Affiliate yayıncılıkta başarısızlığın 4 önemli nedeni

Yazar: | 18 Mart 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılıkta başarısızlığın 4 önemli nedeniTeknolojinin gelişmesiyle birlikte her sektörde olduğu gibi affiliate pazarlamada da rekabet her geçen gün artıyor. Sektördeki rekabet koşulları, affiliate yayıncıları farklı boyutlarda birbirleriyle yarışmaya itiyor.  Bu rekabette başarılı olan performans yayıncıları pastadan büyük payını alabiliyor. Peki ya başarısız olanlar?

Affiliate pazarlama, performans yayıncıları için çok dinamik bir sektör. Bu sektörde başarılı olursanız, hedeflediğiniz düzeyde bir gelire sahip olabilmeniz de mümkün. Fakat çoğu affiliate yayıncısı daha işin çok başındayken yanlış stratejiler yüzünden pes edebiliyor. Başarısız olmanın umutsuzluğuna kapılabiliyor. Oysa başarısız olan affiliate yayıncıları biliyor ki; birçok bilim adamı ilk denemelerinde başarısız oldukları için vazgeçmiş olsalardı, bugün günümüze ışık tutan birçok buluş ortaya çıkmamış olurdu.

Türkiye’nin en önemli affiliate ağı ReklamAction olarak size affiliate yayıncılıkta başarısızlığın başarısızlığın nedenlerini bir araya getirdik. İşte affiliate yayıncılıkta başarısızlığın 4 nedeni…

1. İnanmamak

Aslında her işte olduğu gibi affiliate yayıncılıkta da başarılı olacağınıza inanmak son derece önemli. İnanarak yaptığınız her işte başarıyı yakalayabilirsiniz.  Yayıncılığa başladığınız ilk günlerde yayıncılık stratejisi oluştururken tereddüt yaşamanız son derece doğal.  Bu anlamda affiliate yayıncılıkta sadece satış ve para odaklı olmanız size zarar verebilir.

Yayıncılığa başladığınız andan itibaren hemen geri dönüşüm beklemek çok doğru olmayabilir. Fakat inanarak yazarsanız ve kaliteli, okuyucuya fayda sağlayan içerikler hazırlarsanız, çalışmalarınızın meyvelerini er geç toplamaya başlayabilirsiniz. Kendinizi bu doğrultuda motive edebilirsiniz.

2. Sabırsız Olmak

Yayıncılıktan hemen büyük bir gelir elde edemeyeceğinizi kabul ederek performans yayıncılığına adım atmanız yararlı olabilir. Eğer bu işi yapmak istiyorsanız çalışmalarınızın karşılığını alabilmek için sabırlı olmanız gerekebilir. Çünkü yayıncılığa başladığınız ilk andan itibaren hemen para kazanmaya odaklanmanız çok doğru olmayabilir.

Site trafiğinizi artırmak, etkileşim sağlayabilmek için çalışmalar yapmanız gerekebilir. Ancak sadece bu çalışmalara odaklanmak ve içeriği önemsememek uzun vadede çalışmalarınıza zarar verebilir. Bu durum motivasyonunuzu kaybetmenize neden olabilir. Kaliteli içeriğinizin ziyaretçileriniz tarafından fark edilmesi düşündüğünüzden fazla zaman alabilir. Bu anlamda affiliate yayıncılıkta uzun vadeli planlar yapmanızda fayda var.

3. İstikrarlı davranmamak

Affiliate yayıncılıkta başarısız olmanın bir nedeni de istikrarlı olamamaktan kaynaklanabilir. Çok büyük bir hevesle adım atılan bu sektörde, ziyaretçilerinizi yeterince beslemiyorsanız başarısız olabilirsiniz.

Oluşturulan içeriğin kaliteli olabilmesi için, blog’unuzu ya da web sitenizi hemen hemen her gün güncellemenizde fayda var. Umutsuzluğa kapılıp içeriğinizi kısırlaştırırsanız, rakipleriniz arasında fark edilmeyebilirsiniz. Bu da okurlarınız tarafından unutulup başarısız olmanıza sebep olabilir.

4. İyi bir pazar araştırması yapamamak

Eğitiminiz ne olursa olsun, affiliate pazarlama konusunda eğitilmediğiniz çok açık.  Çünkü bu sektörün bir okulu henüz yok. Büyük bir hevesle başladığınız yayıncılıkta, belki de iyi bir pazar araştırması yapamadığınızdan dolayı başarısız olmuş olabilirsiniz.

İyi bir pazar araştırması yapabilmek için, bu işi gerçek bir iş olarak görmek son derece önemli.  Aynı diğer dinamik sektörlerde olduğu gibi, yayıncılıkta da bir iş planı oluşturulması, finansal raporların hazırlanması ve geri dönüşlerin sürekli test edilmesi faydalı olabilir.

Siz de bu değerlendirmeleri göz önünde bulundurarak ve pes etmeyerek internet yayıncılığında başarıyı yakalayabilirsiniz. Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction size yayıncılık konusunda yol gösterebilir ve kazancınızın artmasını sağlayabilir. böylece yayıncılık gelirinizi de artırabilirsiniz. Hemen yayıncı hesabınızı oluşturun ve affiliate yayıncılığından gelir elde etmeye başlayın…

Bir Cevap Yazın