate pazarlama yapmak istiyorsanız hemen bir ReklamAction hesabı oluşturun ve kazanmaya bugünden başlayın.

Bir Cevap Yazın