Affiliate gelirlerinizi kısa sürede artıracak 4 öneri

Yazar: | 05 Ekim 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate gelirlerinizi kısa sürede artıracak 4 öneriİnternet üzerinden para kazanmak isteyenler için affiliate yayıncılık en güvenilir ve karlı iş alanlarından biri. Çok düşük maliyetlerle hemen hemen hiç sermayeye ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz bu işi yapabilmek için ofise de ihtiyacınız yok. Eğer internete bağlanabileceğiniz bir bilgisayarınız varsa affiliate yayıncı olarak kolaylıkla işinizi yürütebilirsiniz.

Elbette karlı ve sermaye gerektirmeyen bu iş modeli pek çok yayıncı tarafından tercih ediliyor. Kısacası başarılı bir yayıncı olarak, uzun süre affiliate pazarlama sisteminde yer alabilmek için rekabetle başa çıkmak gerekiyor. Bu anlamda rekabetle başa çıktığınızın en büyük göstergesi de elbette elde ettiğiniz gelir. Eğer siz de performans yayıncısı olarak nasıl daha fazla kazanacağınızı merak ediyorsanız, sizin için affiliate gelirlerinizi kısa sürede artıracak bazı öneriler hazırladık…

1. Trafik kaynaklarını çeşitlendirmek

Affiliate yayıncı olarak daha fazla kazanmak için öncelikle daha fazla kullanıcıya ulaşmanız gerekir. Bunun için de içeriklerinizi yayınladığınız blog ya da web sitesini kullanmanız yetersiz kalabilir.

Sosyal ağları, forumları kullanmak, sektöre ilişkin farklı mecralarda misafir yazar olarak yer almak bu anlamda işinize yarayabilir. Ayrıca isminizin ve web sitenizin yavaş yavaş farklı alanlarda anılması bilinirliğinizin kısa sürede artmasını sağlayabilir.

2. Site ziyaretçileriyle iletişim kurmak

Affiliate pazarlamada başarı için sadık ziyaretçilere sahip olmak son derece önemli. Bu anlamda onlarla yorumlar ya da e-posta gönderimi yoluyla iletişim kurmak sadakat oluşturmak için önem taşıyor. Ayrıca site ziyaretçilerinizin beğenilerini ve onların ilgilendikleri içerikleri analiz ederek daha yüksek dönüşüm elde edebileceğiniz içerikler oluşturabilirsiniz.

3. Call to action’ları doğru yerde ve doğru şekilde kullanmak

Yayıncıların affiliate içeriklerinin pazarlama özelliği taşıyan metinler olduğunu unutmamaları gerekiyor. Ürün tanıtımına ilişkin içerikler hazırlarken yayıncıların ürünü doğru ve etkileyici şekilde tanıtmaları dönüşüm oranlarını doğrudan etkileyebiliyor.

Ürünün özelliklerini mümkünse hikayeleştirerek okuyucuya aktarmak, ürünü rakiplerinden farklı kılacak özelliklere vurgu yapmak ve son noktada okuyucuyu harekete geçirecek etkili call to action’lar (CTA) kullanmak bu konuda işe yarıyor.

CTA’lar içeriğin farklı bölümlerinde, değişik yazı karakterleri, tasarım ya da cümlelerle metni daha başarılı hale getirebilir. Bu nedenle dönüşüm oranını dolayısıyla affiliate gelirlerini artırmak isteyen yayıncıların CTA’ları doğru yerde ve doğru şekilde kullanmaları önem taşıyor.

4. Ziyaretçileri daha uzun süre sitede tutmak

Affiliate yayıncıların farklı yöntemler kullanarak ziyaretçileri sitelerinde daha uzun süre tutmaları dönüşüm oranını artırma konusunda fayda sağlayabilir. Bu nedenle ziyaretçiye, herhangi bir ürün ya da hizmeti tanıttığınız yazının farklı bölümlerinde ya da sayfanın alt kısmında ürün ya da hizmetle bağlantılı farklı içerikler de önerebilirsiniz.

Bu yöntemle o anda okuduğu içerikten bir diğerine daha sonra diğerine geçiş yapan okuyucu sitenizde uzun süre geçirerek içeriklerinizi inceleme fırsatı bulur. Sitenizde bu şekilde vakit geçiren okuyucunun içeriklerinizde bahsettiğiniz ürünlerden en az biriyle ilgilenerek o ürünü satın alabilir.

Bahsettiğimiz ipuçlarından yola çıkarak siz de affiliate gelirlerinizi kısa sürede artırabilirsiniz. Eğer siz de affiliate yayıncılıkla tanışmak ya da affiliate gelirinizi artırmak istiyorsanız hemen ReklamAction ile tanışın.

Bir Cevap Yazın