Affiliate pazarlama ile işini büyütmek isteyenlere ipuçları

Yazar: | 31 Temmuz 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate pazarlama ile işini büyütmek isteyenlere ipuçlarıTeknolojinin gelişimine bağlı olarak hızla değişen ve gelişen dijital pazarlama affiliate sisteminin de gelişmesini sağlıyor. Dünya genelinde 20. yılını yaşayan affiliate pazarlamanın giderek yaygınlaşması, reklamverenleri, gerçekleştirilen kampanyaları daha etkili ve farklı hale getirmeye yönlendiriyor. Bu anlamda doğru stratejilerle oluşturulan kampanyalar, yüksek dönüşüm oranı ile reklamverenlere birçok önemli katkı sağlıyor.

Bir affiliate ağına katılarak sistemin avantajlarından yararlanmak isteyen reklamverenlerin affiliate pazarlama ile işlerini büyütebilmesi için bu aşamadan sonra da dikkat etmesi gerekenler var. ReklamAction olarak reklamverenlerin, satışlarını artıracak doğru kampanyalar oluşturması için gözden kaçırılmaması gerekenleri bir araya getirdik…

Farklı trafik kaynakları

Birçok reklamverenler affiliate pazarlamada birden fazla yayıncıyla çalışarak çeşitli kaynaklardan kendi sitelerine kaliteli trafik sağlamayı tercih ediyor. Bu affiliate pazarlamayla işini büyütmek isteyen firmalar için son derece etkili bir yöntem. Çünkü ne kadar farklı yayıncıyla çalışırsanız satış ve pazarlama hedefinize ulaşmanız o kadar kolaylaşır.

Ancak birlikte çalıştığınız yayıncıların tecrübeli ve kaliteli içeriklerin yer aldığı sitelere sahip olduğuna dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca yayıncı sitelerle firmanızın hedef kitlesinin örtüşmesi de bu anlamda önem taşıyor.

Rakip analizi

Affiliate pazarlama büyük bir ekosistem. Tıpkı sizin gibi rakipleriniz d bu mecradan en iyi şekilde yararlanmak istiyor olabilir. Bu nedenle markanızın ürünlerini diğerleri arasında ön plana çıkarabilmek için, affiliate pazarlamaya yatırım yapan rakiplerinizi incelemenizde yarar var. Rakiplerinizin çalışmalarını takip etmek, kendi yerinizi görmeniz açısından faydalı olabilir.

Ayrıca rakiplerinizin hangi yayıncılarla çalıştığını göz önünde bulundurmanız da analiz çalışmalarınıza yön verebilir. Siz de rakiplerinizin çalıştığı başarılı yayıncılarla iş birliği yapmak isterseniz rakiplerinizin komisyon oranlarını bilerek kendi fiyat politikanızı oluşturabilirsiniz.

Farklı ürünler, farklı kampanyalar

Affiliate kampanyalarını belirli sürelerle yenilemek, farklı ürün ve fırsatlar sunmak hedef kitlenizin dikkatini çekmek için etkili olabilir. Affiliate kampanyalarını sadece marka bilinirliğinizi artırmak, firmanızın web sitesine e-bülten üyesi kazanmak gibi amaçlarla düzenleyebileceğiniz gibi yeni piyasaya sürdüğünüz ya da satışlarını artırmak istediğiniz ürünlere yönelik olarak da farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Böylece potansiyel müşterilerinize farklı ürünler ve fırsatlar sunabilirsiniz.

En doğru fiyatlandırma

Affiliate pazarlamada başarının sırlarından biri de doğru fiyatlandırma. Affiliate kampanyasında yer alacak ürünü ve fiyatını doğru belirlemek başarınızı artırabilir. Elbette doğru fiyat en düşük fiyat anlamına gelmiyor. Çünkü eğer ürününüze gereğinden fazla indirim yaparsanız, ürünün ucuz ve kalitesiz olarak algılanmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle affiliate kampanyanızın hedefe ulaşabilmesi için fiyat konusunda ne düşük ne de yüksek bir ürün belirlememek, doğru pazar fiyatını yakalamak son önem taşıyor.

Tüm bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak affilite pazarlama hedeflerinize ulaşabilir, işinizi büyütebilirsiniz. ReklamAction, bu anlamda hedef kitlelerine erişmek isteyen reklamverenler ile  zamanlarını kazanca çevirmek isteyen yayıncıları güvenilir bir platformda buluşturuyor. Gelin siz de reklamveren olarak ReklamAction üyeliğinizi bugünden oluşturun ve size neler sunabileceğimizi kendiniz görün…

Bir Cevap Yazın