Affiliate Gelirlerinizi Facebook ile Artırın

Yazar: | 25 Mayıs 2017
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

RSA-240517-affiliate-gelirleri-300Sosyal medya, dünya üzerinde internet erişimine sahip olan herkesin birbiri ile iletişime geçebileceği bir ortam oluşturuyor. Yayıncıların ise affiliate pazarlamada gelir artırabilmek açısından önem taşıyan trafik oranlarını sosyal medya platformlarının desteği ile artırabilmeleri mümkün. Kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook da affiliate yayıncılarının potansiyel hedef kitlelerine ulaşabilmesini büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Facebook üzerinden affiliate kampanyasının yürütüldüğü mecraya trafik sağlamak veya sosyal medya kullanıcılarını affiliate bağlantılarına tıklamalarını teşvik etmek için izlenmesi gereken belli başlı yollar bulunuyor. İşte 2 milyara yakın kullanıcıya sahip olan Facebook ile affiliate gelirlerini artırmak için bilinmesi gerekenler…

Facebook Sayfanızı Oluşturarak İşe Başlayın

Henüz bir Facebook sayfanız yoksa, bu noktada nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda endişeler taşıyor olabilirsiniz. Ancak Facebook’ta mevcut olan kişisel hesabınızla giriş yaptıktan sonra mecranız için kolaylıkla bir sayfa oluşturabilirsiniz. Eğer önceden kişisel bir hesap da oluşturmadıysanız, sıfırdan başlayarak kendi Facebook profilinizi yaratmanızda fayda var.

Sonra ise ana sayfanın sol alt köşesinde yer alan “Oluştur” başlığı altında yer alan “Reklam”, Sayfa”, “Grup”, “Etkinlik” seçeneklerinden “Sayfa”yı seçerek bir sayfa oluşturmak için ilk adımı atabilirsiniz. Bundan sonraki aşamada yönlendirmeleri takip ederek yaratılacak Facebook sayfasının kategorisini ve içeriği seçmelisiniz.

Sayfanızın ismini belirlerken affiliate pazarlaması yaptığınız web sitenizin ismini seçmeniz, paylaşımlarınızda tutarlı olmak açısından yararlı olabilir. Daha sonra sayfanızın profil görselini yükleyebilir ve sayfanın tanıtımını yapmak adına bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Sayfa Beğenilerini Artırmak İçin Çalışmalar Yürütün

Sayfa beğeni sayısı, aynı zamanda Facebook sayfanızdaki güncellemeleri takip eden kişi sayısına eşit olacağından trafik sağlamayı da etkileyecektir. Bu noktada, eğer daha önceden oluşturduğunuz bir e-posta listeniz varsa onları yeni sayfanız hakkında bilgilendirmek için e-posta gönderimi yapabilir ve sayfanızı beğenmeleri için davet edebilirsiniz.

Buna ek olarak takipçilerinizin ilgisini çekecek, ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun gönderiler paylaşabilirsiniz. Bu gönderileri onların da kendi sosyal çevrelerine yaymaları için paylaşmalarını teşvik etmeniz işinizi kolaylaştırabilir.

Gönderi hazırlarken göz önünde bulundurmanız gereken iki önemli nokta bulunuyor. Bunlardan ilki, gönderi içeriklerinin web sitenizin içerik akışı ile uyumlu olduğundan emin olmak; diğeri ise hedef kitlenin hassas olduğu noktaları göz önünde bulundurup bu konularda paylaşım yaparken dikkatli olmak.

Facebook Trafiğinden Yararlanın

Sayfanın beğeni sayısı artmaya başladıktan ve gönderi paylaşımları Facebook’ta yayılmaya başladıktan sonra sıra, en kritik aşamaya geliyor: Facebook trafiğini affiliate çalışmaları yürütülen web sitesine aktarmak. Bunun için Facebook sayfanızdaki gönderilerde web sitenizin tanıtımını yaparak Facebook kullanıcılarını platformu ziyaret etmeye yönlendirmek, izlenebilecek yöntemlerden biri.

Ancak burada, sayfada paylaşımını yaptığınız gönderiler içinde tanıtım içeriklerinin yüzde 20 orandan daha fazla olmamasına dikkat etmenizde fayda var. Aksi takdirde Facebook kullanıcıları devamlı olarak web sitesi tanıtımı görmekten rahatsız olabilir ve sayfa beğenisinden vazgeçebilirler. Bir diğer yöntem ise Facebook’ta affiliate pazarlama yaptığınız platformunuz için reklam vermek. Bu şekilde reklama tıklayan Facebook kullanıcılarını direkt web sitesine veya affiliate kampanyası için hazırlamış olduğunuz açılış sayfasına yönlendirerek trafik sağlayabilirsiniz.

Trafik oranlarını artırmada, sosyal medya platformları oldukça önemli bir rol oynuyor. Bu anlamda, affiliate kazancı ile doğrudan ilişkili olan trafiği yükseltmek için Facebook, Twitter, LinkedIn gibi mecralardan yararlanmak akıllıca olacaktır. Eğer siz de affiliate gelirlerinizi artırmak istiyorsanız hemen ReklamAction hesabınızı oluşturun ve affiliate performansınızı iyileştirmek için ReklamAction’ın alanında uzman ekibinden birebir destek alın.

 

Bir Cevap Yazın