Affiliate yayıncıları için kısa sürede kaliteli içerik oluşturmanın 5 yolu

Yazar: | 11 Şubat 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate yayıncıları için kısa sürede kaliteli içerik oluşturmanın 5 yoluAffiliate yayıncısı olarak zamanınızın büyük bir kısmını kaliteli içerik oluşturmaya ayırıyor olabilirsiniz. Güncel, kaliteli ve hedef kitlenize uygun içerikler oluşturmak düşünülenden daha fazla zaman alabiliyor. Üstelik internette yer alan milyonlarca içeriğin arasından sıyrılarak hedef kitlenize ulaşabilmeniz ve onları satın almaya yönlendirmeniz de gerekiyor.

Tüm bu noktalarda başarılı olabilmek için kullanabileceğiniz en önemli araç elbette içerikleriniz. Peki daha içerik üretme sürecinizi optimize ederek, kısa sürede kaliteli ve kazanç sağlayan içerikler oluşturmanız mümkün mü?

İşte içerik sürecinizi daha verimli hale getirecek ipuçları…

1. İçerik fikirlerinizi listelemek

Sürekli güncel ve kaliteli içerik oluşturmak için planlı çalışmanız gerekebilir. Site ya da blog’unuzu güncellemeniz gerektiğinde her defasında sıfırdan başlamak yerine daha önce belirlemiş olduğunuz yazı planı doğrultusunda hareket edebilirsiniz.

Plan oluştururken öncelikle işinize yarayacak, blog ya da sitenizin genel içeriğine uygun konular belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Bu konuları belirlemek için forumları, diğer affiliate yayıncıların yayınlarını incelemeniz ve internetteki trendleri gözden geçirmeniz faydalı olabilir.

2. Konu başlıkları belirlemek

İçerik planınızın ikinci adımında içeriklerinize ilişkin konu başlıkları oluşturmanız işe yarayabilir. Bu noktada merak uyandırıcı, ilgi çekici başlıklar oluşturmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu başlıklar okuyucuları içeriği okumaya yönlendirebilir. Ayrıca sosyal medya paylaşımlarınızın etkinliğini artırmak için de başlıklarınızın ilgi çekici olması gerekiyor. Anahtar kelimelerin yer aldığı, soru soran ya da listeleme yöntemine uygun, örneğin “Affiliate içeriklerinizle daha çok kazanmanın 5 yolu” gibi başlıklar oluşturmanız faydalı olabilir.

3. Konular hakkında araştırma yapmak

Konu ve başlığı belirledikten sonra içeriği geliştirmenizi sağlayacak kaynak araştırmasına başlayabilirsiniz. Konuya ilişkin daha önce yazılmış kaynakları planınıza dahil etmeniz içeriği oluşturma aşamasında zamanı verimli kullanmanızı sağlar. Bu anlamda yaptığınız araştırma sonucu ulaştığınız kaynakların linklerini  listeleyebilirsiniz.

4. Kaynaklar hakkında notlar oluşturmak

Listelediğiniz kaynaklara ilişkin kısa notlar yazmanız içeriği oluştururken hangi kaynaktan hangi bölümleri ele alacağınız konusunda size küçük hatırlatmalar yapabilir. Böylece kaynağın içeriğini hatırlamanız gerektiğinde tüm yazıyı okumak yerine sadece işinize yarayacak bölüme odaklanabilirsiniz.

5. Farklı call to action’lar belirlemek

Performans yayıncılarının gelir elde edebilmesi için, oluşturulan içeriklerin okuyucularda ihtiyaç algısı oluşturması ve onları ana sayfaya (landing page) yönlendirerek, hedeflenen eylemi gerçekleştirmeye teşvik etmesi gerekiyor. Bu anlamda içerikte yer alan call to action’lar (CTA) önemli bir rol oynuyor.

Farklı renklerde hazırlanmış CTA butonları, harekete geçiren, ürün ya da hizmetin limitli sayıda olduğu belirtilen ifadeleri önceden hazırlayarak uygun olan içeriklerde bu CTA’ları kullanmanız işinizi kolaylaştırabilir.

Paylaştığımız ipuçlarını değerlendirerek siz de daha kısa sürede daha etkili içerikler oluşturabilirsiniz. Böylece performans yayıncılığı gelirlerinizi daha az bir çabayla artırabilirsiniz. Eğer siz de içerikleriniz yoluyla gelir elde etmek istiyorsanız hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturun, kazanmaya bugünden başlayın…

 

Bir Cevap Yazın