Affiliate yayıncıların mobile yönelmesi gerektiğini gösteren 5 önemli neden

Yazar: | 09 Ekim 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncıların mobile yönelmesi gerektiğini gösteren 5 önemli nedenBirçok kez duyduğunuz gibi yaşadığımız çağ mobil cihazların çağı. Ne iletişim kurmak, ne bilgi edinmek ne de alışveriş yapmak için çoğu kullanıcı artık internete bağlı mobil cihazlardan başka hiçbir araca ihtiyaç duymuyor. Bu nedenle mobile uygun olmayan geleneksel her türlü faaliyet kısa sürede yok oluyor.

Elbette yaşanan bu mobil devrim tüm iş yapış şekillerini ve müşteri eğilimlerini değiştiriyor. Affiliate pazarlamada da bu değişim yakından takip ediliyor. Performans yayıncıları mobile ilişkin çalışmalar yapmak zorunda olduklarını bildikleri için bu mecraya özellikle önem veriyor. Peki affiliate yayıncıların mobile yönelik çalışmalar yapması gerektiğini gösteren başka ne gibi etkenler var?

1. Kullanıcı sayısındaki hızlı atış

Bugün dünyada 2,6 milyar akıllı mobil cihaz kullanıcısı olduğu biliniyor. Bu sayının 2020 yılında 6 milyara ulaşması bekleniyor. Her geçen yıl mobil cihaz fiyatlarının ucuzlamasıyla birlikte hızla yükselen bu sayı, her geçen gün internete daha kolay ulaşan kullanıcılar anlamına geliyor.

İnternete bir telefon uzaklığında olan milyarlarca kullanıcılara ulaşmak isteyen yayıncıların ise mutlaka mobil görüntülenmeye ve farklı mobil çalışmalara ağırlık vermesi gerekiyor.

2. Reklamverenler mobili önemsiyor

Elbette mobilin avantajlarından faydalanmak isteyenler sadece yayıncılar değil. Markaların çeşitli faaliyetlerle birçok dijital mecraya yatırım yaptığı biliniyor. Mobile yönelik çalışmalar da bunların arasında önemli bir yere sahip. reklamverenlerin aynı şekilde affiliate pazarlama yatırımlarında da mobilde olmayı tercih edeceklerini düşünürsek, yayıncıların bu alanda yapacağı yatırımların önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

3. Mobilin dönüşüm oranına etkisi

Affiliate yayıncılar için son derece önemli olan dönüşüm oranını artırmanın yolu da mobilden geçiyor. Çünkü yapılan araştırmalara göre mobil kullanıcılar internette karşılarına çıkan ilgi çekici reklam ve pazarlama odaklı içeriklerle, bilgisayar kullanıcılarına göre daha çok ilgileniyor. Bu ilgi de affiliate yayıncıların mobilde daha yüksek dönüşüm oranlarına ulaşmasını sağlıyor.

4. Global trafiğin önemi

Mobil cihaz kullanımı nedeniyle artık sadece ülke içinde değil globalde de tanınan bir yayıncı olmak artık daha kolay. Daha fazla kaliteli trafiğe ulaşmak isteyen yayıncıların globale yönelik çalışmalar yapması da gerekiyor. Mobil cihazlar bu konuda işi bu kadar kolaylaştırmışken, bu avantaja sırtını dönmek affiliate yayıncılar için önemli bir kayıp olabilir.

5. Mobil hala yayıncılar arasında yeterince yaygın değil

Affiliate yayıncılık deyince akla öncelikle rekabet geliyor. Çünkü bu alanda çalışan yayıncılar rekabetin ne kadar yoğun olduğunu biliyor. Ancak yayıncıların birçoğunun mobilin ne kadar önemli önemli olduğunu bil se de henğz bu alanda fazla çalışma yapmadığı da biliniyor. Kısacası eğer rakiplerinizden önce mobilin avantajlarından faydalanmaya başlarsanız, bahsettiğimiz tüm avantajlarla birlikte ve daha az bir rekabetle yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Paylaştığımız bu bilgiler performans yayıncılarının bir an önce mobile geçiş yapmalarının önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Eğer bu konuda size destek olacak bir affiliate ağı arayışındaysanız ReklamAction size yardımcı olabilir. Gelin ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturun ve affiliate yayıncılık gelirlerinizi artırmaya başlayın. Eğer bir yayıncı olarak tamamen mobil odaklı seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız  ReklamMobi’yi ziyaret etmeyi de unutmayın.

 

Bir Cevap Yazın