2016’da affiliate yayıncılığında daha başarılı olmak için planlama ipuçları

Yazar: | 03 Şubat 2016
0 Paylaşım Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 0 Paylaşım ×

2016’da affiliate yayıncılığında daha başarılı olmak için planlama ipuçları2015 yılında, 21′inci yıldönümünü kutlayan affiliate marketing’in ne kadar hızlı büyüdüğüne birlikte şahit olduk. Geçtiğimiz 21 yıl içinde affiliate yayınlarının içerik kalitesi, mobile uygunluğu gibi etkenler de giderek daha önemli bir hal aldı. Üstelik bu etkenlerin, doğru şekilde kullanıldığında reklamverenin kaliteli trafik akışını artırabildiğini gördük.

Yıllar içerisinde sağlanan büyümeyle birlikte, doğru hedef kitleye ulaşmayı başaran affiliate yayınlarının etkisi reklamverenlerin de giderek daha çok ilgisini çekti. Siz de ileriye yönelik planlarınızı oluşturarak, affiliate yayıncılık başarınızın yükselen bir grafikte seyretmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede de affiliate gelirlerinizi artırarak işinizi kolaylıkla büyütebilirsiniz.

İşte affiliate yayıncılarının doğru planlamayla 2016’da gelirlerini artırmalarını sağlayacak ipuçları…

Eğilimleri takip edin

Tüm pazarlama dünyası, sürekli ve sonsuz bir değişim içerisinde. Dün doğru olanlar, yarın geçerliliğini kaybedebiliyor. Bu yüzden, değişimleri takip etmeyen ve alışkanlıklarının dışına çıkamayan yayıncılar, ne yazık ki sektörde kalıcı olamıyorlar.

Eğer siz başarılı bir affiliate yayıncısı olmak istiyorsanız, planlamanızın içerisine mutlaka gündemin ve tüketici alışkanlarılarına yön veren eğilimlerin takibini katabiliyor olmalısınız. Bu sayede, bir yandan kullanıcılarınızın beklentilerine daha iyi karşılık verirken, diğer yandan da gelirlerinizi artırmayı başarabilirsiniz.

Yalnızca popüler olana odaklanmayın

Takip ettiğiniz eğilimler, doğru bir odak noktası oluşturarak affiliate gelirinizi artırmanızı kolaylaştırabilir. Bu sırada popüler olana odaklanmak, çoğu affiliate yayıncısı gibi sizin de tercih ettiğiniz bir yaklaşım olabilir. Çünkü popüler konularla ilgili affiliate içerikleri hedef kitleye daha hızlı ulaşabiliyor. Ancak, seçilen kampanyanın bu içeriğe uygun olup olmadığını dikkate almak da önemli.

Eğer özelliklerini dikkate almadan bir kampanyayı, aslında uygun olmayabilecek içerikle kullanırsanız, bu bazı sorunlara yol açabilir. İçerik popüler olduğu için belki geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz; fakat bu sırada kampanya mesajı ve içeriğin uyumsuzluğu hem kullanıcılarınızı, hem de reklamverenleri rahatsız edebilir.

Yalnızca popüler içeriğe odaklanmadan, seçtiğiniz kampanyalara uygun bir planlama yaparak, affiliate başarınızı kolaylıkla artırabilirsiniz.

Hedef kitlenizin alışkanlıklarını inceleyin

Belirlediğiniz hedef kitle kadar, bu kitlenin alışkanlıklarını göz önünde bulundurmak da affiliate yayınlarınızın başarısını belirleyecek önemli bir kriter. Örneğin teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, kullanıcılar yayınlarınıza sadece bilgisayarlar aracılığıyla değil, telefon, tablet ve hatta televizyonlar aracılığıyla bile ulaşabiliyorlar. Bu da sizin farklı kanallardan gelecek trafiği, doğru şekilde karşılayabilmenizi bir zorunluluk haline getiriyor.

Genel olarak hedef kitlenizin tercih ve alışkanlıklarına dair elde edebildiğiniz her türlü bilgi, onlarla iletişiminizi güçlendirmek için son derece önemli. Bunları takip edip, kullanıcılara ulaştığınız kanalları ona göre geliştirmeyi sürdürerek başarınızı artırabilirsiniz.

Küresel gelişmeleri izleyin

Teknolojinin hızla gelişmesi yalnızca kullanıcıların alışkanlıklarını değiştirmekle kalmıyor; tüm dünyada affiliate marketing alanında yenilikler yaşanmasına da olanak sağlıyor. Konu teknoloji olunca genellikle gelişmeler Batı’dan Doğu’ya doğru ilerliyor olsa da ülke olarak affiliate pazarlamada ABD ve Avrupa’nın çok gerisinde olmadığımızı söylemek gerekiyor.

Buna rağmen, Avrupa ve ABD’deki affiliate alanındaki yenilikleri takip ederek, gelişmelerden uygun olanları kendi yayınlarınıza ne kadar hızlı adapte edebilirseniz rekabette de avantaj elde edebilirsiniz.

Tabi ki bu konuda ReklamAction da yanınızda. Çok uzun zamandır bu alanda faaliyet gösteren ve geniş bir reklamveren ağına sahip olan ReklamAction, size daha başarılı bir affiliate yayıncısı olmanız için yardımcı olabilir. Gelin siz de ReklamAction yayıncı hesabınızı bugünden oluşturun ve kazanmaya hemen başlayın.

 

 

Bir Cevap Yazın