Affiliate yayıncılığa yeni başlayanlar için 5 önemli ipucu

Yazar: | 04 Mart 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncılığa yeni başlayanlar için 5 önemli ipucuAffiliate yayıncılığın yıldızının giderek parladığı günümüzde, sektöre adım atarak bir performans yayıncısı olarak, bu büyük dijital platformda kendinize yer edinmenizin tam zamanı.

Bu anlamda affiliate pazarlamanın her geçen gün büyümesi, tüm yayıncılara rahatlıkla kazanç sağlayabileceği büyüklükte bir alan sağlıyor. Siz de oluşturduğunuz içerikler üzerinden gelir elde eden iyi bir performans yayıncısı olabilmek için öncelikle bir affiliate ağına katılarak işe başlayabilirsiniz.

Peki sektöre yeni giren bir yayıncı olarak bu yolda başarıyla ilerleyebilmek için neler yapmanız gerekiyor? Türkiye’nin en önemli affiliate ağı ReklamAction olarak size bu konuda yol gösterecek birkaç ipucu hazırladık…

1. Sektörü keşfetmek

Performans yayıncılığından gelir elde edebilmek için öncelikle, sizden önce sektöre giren ve işini başarılı bir şekilde yürüten birçok affiliate yayıncısı olduğunu düşünerek onları takip etmeniz yararlı olabilir. Her ne kadar hepsi sizin için birer rakip olsa da, onların çalışmalarını incelemenizde fayda var. Bu alanda oluşturulmuş binlerce blog’u ve siteyi takip etmek sıkıntılı olabilir. Fakat gerçekleştirdiği çalışmaları kendinize yakın bulduklarınızı takip ederek işe başlayabilirsiniz. Zamanla hangi siteyi, ne zaman ve nasıl incelemeniz gerektiğini keşfedebilirsiniz.

2. Niş alanı oluşturabilmek

Affiliate pazarlama ile ilgili forumlara üye olarak araştırmalarınızı genişletebilirsiniz. Böylece aklınıza takılan konuları, sizden daha deneyimli olan performans yayıncıları ile paylaşabilirsiniz.  Bu sayede eksik olduğunuz konuları tamamlamanız ve sektöre alışmanız kolaylaşabilir. Ayrıca her geçen gün rakiplerin çoğaldığı bu sektörde, niş bir alan oluşturabilmeniz da son derece önemli.  Sektöre ilişkin yaptığınız araştırmalar sonucu niş alan bulma konusunda zorlanmayabilirsiniz. Tespit ettiğiniz niş alan sayesinde hem bu sekördeki reklamverenlerin dikkatini çekebilir hem de potansiyel müşterilerinizi çoğaltabilirsiniz.

3. Anahtar kelime seçimi

Dijital dünyada daha çok görünebilir olmak için içeriklerinizin SEO (arama motoru optimizasyonu) dostu olması son derece önemli. SEO çalışmalarınız sırasında anahtar kelimelerin doğru belirlenmesi işinizi kolaylaştırabilir. Çeşitli anahtar kelime araçlarını kullanarak doğru anahtar kelimeleri belirleyebilir aynı zamanda içeriklerinizle ilgili olduğunu düşündüğünüz kelimeleri de göz önünde bulundurarak anahtar kelime listesi oluşturabilirsiniz.

4. Kaliteli içerik

Affiliate yayıncılıkta başarılı olabilmek için hedef kitleye ulaşabilmek son derece önemli. Bu anlamda hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak en önemli aracın kaliteli içerik olduğunu unutmamak gerekiyor. Kaliteli içerik oluşturmanın ilk adımı olarak, hedef kitlenin ilgisini çekebilecek içerikler hazırlayarak etkileşim oranını artırmayı tercih edebilirsiniz.

5. Gelişmeleri yakından takip etmek

Affiliate yayıncılıkta geçirdiğiniz süre ne olursa olsun, hatta kariyerinizin en üst noktasına gelmiş de olsanız, araştırmayı bırakmamanızda fayda var. Sürekli gelişen ve her geçen gün yenilikleri takip etmenin biraz daha güç olduğu bu sektörde, zamana uyum sağlayabilmek son derece önemli. Bu nedenle gündemin ve ihtiyaçların her an değişebileceği teknoloji dünyasında en son trendleri takip etmeniz de yarar var. Teknolojideki yeniliklerle paralel olarak gelişen hizmet veya ürünlerdeki farklılıkları gözlemleyerek başarınızı artırabilirsiniz. Paylaştığımız ipuçlarını değerlendirerek siz de daha kısa sürede başarılı bir affiliate yayıncısı olabilirsiniz. Böylece performans yayıncılığı gelirlerinizi de artırabilirsiniz. Eğer siz de bu büyük sektörün yıldızı olmak istiyorsanız hemen yayıncısına en çok kazandıran affiliate ağı ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

Bir Cevap Yazın