Affiliate sektöründe kalıcı olmak isteyen yayıncılara 6 ipucu

Yazar: | 11 Mayıs 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate sektöründe kalıcı olmak isteyen yayıncılara 6 ipucuSektörle yeni tanışan her affiliate yayıncısının öncelikli hedefi, dönüşüm oranını en hızlı artıracak teknikleri öğrenip, içeriklerinden daha fazla gelir elde edebilmek. Bir affiliate yayıncısı olarak doğru taktikleri uygulayarak siz de bu hedefinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyük bir hızla gelişen dijital pazarlama sektörü her geçen gün, getirdiği yenilikler ve sunduğu fırsatlarla bu hedeflere yönelik yeni kapılar açıyor. Bu gelişen ekosistem içerisinde kalıcı olabilmek de yayıncılar için son derece önemli. Dijital pazarlamanın giderek artan rekabet ortamında affiliate yayıncılarının sektörde kalıcı olmalarını sağlayacak yenilikleri ve taktikleri sizler için bir araya getirdik…

1. Uygun hedef kitle trafiğine odaklanmak

Site ya da blog’unuza gelen ancak pazarladığınız ürünle hiçbir alakası olmayan bir trafik ne kadar yüksek olursa olsun hiçbir işinize yaramaz. Bu nedenle kaliteli trafik elde etmek bir yayıncı olarak odaklanmanız gereken ilk konu olabilir. Böylece uzun vadeli kalıcı trafik elde etmek için ilk adımları atarak hedef kitlenize ulaşmış olursunuz. Bu anlamda hedeflediğiniz kitleye ulaşmak için ise belirlediğiniz site ve forumlara yazılar yazabilir, hazırladığınız içeriklerde site veya blog’unuzun linkine yer verebilirsiniz.

2. Her ürün veya ürün grubu için farklı bir sayfa

Daha çok kazanmak için pazarladığınız farklı ürünler için tek bir sayfa ile yetinmek çok işe yaramayabilir. Her ürün için özel hazırlanmış yeni ve farklı bir sayfa size, çok daha güvenilir ve hedef odaklı bir çözüm sunabilir.

3. Tüketici deneyimlerine yer vermek

Reklam içeriklerinizin yer aldığı sayfalarda, ürünü alanların, kullananların deneyimlerini sorabilirsiniz, onların ürün hakkındaki görüşlerini paylaşabilirsiniz. Bu şekilde potansiyel müşteriler daha sağlıklı bilgiler edinebilirler. Siz de ürün hakkında kendi deneyimlerinizi açıklarsanız bu da tüketiciler için çok daha güvenilir bir referans olabilir. Bu nedenle kullanıcıları ürünü denemeye, deneyimlerini sizinle paylaşmaya, hatta sizinle iletişime geçmeye davet etmeniz, kullanıcılarla bağ kurmak açısından faydalı olabilir.

4. Açık ve net bir call to action

İçeriğinizde, reklamını yaptığınız ürün ile ilgili harekete geçirici mesajınızın olması gözden kaçırılmaması gereken önemli bir nokta. Ürünü denemeye, satın almaya, ya da istenen hedefi gerçekleştirmeye çağıran cümleniz yani kullandığınız call to action ne kadar net ve etkili olursa ürünün satış şansı da o kadar yükselir.

5. Okuyucularınıza hatırlatmalar yapın

Daha önce sitenizi ziyaret etmiş, üye olmuş ya da sizinle e-posta adresini paylaşmış olan kullanıcılara yeni kampanyalar hakkında bilgilerin yer aldığı içerikler göndererek kendinizi hatırlatabilirsiniz. Hazırladığınız bu içerikler, ürünlerin hayatı kolaylaştırıcı özelliğine dikkat çekici, ürünün belirli bir özelliğini hatırlatıcı, öne çıkarıcı olabilir. Küçük bir hatırlatma; e-posta içeriklerinizi hazırlarken “bedava” “ücretsiz” “yüzde 100” gibi kelimeler içermesi, e-postanızın spam olarak algılanmasına neden olabilir. Bu nedenle hazırladığınız içerikte bu tarz kelimeleri kullanmamanız önem taşıyor.

6. Güncel içerik

Affiliate yayıncıların sitelerinin güncel olması da özellikle SEO açısından son derece önemli. Bu nedenle site ya da blog’unuzda haftada, 300-600 arası kelimeden oluşan en az 2 yazı yayınlamanız faydalı olabilir. Şunu unutmamalısınız ki sitenize gelen her 100 kişiden 1 kişinin hedeflenen eylemi gerçekleştirerek dönüşüm oranına katkı yaptığını düşünürseniz, bu durumda 10 satış yapmak istiyorsanız 1000 kişiyi hedeflemenizi gerekiyor. Bu da kaliteli ve düzenli trafiğin ne kadar önemli bir konu olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Güncel kalmaya dikkat ederek bu anlamda avantaj yakalayabilirsiniz.

Giderek artan bir rekabeti ortamının oluştuğu affiliate pazarlamada kalıcı bir yer edinmek ve daha iyi kazanmak istiyorsanız size verdiğimiz bu taktiklerden yararlanabilirsiniz. Biz ReklamAction ailesi olarak tüm bilgimiz ve tecrübemizle size bu sektörde çok daha kalıcı bir yer edinme konusunda her türlü desteği sunuyoruz. Siz de hemen ReklamAction yayıncı hesabınızı oluşturarak affiliate sektöründe kalıcı bir yer edinmek için ilk adımı atın…

Bir Cevap Yazın