Affiliate yayıncıların sitelerine daha çok trafik kazandırmalarını sağlayacak 4 ipucu

Yazar: | 09 Mart 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncıların sitelerine daha çok trafik kazandırmalarını sağlayacak 4 ipucuAffiliate yayıncıları için en önemli konulardan biri de içeriklerini paylaştıkları web sitesi ya da blog’ların elde ettiği kaliteli trafik oranı. Hedeflenen eylemi gerçekleştirerek dönüşüm oranının artmasını sağlayan düzenli kaliteli trafik sağlayabilmek her zaman düşünüldüğü kadar kolay olmayabiliyor.

Affiliate pazarlamanın giderek yaygınlaşması ve buna paralel olarak ekosisteme her geçen gün yeni yayıncıların dahil olması, rekabet içerisinde öne çıkmayı zorlaştırabiliyor. Ancak rekabet şartları ne kadar çetin olursa olsun kaliteli içerik ve doğru strateji ile bu pastadan önemli bir pay alabilmek mümkün.

Biz de ReklamAction olarak performans yayıncıları için site ve blog’larının daha fazla trafik alması için yapabileceklerini bir araya getirdik. İşte yayıncıların sitelerine düzenli ve kaliteli trafik sağlamasını kolaylaştıracak ipuçları…

1.Doğru hedef kitleye ulaşmak

Sitenizin trafiğini artırabilmek için öncelikle var olan trafiği incelemek gerekebilir. Sitenize hangi kullanıcılar ilgi gösteriyor. Doğru hedef kitleye ulaşabiliyor musunuz? Bu gibi sorulara cevap verebilmek ürün ya da hizmetlerinizi doğru kullanıcılara ulaştırıp ulaştıramadığınızı görebilmek için son derece önemli.

Trafiğinizi artırabilmeniz için hedef kitlenizin özelliklerini, ilgi alanlarını ve beklentilerini doğru anlayabilmeniz gerekiyor. Eğer potansiyel ziyaretçilerinizi iyi tanıyamazsanız ürün ve hizmetlerinizi onlara ulaştırmanız da mümkün olmayabilir.

Google Analtyics ve StatCounter gibi araçlar yardımıyla sitenizin trafiğini analiz etmeniz hedef kitlenizin sitenizdeki hareketlerini incelemek ve gerçek zamanlı bir inceleme yapmak için faydalı olabilir.

2. Kaliteli görsel etkisiyle trafik elde etmek

Kaliteli içerik oluşturmak, yayıncıların kaliteli trafik ve yüksek dönüşüm oranı elde edebilmelerini sağlayan etkenlerden biri. Hedef kitlenin ilgisini çeken içerik türlerini belirlemek ve buna uygun paylaşımlarda bulunmak affiliate yayıncıları için önem taşıyor. Özellikle görsel içeriklere olan ilginin artması performans yayıncılarını bu konuda çalışmaya yönlendiriyor. Araştırmalara göre internette paylaşılan görsel içeriğe sahip içeriklerin yüzde 40 oranında daha fazla etkileşim sağlıyor.

3. Sosyal medya yoluyla görünürlüğünüzü artırmak

Performans yayıncılarının web site ya da blog’larına trafik sağlamasının yolu sosyal medya platformlarını başarılı şekilde kullanmaktan geçiyor. Tanıttığınız ürün ya da hizmetlerinize ilişkin ayrıntılı  bilgiler verebileceğiniz, ayrıca sektörü yakından takip ettiğinizi gösteren paylaşımlar yapmanız içeriklerinizle ilgilenen kullanıcıları sizinle etkileşim halinde tutabilir.

4. Doğru call-to-action seçimi

Performans yayıncılığında, farklı kaynaklardan trafik elde edebilmek ve yüksek dönüşüm oranı sağlamak için doğru ve etkileyici call-to-action (CTA) kullanmak son derece önemli. Farklı ve çok sayıda CTA oluşturarak içeriklerde bu CTA’ların etkinliğini ölçmek ve hangi tarz CTA’nın sizin için daha faydalı olduğunu analiz etmek bu konuda size yardımcı olabilir. Ayrıca belirlediğiniz CTA’ları ana sayfada, içeriklerin belirli kısımlarında, sosyal medyada hatta iletişim sayfasında kullanmak etkileşim sağlayabilmek için önem taşıyor.

Paylaşmış olduğumuz önerileri değerlendirerek siz de içeriklerinize daha fazla trafik sağlayabilir ve affiliate gelirlerinizi artırabilirsiniz. Siz de internet yayıncılığı yoluyla gelir elde etmek istiyorsanız ReklamAction’ın yayıncı ağına katılın. Daha fazla reklamverene ulaşmak ve  yayınlarınızdan daha fazla kazanç elde etmek için ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun.

Bir Cevap Yazın