Affiliate kampanyalarının etkisini artırmak isteyen reklamverenlere öneriler

Yazar: | 20 Şubat 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate kampanyalarının etkisini artırmak isteyen reklamverenlere önerilerSon yıllarda, e-ticaret başta olmak üzere birçok iş modeli için önem taşıyan bir pazarlama kanalı olarak öne çıkan affiliate pazarlama büyümeye devam ediyor. Affiliate pazarlama reklamverenlere, düzenlenen affiliate reklam kampanyalarıyla; düşük maliyetlerle ürün ya da marka tanıtımı yapabilmek ve satışlarını artırabilmek gibi avantajlar sağlarken, yayıncılara da internet üzerinden düzenli kazanç elde etme fırsatı sunuyor.

Bu anlamda affiliate pazarlama yoluyla reklamverenlerin satış grafiğini yükseltmesi ve daha fazla müşteri kazanabilmesi için affiliate kampanyalarının daha etkili hazırlandığından emin olmak gerekiyor. Eğer siz de affiliate pazarlama ekosistemi içinde yer alan bir reklamverenseniz ve affiliate kampanyalarınızdan daha iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız ReklamAction olarak sizlere işinize yarayacak birkaç ipucu hazırladık…

Müşteri odaklı affiliate kampanyalarına ağırlık vermek

Ticaretin her alanında, önceliğin daima müşteride olması durumu affiliate pazarlamada da geçerli. Bu nedenle affiliate kampanyalarınız yoluyla, markanız ve müşterileriniz arasında bir bağ oluşabilmesi için, müşteri odaklı olmanızda fayda var. Peki affiliate kampanyalarınızı nasıl daha müşteri odaklı hale getirebilirsiniz?

1. Herhangi bir üründen belli bir adet satın alınması karşılığında, yine aynı üründen 1 adet daha hediye edebilir, böylece hem müşterileri satın almaya teşvik edebilir hem de satışlarınızı artırabilirsiniz.

2. Kişiye özel kupon kodları vererek, özellikle sürekli müşterilerinize bazı özel indirimler sunabilirsiniz.

3. Affiliate kampanyanız dahilinde haftanın belli günlerine özel indirimler veya belli kategorilerdeki indirimlerde tek fiyat uygulaması gibi cazip tekliflerde bulunabilirsiniz.

4. Bazı ürünlerin satışında, tamamlayıcı bir aksesuarı ücretsiz olarak hediye edebilirsiniz. Özellikle teknolojik ürünlerin satışında, bu gibi teşvikler işe yarayabilir.

5. Belli bir fiyat üzerindeki alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı sunabilirsiniz.

 Yayıncıların önemini göz ardı etmemek

Affiliate pazarlamada rekelamverenlerin başarısını etkileyen en önemli faktörlerden biri de elbette yayıncılar. Bu nedenle, affiliate kampanyalarınızda birlikte çalıştığınız yayıncıları da göz ardı etmemenizde fayda var.

Yayıncı açısından da teşvik edici affiliate kampanyaları oluşturmanız, her iki taraf için de keyifli ve karlı bir iş ortaklığı oluşturmanız açısından önem taşıyor. İşte, affiliate kampanyalarınızı daha etkili hale getirmek için yayıncılara özel uygulayabileceğiniz bazı teşvikler…

1. Öncelikle işin görsel kısmından başlayalım. Banner’larınızı, yayıncınızın sayfa tasarımına ve bu tasarımda kullandığı renklere uygun hazırlayabilirsiniz. Böylece, birlikte çalıştığınız yayıncıyı ne kadar önemsediğinizi ona göstermiş olursunuz.

2. Reklamveren olarak, yayıncınızla anlaştığınız komisyon ücretinde, belli bir hedefin üzerindeki dönüşüm oranına ulaştıktan sonra, teşvik edici artırımlarda bulunabilirsiniz.

3. Yayıncınıza, e-ticaret sitenizde yer alan ürünlerden gönderebilir, onun ürünü test etmesini ve sayfasında bu deneyime yer vermesini sağlayabilirsiniz..

4. Yayıncınız için e-ticaret sitenizde bazı kolaylıklar sağlayabilir, ona özel alışveriş fırsatları sunabilirsiniz.

Bahsettiğimiz ipuçlarını değerlendirerek siz de affiliate kampanyalarınızın etkisini artırabilirsiniz. Eğer siz de affiliate pazarlamada süreklilik sağlayarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız, ReklamAction reklamveren hesabınızı hemen oluşturun. Reklamverene yönelik en etkili affiliate kampanyası önerileri ve alanında en başarılı performans yayıncılarıyla bir araya gelmek için ReklamAction reklamverenleri arasındaki yerinizi hemen alın.

Bir Cevap Yazın