Affiliate yayıncıların başarılı olmak için kaçınması gereken 4 önemli hata

Yazar: | 10 Nisan 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncıların başarılı olmak için kaçınması gereken 4 önemli hataİnternet ortamında kolay para kazanmanın yollarından biri de affiliate yayıncılığı. Fakat sadece blog oluşturarak kaliteli içerikler hazırlamak iyi bir gelir elde etmek için yeterli olmayabilir. Affiliate pazarlamadan iyi bir gelir elde etmek için doğru bir strateji oluşturmak son derece önemli.

Affiliate pazarlamada yazılı kurallar ve bu anlamda eğitim görebileceğiniz bir kurum olmadığı için uzun yıllardır sektörde yer alan yayıncıları takip etmeniz ve onların tecrübelerinden faydalanmanız, affiliate yayıncılığa başladığınız ilk zamanlarda size yardımcı olabilir. Çünkü affiliate yayıncılıkta başarılı olanlar kadar başarısızlığa sürüklenenler de oldukça fazla. Biz de ReklamAction olarak yayıncıların başarılı olabilmek için kaçınması gereken hataları bir araya getirdik…

1. Kopyala-yapıştır tekniği kısa sürede içerik oluşturmaya çalışmak

Affiliate yayıncılıkta başarılı olmanın ilk sırrı daha önce oluşturulmuş içeriklerden alıntı yapmadan orijinal içerik oluşturmak. İçeriklerinizi oluştururken başka yayınlardan kopyala yapıştır yapmak, okuyucularınızın size olan güvenini sarsabilir. Bu da sayfanızda etkileşim oranının azalmasına yol açar. SEO açısından da kopya içerikler sitenizin arama sonuçlarındaki sırasını olumsuz etkiler. Ayrıca bu durum reklamverenlerle olan işbirliğinize de zarar verebilir. Hiçbir reklamveren kopya içeriklerin yer aldığı bir yayıncının sitesinde yer almak istemez.

2. Aynı sayfada birçok affiliate içeriği paylaşmak

Affiliate pazarlamada ziyaretçilerin geri dönüşleri son derece önemli. Geri dönüş alabilmek için de onları etkilemek, sıkmadan ürün ya da hizmeti sunmak ilk şart. Bu noktada yüksek trafik alan bir sayfada tüm affiliate içeriklerinin birlikte yer alması, yayıncıların sık yaptığı hatalardan biri.

Aynı anda birden fazla, farklı ürün ya da hizmetin sunulduğu alanda, ziyaretçinin kafasının karışması çok doğal. Bu doğrultuda kafası karışan ve sıkılan okurun sitenizi terk etmesi de son derece normal. Bu durumu önlemek için ürün ya da hizmetlerinizi özelleştirmeyi, ayrı ayrı alanlarda sunmayı tercih edebilirsiniz.

3. Açılış sayfasında çok fazla reklam kullanmak

İnternet sitenizde kullanılan reklamların yanlış konumlandırılması ziyaretçilerinizin kaçmasına neden olabilir. Özellikle açılış sayfasında bir türlü kapanmayan bir reklamınız varsa, ziyaretçiniz daha sizi tanımadan kaçabilir. Bu doğrultuda affiliate gelirlerinizi artırabilmek için reklamların konumunu doğru belirlemenizde yarar var.

4. Iframe kullanımı

Affiliate yayıncıların en sık yaptığı hatalardan biri de ürün tanıtımı için başka bir web sitesini kendi site ya da blog’unda “iframe” olarak kullanmak. Iframe, içeriğini asıl sayfa dışında başka bir siteden alan çerçeveler olarak ifade edilebilir. Affiliate linklerini iframe içinde kullanmak hedeflenen eylem üzerinden komisyon almanızı engelleyebilir. Bu nedenle, ürün tanıtımı için özgün içerik oluşturmak için yeterli zaman ayırmanızda fayda var.

Siz de bu değerlendirmeleri göz önünde bulundurarak performans yayıncılığında başarıyı yakalayabilirsiniz. Türkiye’nin lider affiliate ağı ReklamAction size yayıncılık konusunda yol gösterebilir ve kazancınızın artmasını sağlayabilir. Hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun ve kazanmaya başlayın…

One thought on “Affiliate yayıncıların başarılı olmak için kaçınması gereken 4 önemli hata

Bir Cevap Yazın