Affiliate gelirlerinizi 30 gün içinde ikiye katlamanın yolları

Yazar: | 28 Kasım 2014
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate gelirlerinizi 30 gün içinde ikiye katlamaya ne dersiniz?Affiliate yayıncısı olmak birçok açıdan karlı bir iş modeli. Her şeyden önce bu işi yapmanız için bir ofis tutmanıza gerek yok; evinizden ya da internetin olduğu her yerden de kolaylıkla çalışabilirsiniz. İşinizi yürütmek için tek ihtiyacınız olan internete bağlı bir bilgisayar. Ayrıca bir affiliate ağına katılmak için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok. Özetle performans yayıncılığı; internet üzerinden en hızlı ve kolay şekilde kazanç sağlayabileceğiniz iş alanı.

Ancak karlı olduğu kadar rekabetçi de olan bu sektörde affiliate gelirlerini artırmanın yollarını bilmek gerekiyor. Siz de bir affiliate yayıncısı olarak sektörde yer alıyor ancak nasıl daha fazla kazanacağınızı bilmiyorsanız size 30 gün gibi kısa bir sürede affiliate kazancınızı ikiye katlamanıza yardımcı olacak 5 etkili ipucu hazırladık…

Alternatif içerik sunmak

Sitenizin ziyaretçilerine, tanıtımını yaptığınız ürünün farklı alternatiflerini sunduğunuz içerikleri okumasını önermeniz, dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Örneğin bir spor markasının saatlerini tanıttığınız yazıyı okuyan ziyaretçi aslında klasik bir kol saati almayı düşünüyor olabilir. Bu durumda yayınladığınız içeriğin kendisine faydalı olmayacağını düşünerek sitenizden ayrılır.

Bu durumu engellemek için, içeriğin altında “Klasik kol saatleri hakkında bilmeniz gerekenler” başlığıyla daha önce yayınladığınız bir yazıyı okuyucuya sunmanız ya da yazı içerisinde daha önce böyle bir yazı yayınladığınızı belirtmeniz, ziyaretçinizin aradığını bulmasını ve o içerik sayesinde satın alma kararı vermesini sağlayabilir. Bu yöntem dönüşüm oranınızı artırmanızı kolaylaştırabilir.

En iyiyi en sona saklamak

Bir ürünün tanıtımını yaparken, ürünle ilgili bilgileri gelişi güzel bir şekilde paylaşmamaya dikkat etmenizde fayda var.. Ürünle ilgili özellikleri ve kullanıcı yorumlarını, çeşitli alt başlıklar altında toplayarak, derli toplu ve hedefe yönelik bir tanıtım yapmış olursunuz. Ayrıca, tanıtımını yaptığınız ürün veya hizmetin, müşteriye fayda sağlayacak bir özelliği varsa, bu özellik, ziyaretçilerinizi o ürünü satın almaya yönlendirmek için kullanabileceğiniz en önemli kozlardan biri olabilir. Bu durumda, bu bilgiyi içeriğin en sonundaki call to action paragrafında kullanarak etkileyici bir son hazırlamanız da fayda var.

Anahtar kelime seçimi

Affiliate gelirinizi artırmada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da içeriklerinizde, ziyaretçiyi ürün veya hizmeti satın almaya yönlendirecek açık ifadeler kullanmanız. Örneğin, ‘lens nasıl satın alınır’ yerine ‘lens satın almak’ gibi doğrudan hedefe yönlendirecek ifadeler kullanmak bu anlamda önem taşıyor. Siz de ürün içeriklerinizde bu tarzdaki anahtar kelimelere yer vererek, dönüşüm oranınızı kısa sürede artırabilirsiniz.

 Alternatif trafik kaynakları kullanmak

Affiliate yayıncısı olarak içeriklerinizi sadece kendi sitenizde yayınlamanız, hedef kitlenize ulaşmak için yeterli olmayabilir. Yüksek trafiği olan blog’lara ulaşarak, bu blog’larda misafir yazar olarak yer almanız daha fazla ziyaretçiye ulaşmanızı sağlayabilir. Ayrıca bu yöntem güvenilirliğinizi artırmak için de faydalı olabilir.

Performans yayıncısı olarak, affiliate gelirlerinizi artırmak için ihtiyacınız olan profesyonel desteği ReklamAction size sağlayabilir.Gelin hemen yayıncı ağımıza katılın ve uzman ekibimizin size neler kazandırabileceğini kendiniz tecrübe edin…

Bir Cevap Yazın