Affiliate ağlarının reklamverenlere sunduğu 3 önemli avantaj

Yazar: | 30 Eylül 2015
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

Affiliate ağlarının reklamverenlere sunduğu 3 önemli avantajPerformans bazlı reklamcılık birçok firmanın dijital reklam stratejilerinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Affiliate pazarlamada, reklamverenlerin kampanya bütçelerinin geri dönüşünü net olarak bilmesi ve sadece hedefin gerçekleşen kısmına ödeme yapması affiliate pazarlamayı firmaların önemli tercihlerinden biri haline getiriyor.

Reklamveren olarak yayıncılara ödeyeceğiniz komisyon oranını belirleyerek, hedeflediğiniz eylemin gerçekleşmesi şartıyla bu komisyonu yayıncılara ödeyebilirsiniz. Böylece gerçekleşen hedefler için ödeme yaparken, hem birlikte çalıştığınız yayıncılar hem de reklamveren olarak siz kazanabilirsiniz.

Elbette bu sürecin gerçekleşmesi ve affiliate pazarlamayla hem gelirlerinizi hem de marka bilinirliğinizi artırmak için başarılı yayıncılarla çalışmanız gerekiyor. Bu noktada da affiliate ağları devreye girerek sizleri sektördeki başarılı yayıncılarla bir araya getiriyor. Bu anlamda affiliate ağlarının firmalara nasıl katkılar sağladığına gelin birlikte bakalım…

1. Başarılı yayıncı seçenekleri

Affiliate ağları reklamverenleri birçok farklı yayıncıyla bir araya getiriyor. Kendi affiliate ağını oluşturmak isteyen firmaların, ürünlerine uygun yayıncı bulmak için belli bir efor sarfetmek zorunda kaldığını düşünürsek affiliate ağlarının reklamverenlerin işini kolaylaştırdığını düşünebiliriz.

Ayrıca her yayıncıyla komisyon oranında anlaşmak için görüşmeler yapmak, anlaşmalar imzalamak da reklamverenlerin zamanını alabilir. Affiliate ağları tüm bu süreci reklamverenler ve yayıncılar için gerçekleştirerek firmaların bu mecrada zaman ve emek harcamasına ihtiyaç bırakmıyor. Özellikle çok sayıda farklı yayıncıyla çalışan performans pazarlama ağları reklamverenlere uzun süre iş ortaklığı yapabilecek alternatifler sunabiliyor.

2. Ödeme ve dönüşüm takibi kolaylığı

Bağımsız çalışan reklamverenleri en çok oyalayan konulardan biri de ödeme ve dönüşüm takibi. Firmaların birlikte çalıştığı her yayıncıyla ayrı ayrı anlaşma yapmak zorunda olması da bu anlamda problem yaratabiliyor.

Oysa reklamverenin bir ortaklık ağına bağlı olması tüm bu konulardan uzak kalarak sadece kampanya analizlerini gözden geçirmek için zaman harcamasını gerektiriyor. Ödeme noktasında da affiliate ağları işin büyük bir kısmını yüklendiği için reklamverenlerin yayıncılarla iletişimde olması gerekmiyor.Affiliate ağlarında belli bir miktara ulaşan komisyonlar, affiliate ağları tarafından yayıncı hesabını aktarılıyor.

Yine bu konuya ilişkin olarak, affiliate ağlarının gerçekleştirdiği dönüşüm takibi reklamverenlerin omuzlarından önemli bir yük alıyor. Tamamen güvenilir bir analiz ve takip sistemiyle yayıncıya ödenen her kuruşun ve kazanılan her müşterinin bilgileri ayrıntısıyla belirlenebiliyor.

3. Sektörü yakından takip etmek

Affiliate ağları teknoloji ve internette yaşanan her türlü gelişmeyi yakından takip ediyor. Yeni reklam modelleri ve sistemler hakkında öncelikle ortaklık ağında yer alan reklamverenler bilgilendiriliyor. Bu durum firma olarak affiliate pazarlama sektörünü takip etmek için ekstra zaman harcamadan size danışmanlık sunan bir iş ortağıyla çalışma avantajı sunuyor.

Eğer siz de bir affiliate ağı ile çalışarak bu avantajlardan yararlanmayı istiyorsanız ReklamAction size yardımcı olabilir. Geniş yayıncı seçenekleri, detaylı analiz-raporlama imkanı  ile siz de performans pazarlama dünyasında kolayca yerinizi alabilirsiniz. Pazarlama hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacak sayısız özellikler için hemen ReklamAction ile tanışın…

Bir Cevap Yazın