Affiliate gelirlerinizi e-posta pazarlamasıyla artırmak ister misiniz?

Yazar: | 22 Eylül 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate gelirlerinizi e-posta pazarlamasıyla artırmak ister misiniz?İnternetin performans yayıncılarına affiliate gelirlerini artırmaları için birbirinden farklı birçok yöntem sunması yayıncıların işini oldukça kolay hale getiriyor. Başarılı bir performans yayıncılığı için, her türlü platformu aktif olarak kullanmak gerekiyor. Gelirlerinizi artıracak internet kullanıcılarının her an her yerde olduğunu düşünüldüğünde, yayınlarınıza; sosyal medya, web sitesi, blog ve e-pazarlama gibi birçok platformdan ulaşılmasının önemi de ortaya çıkıyor.

Performans yayıncılığında gelirlerinizi artırmak için kullanabileceğiniz araçlardan biri de e-posta pazarlaması. Web site ya da blogunuzu daha önce ziyaret ederek, opt-in form yoluyla e-posta adresini paylaşmış olan ziyaretçilerinize periyodik olarak göndereceğiniz e-postalar hedef kitleye ulaşmak için son derece önemli. E-posta gönderiminin yayınlarınızla ilgili olan kişilere  yapılıyor olması hedef kitleye doğrudan ulaşmanızı dolasıyla dönüşüm oranınızı artırmanızı kolaylaştırıyor.

Yapılan araştırmalar, geçtiğimiz yıl e-posta kullanıcılarına 100 milyar pazarlama içerikli e-posta gönderildiğini ortaya koyuyor. Bu çapta gönderinin içinde e-postanızın açılmasını ve e-postada yer alan call to action’lar yoluyla kullanıcıların satın alma davranışı göstermesini sağlamak pek kolay değil. Bu yüzden çok sayıda e-posta alan kullanıcıların gelen kutularında fark edilir olmak için doğru zamanlamayla gönderim yapmak son derece önemli.

Peki performans yayıncılığı gelirlerinizi artırmak için göndermiş olduğunuz e-postalarınızın okunma oranını artırmak neler yapmak gerekiyor? ReklamAction olarak e-posta pazarlaması için en uygun günleri sizler için inceledik.

E-posta pazarlamasında hafta içi etkisi

Pazartesi: Yapılan araştırmalar haftanın ilk iş günü olan pazartesinin e-posta pazarlaması için uygun bir gün olmadığını ortaya koyuyor. Hafta sonu gönderilmiş olan e-postalar sebebiyle, pazartesi göndermiş olduğunuz e-postanın fark edilmemesi ve önemsenmemesi büyük bir olasılık. Ayrıca araya giren hafta sonu tatili sebebiyle iş yoğunluğunun fazla olduğu pazartesileri pazarlama içerikli e-postaların okunma oranı da oldukça düşük oluyor.

Salı, Çarşamba, Perşembe: E-posta pazarlamasına ilişkin yapılan incelemeler; salı, çarşamba ve perşembe günleri gönderilen e-postaların açılma oranının daha yüksek olduğunu belirtiyor. Hafta ortasında öğle arası sonrasında gönderilen e-postalar diğer gün ve saatlere kıyasla çok daha fazla okunuyor. Bu saatler arasında tatil, restoran ve organizasyon içerikli e-postaların kullanıcıların ilgisini çektiği belirtiliyor.

Cuma: Haftanın son iş günü, e-posta pazarlaması için hafta ortası kadar uygun olmasa da mesaisinin bitmesini bekleyen çalışanların ilgisini çekecek tarzdaki e-postalar kullanıcılar tarafından okunabilir. Hafta sonu alışveriş yapmayı ya da herhangi bir aktivite yapmayı düşünen kişilerin, e-postanızdan etkilenerek satın alma eğilimi göstermesi de mümkün.

E-posta pazarlaması için hafta sonu uygun mu?

Hafta sonları, kişiler çoğunlukla aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi tercih ediyor. Bu nedenle birçok kişi hafta sonları gönderilen e-postaları takip etmiyor. E-posta pazarlamasına ilişkin yapılan analizler hafta sonu gönderilen e-postaların açılma oranının oldukça düşük olduğunu gösteriyor

Performans yayıncıları için gelir artıracak dijital pazarlama araçlarını en doğru şekilde kullanmak son derece önemli. Paylaştığımız püf noktalarına dikkat ederek e-posta pazarlaması yoluyla hedef kitlenize ulaşarak gelirlerinizi artırabilirsiniz. Eğer siz de oluşturduğunuz içerikler yoluyla internetten kazanç sağlamak istiyorsanız ReklamAction ile tanışın. ReklamAction yayıncı hesabınızı hemen oluşturarak kazanmaya bugünden başlayabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın